Pec pod Sněžkou / Krkonoše / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Krkonoše > Pec pod Sněžkou

Najvýznamnejšie krkonošské lyžiarske stredisko Ski-Pec patrí medzi najlepšie lyžovanie v Českej republike. Pec pod Sněžkou ponúka desať vlekov a 1 štvorsedačku s celkovou dĺžkou takmer 7,5 km. Za hodinu prepravia cca 8.800 lyžiarov na vrchol zjazdoviek všetkých obtiažností, ktoré sú každý večer perfektne upravené modernými rolbami a v prípade potreby zabezpečené technickým snehom. V areáli Pec pod Sněžkou nájdete ski servisy, požičovne lyží, lyžiarske školy, úschovňu batožiny, rýchle občerstvenia i reštaurácie.

Ubytovanie Pec pod Snežkou:

Hotel KLADENKA

Hotel KLADENKA

Hotel sa nachádza v atraktívnom prostredí Javorina bane v nadmorskej výške 1.000 m na turistickej ceste Pec pod Sněžkou - Pražská bouda .. Dva väčšie a jeden menší lyžiarsky vlek sú priamo pri hoteli, skiareál Javor je dosiahnuteľný na lyžiach tam i späť. Priamo okolo hoelu vedú udržiavané bežecké stopy. V lete je hotel dostupný autom, v zime je nutné parkovať na parkovisku Zelený potok (cca 1 km).

Hotel ENERGETIK

Hotel ENERGETIK

Hotel sa nachádza na južnom svahu Lisci hory v nadmorskej výške 1.070 m asi 3 km od centra mesta a lanovky na Sněžku. Lyžiarska zjazdovka je priamo pri hoteli.

Horská chata JINDŘICHŮV DŮM

Horská chata JINDŘICHŮV DŮM

Chata Jindřichův dom sa nachádza v hornej časti Pece pod Sněžkou smerom k Čiernej kopci v nadmorskej výške 1.030 m priamo proti Snezce. V bezprostrednej blízkosti chaty sú zjazdovky Mulda a osvetlená zjazdovka Eso. Ostatných deväť zjazdoviek v Peci s celkovou dĺžkou 10,4 km je tiež veľmi ľahko dostupných. V letnom období je možné parkovať priamo pri chate, v zimnej sezóne na parkovisku Zelený potok asi 2 km od chaty.

Hotel HOŘEC

Hotel HOŘEC

Jeden z najnavštevovanejších hotelov v Peci pod Sněžkou je umiestnený v centre mesta, vo vzdialenosti do 1 km od lyžiarskych vlekov a asi 2 km od lanovky na Sněžku.

Hotel MÁJ

Hotel MÁJ

V centre mesta, vo vzdialenosti do 1 km od lyžiarskych vlekov a neďaleko lanovky na Sněžku. Relaxačné a športové centrum hotela Horizont je vzdialené asi 200 m.

Hotel HORIZONT

Hotel HORIZONT

Dominanta Pece pod Sněžkou je umiestnená nad centrom obce, približne 700 m od lyžiarskeho areálu Javor.

Hotel KROKUS

Hotel KROKUS

Hotel Krokus sa nachádza v centre horského strediska Pec pod Sněžkou v nadmorskej výške 760 m. Je celoročne bez problémov dostupný autom. Parkovisko je priamo pri hoteli.

Penzion U VLEKU JAVOR

Penzion U VLEKU JAVOR

Pension U vleku Javor sa nachádza neďaleko centra Pece pod Sněžkou. Je umiestnený priamo pri zjazdovke Javor a 400 m od lanovky na Hnedý vrch, kde je v prevádzke nová rozhľadňa a odkiaľ vedie množstvo turistických trás.

Ak si chcete oddýchnuť od lyžovačky, môžete svoju dovolenku tráviť turistikou alebo pestrou paletou ďalších aktivít. Vychádzky na saniach ťahaných koňmi, tenis, squash, kryté bazény. Vyhľadávanou zábavou je tiež cykloturistika, kolkárske dráhy, sauny, soláriá atď. Ak si nepriveziete svoj vlastný výstroj, môžete si požičať kompletné lyžiarske vybavenie či horský bicykel priamo na mieste. Chcete sa učiť jazdiť na snowboarde alebo sa zdokonaliť v lyžiarskom umení? Niekoľko lyžiarskych škôl v Peci pod Sněžkou je pripravených poskytnúť odborný výcvik.

Lyžovanie Krkonoše