Východné Čechy / Česká republika : Lyžovanie Česká republika - lyžiarske strediská Česko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovačky Česko - Krkonoše, Beskydy, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky

first-minute zľava

Východné Čechy

Hlavnou oblasťou lyžovania na východe Čiech sú Orlické hory, kde si zalyžujete v lyžiarskych strediskách Čenkovice, Deštné, Říčky, Peklák a ďalších. Oblasť je vyhľadávaná aj milovníkmi bielej stopy, ktoré sú kvalitné, udržiavané bežkárskymi rolbami. Bežkanie je najobľúbenejšou zimnou športovo-rekreačnou aktivitou, podobne ako zjazdové lyžovanie v Českej republike.

Ubytovanie Východné Čechy

Městský Hotel DORINKA

Městský Hotel DORINKA

Kompletne novo zrekonštruovaná budova hotela Mestský hotel Dorinka je umiestnený v centre mestečka na námestí vedľa radnice s preslávenými obrami. Cieľom výletov môžu byť v zimnej sezóne lyžiarske centrá Vrchlabí (15 km), Špindlerův Mlýn (30 km), Černý Důl (13 km), Janské Lázně (19 km), v letnej sezóne treba zámok Kuks u Dvora Králové (24 km) alebo známa zoologická záhrada (17 km).

Lázeňský hotel SPA RESORT TREE OF LIFE

Lázeňský hotel SPA RESORT TREE OF LIFE

Novo otvorený originálne riešený kúpeľný rezort Tree of Life (strom života) sa nachádza v tesnej blízkosti liečebných kúpeľov v Kúpeľoch Belohrad (130 rokov tradície kúpeľníctva).

Hotel VEBA

Hotel VEBA

Hotel Veba je umiestnený v parku na okraji mesta Broumov, asi 14 km od Teplického skalného mesta a asi 5 km od menšieho lyžiarskeho areálu Janovičky.

Hotel ROUBAL

Hotel ROUBAL

Hotel Roubal nájdete v malebnom mestečku Pecka, v okrese Jičín na rozhraní Slovenského raja a Krkonôš, je umiestnený priamo na námestí v blízkosti gotického hradu Pecka. Menšie lyžiarsky vlek je priamo v obci Pecka, ďalšie vleky v obci Zvičina 6 km od hotela av Herlíkovice vzdialených asi 30 km. V letnom období možno využiť neďaleký športový areál s prírodným bazénom, volejbalom a tenisovými kurtami, alebo sa vydať na bicykli po niektorej z cyklistických trás. Lákavými atrakciami blízkeho okolia sú Lázně Bělohrad, ZOO v Dvore Králové, aquapark Liberec, Prachovské skaly, hrady Kost a Trosky a zámok Humprecht.

Hotel STUDÁNKA

Hotel STUDÁNKA

Hotel Studanka (známejší ako Letovisko Studanka) je umiestnený uprostred lesa v prírodnom parku Les Včelné v tesnej blízkosti Rychnova nad Kněžnou. Mestské kúpalisko v Rychnove je vzdialené 1,5 km, lyžiarske strediská Deštné a Riečky v Orlických horách 25 km.

Park GREEN VALLEY

Park GREEN VALLEY

V južnom svahu na okraji lesa, v mestečku Stárkov.

Lyžiarske stredisko Východné Čechy

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Lyžovanie Východné Čechy

obľúbené zimné dovolenky na horách v Českej republike ponúka množstvo menších a stredne veľkých lyžiarskych stredísk, ktoré sa vyhovujú hlavne na rodinné lyžovačky. Najznámejšie z lyžiarskych terénov sa nachádzajú v oblasti Krkonoše, mnoho ďalších nájdete na stránke - Lyžovanie Česká republika.