Krušné hory / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Krušné hory

Česká republika je od Nemecka oddelená prirodzenou hranicou, ktorú na 130km tvoria Krušné hory. Lyžovanie v tejto oblasti patrí k vyhľadávaným zimným aktivitám hlavne pre lyžiarov z Prahy a okolia. Lyžiarske strediská Boží Dar, Jáchymov, Klínovec, Kovářská, Mariánská, Nové Hamry, Fichtelberg poskytujú vhodné terény pre začínajúcich až stredne zdatných lyžiarov.

Ubytovanie Krušné hory

Pension AVIONIKA

Pension AVIONIKA

Penzión Avionika sa nachádza v obci Kováčske (v obci av jej okolí sa natáčal známy český film "Hlídač č 47") v Krušných horách približne 6 km od športového centra Klínovec.

Hotel STAR 2

Hotel STAR 2

Hotel Star 2 je dependance hotela Star 1 (20 m) a je teda tiež výhodne položený neďaleko dolnej stanice skiareálu Klínovec-sever (so skiareálom Klínovec-juh je spojený na vrchole Klínovce známu rozhľadňou).

Hotel STAR 1

Hotel STAR 1

Hotel Star 1 je položený v tesnej blízkosti Klínovce neďaleko dolnej stanice skiareálu Klínovec-sever. Je celoročne dostupný autom.

hotel CASANOVA

hotel CASANOVA

Hotel sa nachádza v pokojnom prostredí parku v tesnej blízkosti historického centra mesta Duchcov, ktoré svojim pobytom preslávil svetoznámy milovník Giacomo Casanova. V okolí hotela možnosť výletov a športového vyžitia. (Vodné a zimné športy, cyklistika, turistika, golf, tenis, prechádzky na koňoch a ďalšie).

Apartmány 47

Apartmány 47

Apartmány 47 sa nachádza v bezprostrednej blízkosti SKI a SNOWBOARD Areálu, bežeckých stôp a je cca 200 m od detského lyžiarskeho ihriska a vleku. V okolí je na 20 reštaurácií. V objekte sa nachádza požičovňa a servis lyží, snowboardov, saní a bežiek. Hostia apartmánov majú 10% zľavu v požičovni.

Penzion U SNĚHULÁKA

Penzion U SNĚHULÁKA

Penzión sa nachádza vo vyššej nadmorskej výške v centre horskej obce na hrebeni Krušných hôr. Slúži ako ideálne východiskové miesto k zimným i letným druhom turistiky.

Hotel PRAHA Boží Dar

Hotel PRAHA Boží Dar

Na okraji námestia, napriek tomu priamo vedľa lyžiarskeho vleku.

Pension SCHNEEBERG

Pension SCHNEEBERG

Novopostavený penzión Schneeberg sa nachádza v pokojnej časti (ale neďaleko centra) Božieho Daru, ktoré je svojou nadmorskou výškou 1.028 m najvyššie položeným mestečkom v strednej Európe. Je celoročne dostupný autom, v zimnej sezóne sú doporučené snehové reťaze.

Pension SVATÝ PETR

Pension SVATÝ PETR

Pension Svätý Peter sa nachádza v centre obce Boží dar, ktorá je srdcom Krušných hôr. Je celoročne dostupný autom, v zimnom sezóne sú doporučené snehové reťaze.

Lyžiarske stredisko Krušné hory

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Lyžovanie Krušné hory

obľúbené miesta zimnej dovolenky na horách v Česku ponúka množstvo príjemných lyžiarskych stredísk. Najlepšie z nich sú určite tie z oblasti Krkonoše, tie ostatné nájdete na stránke – Lyžovanie Česká republika.