Šumava / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Šumava

Juhozápadnú česko-nemeckú hranicu tvorí pohorie Šumava, lyžovanie v Českej republike tak získava popri vlastných lyžiarskych strediskách na Šumave - Zadov, Špičák, Kašperské hory atd. aj možnosť vyskúšať si lyžovanie na nemeckej či rakúskej strane Šumavy. Priamy kontakt s nimi prináša aj určité výhody v získavaní skúseností od alpských susedov.

Ubytovanie Šumava

Hotel ŠUMAVA

Hotel ŠUMAVA

Hotel Šumava sa nachádza v horskej obci Srní necelých 200 m od hotela Srní, s ktorým tvorí jeden komplex služieb.

Apartmánový komplex REZIDENCE CLUB CANADA

Apartmánový komplex REZIDENCE CLUB CANADA

Apartmánový komplex Club Canada sa nachádza v centre mestečka Lipno nad Vltavou, známeho strediska predovšetkým letnej rekreácie. Všetky športové a zábavné aktivity sú v dosahu do 500 m od apartmánov (tenis, bowling, squash, bobová dráha, krytý bazén, lyžiarske vleky ...).

Rekreační park RIVIERA

Rekreační park RIVIERA

Rekreačný areál je umiestnený priamo na brehu jazera Lipno, asi 6 km od hraníc s Rakúskom, asi 2 km od lyžiarskeho areálu Kramolín (na vrchol vedie sedačková lanovka dlhá 1,8 km).

Hotel KAŠPERK

Hotel KAŠPERK

Nefajčiarsky hotel Kašperk je situovaný v centre šumavského mestečka Kašperské Hory.

Hotel ZADOV

Hotel ZADOV

Veľmi vyhľadávaný hotel je umiestnený na úpätí hory Churáňov vo výške 1.050 m nad morom, v jeho tesnej blízkosti sa nachádza niekoľko lyžiarskych vlekov.

Hotel KILIÁN

Hotel KILIÁN

Prvé juhočeský vínny hotel Kilián sa nachádza v obci Loucovice na pravom brehu rieky Vltavy. Je vzdialený 3 minúty jazdy autom od jazera Lipno a od Skiareálu Kramolín, rakúske skiareály Sternstein a Hochficht sú vzdialené 12 a 40 minút jazdy.

Pension U PŘÍVOZU

Pension U PŘÍVOZU

Penzión U Přívoz je umiestnený na pravom brehu priehrady Lipno. Najbližšia piesočná pláž je vzdialená 80 m, Skiareál Lipno približne 10 km.

OREA hotel ŠPIČÁK

OREA hotel ŠPIČÁK

Hotel sa nachádza na južnej strane hory Pancíř v nadmorskej výške 1 100 mv chránenej krajinnej oblasti Šumava, je ideálnym miestom pre zimnú i letnú turistiku a rodinné dovolenky. Zo Špičáku na Pancíř vedie sedačková lanovka, odkiaľ je výhľad až na Alpy. Možné zhliadnuť aj Čertovo a Čiernej jazero, Prášilské jazero, vďaka cezhraniční polohe je možnosť výjazdu do Nemecka, príp. Rakúska.

Lyžiarske stredisko Šumava

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Lyžovanie Šumava

vyhľadávané strediská zimnej dovolenky na horách v Českej republike ponúka Šumava v podobe menších a stredne veľkých lyžiarskych stredísk zameraných na rodinné lyžovanie. Najlepšie lyžovačky v Čechách zažijete v oblasti Krkonoše, všetky ostatné lyžiarske strediská nájdete na stránke - Lyžovanie Česká republika.