Krkonoše / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Krkonoše

Najväčšie pohorie v Čechách s najvyšším vrcholom Sněžka (1.602 m) ponúka pestré možnosti trávenia zimnej dovolenky na lyžiach, ale aj prekrásne prostredie na letnú turistiku. Lyžiarske strediská Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov či Rokytnice nad Jizerou poznajú aj zahraniční lyžiari a patria k najlepším zimným lyžiarskym strediskám v Čechách.

Ubytovanie Krkonoše

Penzion AQUA PARK

Penzion AQUA PARK

Areál je umiestnený priamo oproti dolnej stanice lanovky na Medvědín.

Pension ROSA

Pension ROSA

Horský penzión s výhľadom na špindlerovskou priehradu a na Hromovka je umiestnený v časti Bedřichov v blízkosti hotela Astra (možnosť využitia wellness centra s bazénom, bowlingu ...). Skiareál Medvedin je vzdialený približne 400 m, Hromovka (spojovacie lanovka do skiareálu Svätý Peter) 500 m.

Hotel START

Hotel START

Hotel Štart sa nachádza asi 200 m od centra mesta, približne 600 m od skiareálu Svätý Peter a 700 m od skiareálu Medvědín (približovacia sedačková lanovka je vzdialená cca 400 m).

Hotel ZÁTIŠÍ

Hotel ZÁTIŠÍ

Komfortný hotel leží v údolí Sv Petra na kľudnom mieste v blízkosti hotela Alpský. Odtiaľ je prekrásny výhľad do celého údolia aj na hrebene Kozích chrbtov.

Hotel ALPSKÝ

Hotel ALPSKÝ

Hotel s dlhou tradíciou ubytovacích služieb sa nachádza v údolí Svätého Petra, približne 400 m od rovnomenného skiareálu.

Pension MONIKA

Pension MONIKA

Komfortný penzión Monika sa nachádza na pokojnom mieste nad centrom Špindlerovho Mlyna v časti obce zvanej Bedřichov. Od zjazdových tratí lyžiarskeho areálu Medvědín a od centra je vzdialený približne 700 m.

Pension GRAND APARTMENTS

Pension GRAND APARTMENTS

Budova Grand Apartments sa nachádza priamo v centre Špindlerovho Mlyna v tesnej blízkosti hotela Grand (služby pre apartmány zabezpečuje recepcia hotela Grand).

Hotel HORAL

Hotel HORAL

Objekt je situovaný pod Kozom chrbty nad údolím Svätého Petra, približne 500 m od lyžiarskeho areálu. Zastávka skibusu je priamo pred hotelom. Hoci sú cesty v zime dobre udržiavané, možno odporučiť snehové reťaze.

Hotel ADAM

Hotel ADAM

Kompletne novo zrekonštruovaný Hotel Adam je umiestnený v údolí Svätého Petra približne medzi hotely Horal a Olympie. Od lyžiarskeho areálu Svätý Peter je vzdialený približne 800 m, od vleku Stoh potom 300 m.

Hotel BEDŘIŠKA

Hotel BEDŘIŠKA

Hotel Bedřiška (meno má po vnučke prvého majiteľa vily, bohatého pražského zlatníka pána Fuchsa, ktorý ju postavil pre svoju rekreáciu v roku 1928) je umiestnený neďaleko lyžiarskeho areálu Medvědín (približne 300 m ku zjazdovke alebo k přibližovacímu vleku pri hoteli Harmony).

Penzion Happy

Penzion Happy

Štýlový penzión s výhľadom na údolie s priehradou a na Hromovka je umiestnený v časti Bedřichov v blízkosti hotela Astra (možnosť využitia wellness centra s bazénom). Skiareál Medvedin je vzdialený približne 400 m, Hromovka (spojovacie lanovka do skiareálu Svätý Peter) 500 m.

Hotel DOMOVINA

Hotel DOMOVINA

Zrekonštruovaný hotel Domovina s históriou z obdobia prvej republiky (jeden z apartmánov využíval aj prezident TG Masaryk) sa nachádza na kľudnom mieste blízko centra Špindlerovho Mlyna (3 minúty chôdze) a zároveň aj neďaleko skiareálu medvedím (5 minút chôdze).

Hotel VÝSLUNÍ

Hotel VÝSLUNÍ

Jeden z novších hotelov v Špindlerovom Mlyne sa nachádza v údolí Svätého Petra, približne 600 m od homo-menného skiareálu a 400 m od vleku Stoh (najbližšie vleky pre menej náročných lyžiarov sú v okruhu do 200 m).

Hotel PRAHA

Hotel PRAHA

Hotel nad centrom mesta, 500 m od areálu Svätý Peter, 1 km od areálu Medvědín (v oboch sedačková lanovka).

HARMONY Club Hotel

HARMONY Club Hotel

Objekt je situovaný v časti obce zvanej Bedrichov priamo pod lyžiarskym areálom Medvědín, s ktorým je spojený približovacie vlekom.

Hotel ADÉLKA

Hotel ADÉLKA

Hotel Adélka je umiestnený v srdci prírody v zadnej časti údolia Svätého Petra. Do centra Špindlerovho Mlyna, ktoré je vzdialené približne 1,5 km, sa dá dostať príjemnou prechádzkou pozdĺž potoka, v zimnej sezóne aj skibusom.

Hotel ŠVÝCARSKÁ BOUDA

Hotel ŠVÝCARSKÁ BOUDA

Hotel je umiestnený v časti mesta zvanej Predné Labská, približne 2 km od centra mesta, 300 m najbližšia trojsedačková lanovka.

Hotel ASTRA

Hotel ASTRA

Hotel sa nachádza v časti mesta zvanej Bedrichov, je vzdialený od centra približne 500 m, od lyžiarskeho areálu Medvědín 700 m, od Svätého Petra 900 m.

Pension VOLSKÝ DŮL

Pension VOLSKÝ DŮL

Štýlový horský penzión Volské Baňa sa nachádza pri ceste vedúcej z Vrchlabí (centrum mesta 7 km, lyžiarsky areál Herlíkovice 3,5 km) do Špindlerovho Mlyna (centrum mesta 6 km, sedačková lanovka Labská pri hoteli Arnika 3,5 km).

Hotel ARNIKA

Hotel ARNIKA

Hotel je umiestnený pri vodnej nádrže v časti mesta zvaného Predné Labská, asi 2 km od centra. Najbližšie vleky (dĺžka okolo 1 000 m) sú priamo pri hoteli, približovacia vlek Hromovka (trojsedačková lanovka na Pláně - spojenie do skiaeálu Svätý Peter) je vzdialená približne 1,5 km, skiareál Medvedin cca 2 km.

Hotel LENKA

Hotel LENKA

Hotel Lenka je umiestnený priamo vo skiareálu Svätý Peter u dojazde čiernej zjazdovky. Do centra Špindlerovho Mlyna je to približne 5 minút chôdze, u skiareálu je tiež zastávka skibusu, ktorý zabezpečuje bezplatnú prepravu do skiareálu Medvědín.

Hotel SNĚŽKA FELICITY

Hotel SNĚŽKA FELICITY

Hotel Sněžka Felicity je umiestnený nad centrom mesta Špindlerův Mlýn (200 m), s výhľadom na skiareál Medvědín, od ktorého je vzdialený približne 700 m (od skiareálu Svätý Peter 600 m).

Hotel DIANA

Hotel DIANA

Hotel Diana sa nachádza približne 200 od sedačkovej lanovky na Medvedin a asi 700 m od centra mesta. Vo vzdialenosti 100 m je novovybudovaný aquapark (vírivky, tobogány, sauna, para, atď ... kapacita 200 osôb).

Horský pension ALENKA

Horský pension ALENKA

Penzión Alica sa nachádza v nadmorskej výške 860 m vo svahu nad špindlerovskou priehradou priamo na zjazdovke (1.800 m dlhé) pod sedačkovou lanovkou Labská (nad hotelom Arnika).

Pension SVATÝ PETR

Pension SVATÝ PETR

Úplne nový komfortný pension Svätý Peter je umiestnený priamo v rovnomennom skiareálu približne 200 m od dojazdu zjazdových tratí a asi 1 km od centra mesta.

Hotel VILLA HUBERTUS

Hotel VILLA HUBERTUS

Štýlový horský hotel Villa Hubertus sa nachádza v centre Špindlerovho Mlyna priamo u známeho bieleho mosta. História hotela sa začala písať v roku 1849, kedy tu bol založený hostinec, z ktorého roku 1904 vznikol dnešný hotel.

Pension KAROLÍNA

Pension KAROLÍNA

Penzión je umiestnený nad centrom mesta (500 m) v blízkosti hotela Astra. Je dostupný autom, v zime sú doporučené snehové reťaze. Parkovanie je možné priamo u penziónu.

Bungalovy U LABE

Bungalovy U LABE

Areál Autokemp U Labe sa nachádza v Špindlerovom Mlyne pred závorou cesty na Špindlerovom búdu v tesnej blízkosti aquaparku (100m) a skiareálu Medvědín (150 m).

Hotel MONTANA

Hotel MONTANA

Hotel sa nachádza v blízkosti centra mesta, asi 900 m od lyžiarskeho areálu Svätý Peter alebo Medvědín.

Penzion BORŮVKA

Penzion BORŮVKA

Penzión je umiestnený v časti Špindlerovho Mlyna zvaného Bedrichov približne 700 m od lanovky na Hromovka a 1 km od centra mesta. Je celoročne dostupný autom.

Hotel OLYMPIE

Hotel OLYMPIE

Hotel sa nachádza v údolí Svätého Petra 500 m od skiareálu (vlek Stoh 400 m).

Hotel ŠPINDLEROVA BOUDA

Hotel ŠPINDLEROVA BOUDA

Hotel Špindlerovho búda sa nachádza na úpätí vrchu Malý Šišak (v zimnom období odporúčame snehové reťaze). Najbližšie vleky sú vzdialené 200m, od centra Špindlerovho Mlyna je vzdialený približne 8 km.

Hotel BARBORA

Hotel BARBORA

Hotel je umiestnený nad centrom Špindlerovho Mlyna v tesnej blízkosti vleku Krakonoš a približne 500 m od skiareálu vo Svätom Petrovi. Je dostupný autom, v zime sú doporučené snehové reťaze.

Hotel MARTIN

Hotel MARTIN

Štýlový horský hotel Martin sa nachádza v Špindlerovom Mlyne v údolí Svätého Petra približne v polovici cesty medzi hlavným skiareálom a zjazdovkou Stoh. Tvorí jeden ubytovací komplex s hotelom Kristína (50 m po chodníčku mimo verejnú komunikáciu), kde je zabezpečilo pre obidva objekty stravovanie.

Hotel ESPRIT

Hotel ESPRIT

Hotel sa nachádza na konci údolia Svätého Petra, približne 1,5 km od skiareálu a 2 km od centra mesta.

Hotel KLADENKA

Hotel KLADENKA

Hotel sa nachádza v atraktívnom prostredí Javorina bane v nadmorskej výške 1.000 m na turistickej ceste Pec pod Sněžkou - Pražská bouda .. Dva väčšie a jeden menší lyžiarsky vlek sú priamo pri hoteli, skiareál Javor je dosiahnuteľný na lyžiach tam i späť. Priamo okolo hoelu vedú udržiavané bežecké stopy. V lete je hotel dostupný autom, v zime je nutné parkovať na parkovisku Zelený potok (cca 1 km).

Hotel ENERGETIK

Hotel ENERGETIK

Hotel sa nachádza na južnom svahu Lisci hory v nadmorskej výške 1.070 m asi 3 km od centra mesta a lanovky na Sněžku. Lyžiarska zjazdovka je priamo pri hoteli.

Horská chata JINDŘICHŮV DŮM

Horská chata JINDŘICHŮV DŮM

Chata Jindřichův dom sa nachádza v hornej časti Pece pod Sněžkou smerom k Čiernej kopci v nadmorskej výške 1.030 m priamo proti Snezce. V bezprostrednej blízkosti chaty sú zjazdovky Mulda a osvetlená zjazdovka Eso. Ostatných deväť zjazdoviek v Peci s celkovou dĺžkou 10,4 km je tiež veľmi ľahko dostupných. V letnom období je možné parkovať priamo pri chate, v zimnej sezóne na parkovisku Zelený potok asi 2 km od chaty.

Hotel HOŘEC

Hotel HOŘEC

Jeden z najnavštevovanejších hotelov v Peci pod Sněžkou je umiestnený v centre mesta, vo vzdialenosti do 1 km od lyžiarskych vlekov a asi 2 km od lanovky na Sněžku.

Hotel MÁJ

Hotel MÁJ

V centre mesta, vo vzdialenosti do 1 km od lyžiarskych vlekov a neďaleko lanovky na Sněžku. Relaxačné a športové centrum hotela Horizont je vzdialené asi 200 m.

Hotel HORIZONT

Hotel HORIZONT

Dominanta Pece pod Sněžkou je umiestnená nad centrom obce, približne 700 m od lyžiarskeho areálu Javor.

Hotel KROKUS

Hotel KROKUS

Hotel Krokus sa nachádza v centre horského strediska Pec pod Sněžkou v nadmorskej výške 760 m. Je celoročne bez problémov dostupný autom. Parkovisko je priamo pri hoteli.

Penzion U VLEKU JAVOR

Penzion U VLEKU JAVOR

Pension U vleku Javor sa nachádza neďaleko centra Pece pod Sněžkou. Je umiestnený priamo pri zjazdovke Javor a 400 m od lanovky na Hnedý vrch, kde je v prevádzke nová rozhľadňa a odkiaľ vedie množstvo turistických trás.

Rekreační chata ANTOŠ III.

Rekreační chata ANTOŠ III.

Objekt je situovaný na okraji obce Vlčice približne 6 km od Trutnova a je súčasťou areálu, ktorý tvoria dve rekreačné chaty, štýlový poschodový dom westernového štýlu s pubem (čapované pivo), dom majiteľa (stranou) a ihrisko na loptové hry. V jeho blízkosti sa nachádza aj známy "hrádeček".

ANTOŠ I.

ANTOŠ I.

Objekt je situovaný na kraji obce Vlčice približne 6 km od Trutnova a je súčasťou areálu, ktorý tvorí ešte jeden podobný objekt, dom majiteľa (stranou) a ihrisko na loptové hry. V jeho blízkosti sa nachádza aj známy "hrádeček".

Horská bouda DVORAČKY

Horská bouda DVORAČKY

Známe horské búdy Dvoračky leží v nadmorskej výške 1.140 mv tesnom susedstve nového hotela Štumpovka. Zjazdové trate skiareálu na Lysej hore a bežecké trasy vedú v tesnej blízkosti hotela, u búdy je navyše vlastný vlek 350 m dlhý s večerným lyžovaním.

Apartmány HORNÍ ROKYTNICE

Apartmány HORNÍ ROKYTNICE

V hornej časti obce (Horné námestie), 100 m od lyžiarskeho areálu Horné námestie (3 vleky), 800 m od lyžiarskeho areálu Lysá hora (1344 m) - štvorsedačková lanovka, asi 600 m od športovej haly (tenis, sauna, posilňovňa).

Penzion BANETA

Penzion BANETA

Na kľudnejšom mieste vo svahu nad hlavným námestím Rokytnice nad Jizerou. Asi 2 km od lyžiarskych areálov na Lysej hore a asi 500 m od zastávky skibusu. V zime sa odporúčajú snehové reťaze.

Apartmány ETERNA

Apartmány ETERNA

Apartmány sa nachádzajú priamo pri lyžiarskom areáli Studenov na južnom svahu (5 lyžiarskych vlekov - vhodné pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a snowboardistov). Je možné využiť skibus (zadarmo) od lyžiarskeho areálu Lysá hora (6 vlekov a štvorsedačková lanovka).

Hotel HELENA

Hotel HELENA

Hotel je umiestnený na hornom okraji obce, najbližšie vleky (pre menej náročných lyžiarov) sú vzdialené v okruhu do 300 m, areál Lysá hora je vzdialený cca 1 km.

Sporthotel BOHEMIA

Sporthotel BOHEMIA

V horskom stredisku Rokytnice nad Jizerou sa nachádza hotel rodinného typu. Jeho poloha ponúka letnú i zimnú rekreáciu pre všetky vekové kategórie, organizovanie firemných akcií a školení. Hotel Vás zaujme nielen jedinečnou polohou v tesnej blízkosti lyžiarskych vlekov, ale aj svoju pohostinnosťou.

Apartmány ROKYTKA

Apartmány ROKYTKA

Apartmány Rokytka sú umiestnené v hornej časti Rokytnice nad Jizerou v blízkosti Horného námestia a skiareálu Modrá hviezda (3 vleky, vhodné pre začiatočníkov a rodiny s deťmi). Skiareál Horné domčeky je vzdialený približne 850 m (zabezpečená doprava skibusom).

Wellness hotel SVORNOST

Wellness hotel SVORNOST

Jeden z najnavštevovanejších hotelov v Harrachove je umiestnený približne 400 m od centra a 600 m od lyžiarskeho areálu Čerťák, kam jazdia priamo od hotela vlastný skibus (zadarmo).

Orea Hotel BÍLÝ HOŘEC

Orea Hotel BÍLÝ HOŘEC

Hotel je umiestnený priamo v centre mesta približne 200 m od lyžiarskeho areálu Čerťák.

Penzion VERDE ROSA

Penzion VERDE ROSA

Penzión je súčasťou nového centra mesta a je vzdialený asi 400 m od lyžiarskeho areálu a stanice lanovky na Čertovu horu.

Hotel GOLDEN

Hotel GOLDEN

Hotel je umiestnený neďaleko centra mesta (približne 300 m), od lyžiarskeho areálu Čerťák, na ktorý je z hotela krásny výhľad, je vzdialený cca 600 m.

Apartmány KAMENICE

Apartmány KAMENICE

Apartmánový dom sa nachádza približne 800 m od centra Harrachova, 20 m od zastávky skibusu, 200 m od detského vleku " U Baranov ", asi 1000 m od štvorsedačkovej lanovky na Čertovu hora (1022 mnm) a 200 m od obchodov a reštaurácií.

Hotel POMI

Hotel POMI

Sporthotel vynechala leží v centre horského strediska Harrachov priamo proti skiareálu Čerťák (200 m). V okolí je množstvo reštaurácií a nákupných možností.

Hotel BELLEVUE

Hotel BELLEVUE

Hotel určený predovšetkým pre športovo založenú klientelu sa nachádza pri dojazde doskočiska mamutieho mostíka priamo pri zjazdovke (lyžiarsky areál pod Čerťákem). V letnej sezóne možno prísť autom až k hotelu, v zime je nutné parkovať na parkovisku vzdialenom cca 300 m. Centrum mesta je vzdialené cca 400 m.

Parkhotel HARRACHOV

Parkhotel HARRACHOV

Novo zrekonštruovaný hotel leží v časti Harrachova zvanej Rýžoviště, ktorá je od centra mesta vzdialená asi 1 km. Nachádza sa približne 300 m od štvorsedačkovej lanovky vedúcej na Čerťák (prepojenie do centra mesta), ďalšie dva vleky POMA (možnosť večerného lyžovania) sú v okruhu 200 m.

Apartmány KLONDAJK

Apartmány KLONDAJK

Apartmánový dom bol vybudovaný asi 700 m od centra Harrachova, najbližšia vlek je vzdialený asi 450 m, asi 800 m je to na štvorsedačkovej lanovke na Čertovu Horu.

Hotel HARRACHOVKA

Hotel HARRACHOVKA

Hotel Harrachovka sa nachádza na pokojnom mieste približne 700 m od lyžiarskeho areálu. Centrum mesta Harrachov s obchodmi, reštauráciami a zábavnými podnikmi je vzdialené asi 200 m.

Hotel KAROLÍNA

Hotel KAROLÍNA

Hotel je umiestnený neďaleko centra mesta (približne 400 m), od lyžiarskeho areálu Čerťák je vzdialený cca 700 m (pri hoteli je zastávka skibusu).

Apartmánový resort Resident

Apartmánový resort Resident

Apartmánový rezort Residence bol vybudovaný na pokojnom mieste v Harrachove na začiatku Anenského údolia. Je obklopený zeleňou s parkovou úpravou.

Hotel FIT FUN

Hotel FIT FUN

Novo zrekonštruovaný hotel leží v časti Harrachova zvanom Rýžoviště, ktorá je od centra mesta vzdialená cca 1 km. Nachádza sa približne 300 m od štvorsedačkovej lanovky vedúcej na Čerťák, ďalšie dva vleky POMA (večerné lyžovanie) sú v okruhu do 200 m.

Horská chata DUHA

Horská chata DUHA

Štýlová horská chata Dúha rodinného typu s dlhoročnou tradíciou sa nachádza v pokojnej štvrti Harrachova zvanej Nový Svet č.p. 70 u sklární a pivovaru. Chata je cca 5 minút od centra mesta, 10 minút od lyžiarskeho ski areálu a 1 km od prírodného kúpaliska. Bezplatne Vás dovezie Skibus k lanovke - zastávka 50 metrov od nás.

Pension FAMILIA

Pension FAMILIA

Pension Familia sa nachádza blízko centra horského strediska Harrachov asi 200 mo sedačkovej lanovky na Čiernu horu (lanovka s celoročnou prevádzkou - lyže, horské bicykle, pešie túry).

Hotel SKICENTRUM

Hotel SKICENTRUM

V centre športového areálu v blízkosti lanoviek, skokanských mostíkov, bežeckého areálu a centra mesta. Mestské kúpalisko s tenisovými kurtami a minigolfom je vzdialené asi 500 m.

Apartmány VILA HŘEBENKA

Apartmány VILA HŘEBENKA

Pokojná poloha, s výhľadom na areál skokanských mostíkov, 400 m od centra Harrachova, centrá západných Krkonôš, len 200 m od štvorsedačkovej lanovky na Čertovu horu, 300 m od detského vleku.

Hotel GRUND RESORT GOLF & SKI

Hotel GRUND RESORT GOLF & SKI

Novo postavený luxusný hotel Grund Resort je spolu s 18-ti jamkovými ihriskom citlivo začlenený do pokojnej časti krkonošskej krajiny. Interiér hotela vznikol v spolupráci so špičkovým dizajnérskym ateliérom Ferrari Pagani Tresoldi Architekti, použité materiály najvyššej kvality u hostí len potvrdzujú pocit komfortu.

Hotel GABRIELA

Hotel GABRIELA

Romantický rodinný hotel Gabriela je umiestnený na pokojnom mieste na okraji obce Vítkovice v Krkonošiach. Najbližším lyžiarskym areálom je Aldrov so sedačkovou lanovkou, ktorý je vzdialený približne 1,2 km, ďalšími sú Horné Mísečky (7,5 km) a Rokytnice nad Jizerou (8 km), krytý bazén je k dispozícii v hoteli Jasmín (asi 1,3 km).

Horská bouda ALDROV

Horská bouda ALDROV

Horská búda Aldrov sa nachádza na spodnej stanici štvorsedačkovej lanovky v SKI areáli Aldrov, Vítkovice v Krkonošiach.

Hotel JASMÍN

Hotel JASMÍN

Hotel je umiestnený na pokojnom mieste asi 400 m od skiareálu Aldrov a tiež asi 400 m od najbližších nákupných možností a autobusovej zastávky na Mísečky (9 km).

Hotel ALFONSKA

Hotel ALFONSKA

Hotel sa nachádza na úpätí vrchu Žalý (1015 m nm). Je aj v zimných mesiacoch veľmi dobre dostupná autom. Hotel je umiestnený priamo pri nástupnej stanice novej štvorsedačkovej lanovky (najdlhšia zjazdovka na Benecku), centrum je vzdialené necelých 20 minút chôdze (reštaurácie, diskotéky, bary, herne, bowling ...).

Hotel DIANA

Hotel DIANA

Hotel Diana je umiestnený na začiatku obce Benecko pri príchode v smere od Vrchlabí (alebo na konci pri príchode od Jilemnice). Tri lyžiarske vleky sa nachádzajú už 200 m od objektu.

STAR HOTELS

STAR HOTELS

V dolnej časti obce v tesnej blízkosti lyžiarskeho areálu s novou štvorsedačkovou lanovkou.

Horská chata CHATA 69

Horská chata CHATA 69

Chata 69 je umiestnená pri lese v dolnej časti Benecka na príjazde Jilemnice - Horné Štěpanice. Je celoročne dostupná autom. Od novej štvorsedačkovej lanovky na Benecku je vzdialená 700 m.

Hotel KUBÁT

Hotel KUBÁT

Hotel je umiestnený približne 300 m nad centrom obce, približne 300 m od lyžiarskeho areálu.

Penzion PANORAMA

Penzion PANORAMA

Na pokojnom mieste s nádherným výhľadom na Krkonoše, v nadmorskej výške 920 m. V blízkosti sa nachádzajú lyžiarske trate a zjazdovky rôznych druhov obtiažnosti. Mimo zimné obdobie je poloha penziónu ideálnym východiskovým bodom pre pešie alebo cyklistické výlety po hrebeňoch Krkonôš.

Penzion DRUŽBA

Penzion DRUŽBA

Penzión sa nachádza v nadmorskej výške 1.050 m, je celoročne dosiahnuteľný autom. Lyžiarsky vlek dlhý asi 1 km je vzdialený asi 2 km a niekoľkokrát denne k nemu jazdí skibus. Zastávka skibusu je asi 50 m od penziónu. Horná Malá Úpa je dobrým východiskovým bodom pre výlety na Sněžku aj ostatné hrebeňové túry.

Horský pension HRADEČANKA

Horský pension HRADEČANKA

Pension Hradečanka sa nachádza v nadmorskej výške 1.050 m priamo pri hraničnom priechode s Poľskom - Pomezní búdy au dojazde novovybudovanej 1 km dlhej zjazdovky (ďalšie zjazdovky sú vo skiareálu Malý Upa, kde je aj nočné lyžovanie a kam je možné prísť skibusom).

Chalupa SUNNY HILL COTTAGES

Chalupa SUNNY HILL COTTAGES

Areál štyroch chalúp leží približne 400 m od centra obce a asi 800 m od lyžiarskeho areálu (s dvoma sedačkovými lanovkami a jednou kotvou). V blízkosti chalúp je umiestnená zastávka skibusu. Dolné stanice kabínkovej lanovky na Čiernu horu so zimným i letným prevádzkou je vzdialená asi 6 km.

Ap. hotel CIHLÁŘSKÁ BOUDA

Ap. hotel CIHLÁŘSKÁ BOUDA

Apartmánový hotel Tehliarska bouda leží na spojovacej ceste medzi Čiernym Dole a Pecí pod Sněžkou v nadmorskej výške okolo 1.050 m. Je situovaný uprostred približne hektárovej lúky s husto zalesneným okolím. Umiestnenie pod hrebeňom horského sedla zaručuje príjemnú klímu v zime iv lete, len veľmi málo dní v roku tu fúka vietor. K objektu vedie asfaltová lesná cesta, ktorá je zjazdná zvyčajne od konca apríla do novembra, v zimných mesiacoch je parkovanie zabezpečené v lokalite "U závory" v Čiernom Dole a transfer osôb a batožiny je zabezpečený skútrom, štvorkolkou alebo rolbou.

Hotel AURUM

Hotel AURUM

Hotel je umiestnený približne 150 m od centra obce, lyžiarskemu areál Špičák, kde je dvojsedadlový lanovka, je vzdialený asi 500 m.

Apartmány REVIS

Apartmány REVIS

Apartmánový dom je umiestnený na okraji mesta, asi 2 km od Jánskych Lázní, kde sa nachádza lyžiarske zjazdovky a krytý bazén s termálnou vodou a príručná lanovka na Čiernu horu .. Lyžiarsky areál v Mladých Bukách je vzdialený asi 3 km av Peci pod Sněžkou asi 9 km. K dispozícii je aj golfové ihrisko v Mladých Bukách (asi 3 km) av letnom období aj kúpalisko v Retro Parku Sejfy (asi 5 km).

Hotel LABUŤ

Hotel LABUŤ

Na námestí v centre mesta, v blízkosti zámockého parku.

Hotel GENDORF

Hotel GENDORF

Hotel Gendorf sa nachádza v centre mesta Vrchlabí.

Holiday park LIŠČÍ FARMA

Holiday park LIŠČÍ FARMA

Rozsiahly areál s ponukou ubytovania v hoteli, kemp a štvorlôžkových chatkách a ponúka mnoho príležitostí na strávenie letnej i zimnej dovolenky. V zime je lákavý predovšetkým svojou polohou blízko lyžiarskych areálov v stredu Krkonôš.

Penzion HOLIDAY

Penzion HOLIDAY

Rodinný penzión Holiday (celkovo 9 izieb) je umiestnený v blízkosti hlavnej výpadovky z Vrchlabí na Špindlerův Mlýn. Od lyžiarskeho areálu Bubákov je vzdialený cca 300 m, od areálu Herlíkovice (sedačková lanovka) 500 m. 1km od penziónu je ski areal Kněžický Vrch, ktorý je ideálny najmä pre rodiny s deťmi, kde klienti penziónu majú 20% zľavu na permanentky. Ski areál Bubákov je vzdialený 300m s nočným lyžovaním a pre náročných lyžiarov 500m vzdialené veľmi známe Herlíkovice.

Hotel PIVOVARSKÁ BAŠTA

Hotel PIVOVARSKÁ BAŠTA

Hotel Pivovarská bašta je umiestnený v blízkosti hlavnej cesty vedúcej z Vrchlabí do Špindlerovho Mlyna. Skiareál Vrchlabí je vzdialený približne 300 m, Herlíkovice asi 1 km, ponúka sa aj možnosť využitia lyžiarskych vlekov na Benecku (10 km), v strážnej (7 km) a tiež v Špindlerovom Mlyne (14 km, časté autobusové spojenie, parkovanie zdarma).

Chata TEREZA

Chata TEREZA

Štýlová horská chata Tereza sa nachádza v Jánskych Lázních na úpätí Čiernej hory v blízkosti futbalového ihriska a niekoľkých vlekov. Od centra mesta je vzdialená približne 800 m.

Hotel OMNIA

Hotel OMNIA

Nový štvorhviezdičkový hotel Omnia je umiestnený niekoľko desiatok metrov pod dolnú stanicou novo zrekonštruovanej kabínovej lanovej dráhy na Čiernu horu.

Hotel LUČNÍ DŮM

Hotel LUČNÍ DŮM

Hotel je umiestnený na veľmi pokojnom mieste neďaleko centra mesta približne 100 m od centrálneho parkoviska a 200 m od kabínovej lanovky vedúcej na Čiernu horu.

Hotel ČERNÁ BOUDA

Hotel ČERNÁ BOUDA

Na vrchole Čiernej hory v nadmorskej výške 1.299 m. Dostupný je buď pešo alebo lanovkou z Jánskych Lázní. Hotel je veľmi dobrým východiskovým bodom pre horskú turistiku a cyklistiku.

Lázeňský hotel TERRA

Lázeňský hotel TERRA

Hotel sa nachádza v centre mesta v blízkosti kolonády, asi 600 m od stanice kabínkovej lanovky na Čiernu horu.

Hotel MORAVA

Hotel MORAVA

Hotel Morava sa nachádza v krkonošskej obci Dolní Dvůr v pokojnom údolí, ktorým preteká horská riečka. Priamo pri hoteli je zjazdovka s približne 300 m dlhým vlekom (umelé zasnežovanie i večerné lyžovanie).

Pension ŠABLATURA

Pension ŠABLATURA

Nefajčiarsky penzión Šablatura ponúka svojim hosťom okrem ubytovania aj možnosť vlastného varenia, parkovanie pri penziónu a možnosť zaistenia zapožičania lyžiarskych potrieb (zľava 20%) a lyžiarske školy. V objekte je sauna, veľká krytá terasa, v lete majú hostia k dispozícii krásny vonkajší bazén.

Hotel U NÁS

Hotel U NÁS

Novo veľkoryso zrekonštruovaný hotel (zaujímavé architektonické spojenie kameňa a dreva) sa nachádza na vyššie položenom mieste v západnej časti Krkonôš.

Penzion BARON

Penzion BARON

Penzión sa nachádza v obci Horní Lánov asi 1 km od lyžiarskeho areálu Dolní Dvůr a asi 5 km od kúpaliska v Čisté. Okolie je vhodné pre turistiku a cykloturistiku.

Lyžiarske stredisko Krkonoše

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Lyžovanie Krkonoše

Možnosti trávenia zimnej dovolenky na horách v Česku ponúka množstvo príjemných lyžiarskych stredísk - Lyžovanie Česká republika .