Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava

Francúzsko

Obrovské areály prekonávajú rekordy v rozmeroch, množstve km zjazdoviek, počte lanoviek a vlekov. Spoločným prvkom francúzskych lyžiarskych stredísk bývajú lyžiarske osady vybudované vysoko v horách, všetko sa podriaďuje jedinému účelu - dokonalému zážitku z lyžovačky, hotely stojace priamo na zjazdovkách, moderné vysokokapacitné vleky a súvisiace technické vybavenie. Francúzi napĺňajú zásadu "dostupnosť na lyžiach", preto vzájomne prepájajú jednotlivé lyžiarske strediská lanovkami do obrovských a obdivuhodných skiareálov. Aj napriek vyššej vzdialenosti zo Slovenska zaznamenávame z roka na rok väčší počet slovenských lyžiarov voliacich práve francúzske Alpy. Zážitok z lyžovačky vo Francúzsku za tie kilometre navyše rozhodne stojí.

Lyžiarske strediská vo Francúzsku:

Alpe d´Huez
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Alpe d´HuezSkipass Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Stredisko životného štýlu Alpe d´Huez, ktorého súčasťou sú okolité lyžiarske strediská: Huez en Oisans, Oz Oisans, Auris en Oisans, Vaujany a Villard-Reculas, všetky vzájomne prepojené vlekmi a spolu ponúkajú 230km lyžovačky pre začiatočníkov aj expertov. Svahy na lyžovanie zaberajú neuveriteľnú rozlohu 10.0000 ha a prevýšenie 2.230m.

Avoriaz
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap AvoriazSkipass Avoriaz

Avoriaz

Top lyžovanie pod Mont Blancom na rozhraní Francúzska a Švajčiarska v najväčšej lyžiarskej oblasti na svete Portes du Soleil, ktorej centrum sa nachádza vo Francúzsku. Avoriaz ponúka 200km zjazdoviek a široké možnosti objavovania nových a nových terénov v 13 susedných ski strediskách. Portes Soleil je svetová rarita v množstve zjazdoviek, až 650km lyžiarskych tratí.

Carroz - Flaine
imgimgimgimgimgSkimap Carroz - FlaineSkipass Carroz - Flaine

Carroz - Flaine

Le Grand Massif je lyžiarska oblasť, ktorá združuje vzájomne prepojené lyžiarske strediská Flaine, Carroz, Morillon, Samoens. Skladba lyžiarskych terénov zaručuje špičkové lyžovanie. Zjazdovky červené sú zastúpené vyše 70%. Zážitok čaká aj na náročných lyžiarov a príjemné modré úseky v blízkosti údolných staníc lanoviek potešia začiatočníkov a lyžovanie detí.

Combloux - Megeve
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Combloux - Megeve Skipass Combloux - Megeve

Combloux - Megeve

Dnes už nepatrí medzi top francúzske hity, ale exluzívna atmosféra je v noblesnom Megeve patrná na každom kroku. Areál ponúka 225km zjazdoviek upravovaných a približne rovnaké množstvo tratí pre volný štýl. Okolie obkolesené dvoma desiatkami majestátnych štítov, medzi ktorými je 8 nad 4.000m je stvorené na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku.

Courchevel

Courchevel

Lyžovanie Courchevel vyhovuje pre všetky skupiny lyžiarov. Začiatočníkom patria vyhradené zóny 27 zelených a 44 modrých okruhov v plnom bezpečí. Zdatnejší lyžujú na 38 červených a 10 čiernych tratiach. Každý deň si môžete vybrať iný program, možností je nad očakávanie. Kvalitou zjazdoviek patrí Courchevel k najlepším vo Francúzsku, súčasť Trois Vallées.

Chamonix
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ChamonixSkipass Chamonix

Chamonix

Lyžiarske stredisko Chamonix sa nachádza na rozhraní Talianska, Švajčiarska a Francúzska pod masívom najvyšieho vrchu Európy (Mont Blanc 4.810 m.n.m). Vstupnou bránou do strediska je tunel del Monte Bianco, ktorým pokračuje diaľnica z Talianska a ktorý začína v Courmayeur. Lyžovanie Chamonix svojim charakterom pripomína skôr rakúsky spôsob strediska.

La Plagne
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap La Plagne Skipass La Plagne

La Plagne

Rozsiahle pláne, zvlnené terény bez stromov, biele svahy zasypané snehom a zaliate slnkom, ubytovanie priamo na lyžiarskych zjazdovkách v moderných turistických osadách vo vysokej nadmorskej výške, kam sa dostanete po kľukatých cestičkách autom až k svojmu hotelu. Pre návštevníkov ponúka až 50.000 lôžok, takmer bezvýhradnú dostupnosť na lyžiach.

La Rosiére
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap La RosiéreSkipass La Rosiére

La Rosiére

Lyžiarske stredisko La Rosière tvorí spolu s talianskym La Thuile spolu medzinárodnú lyžiarsku oblasť Espace San Bernardo s lyžovaním na 160km zjazdoviek a ďalších freeride-ových terénoch s jediným skipasom. Obe strediská sú prepojené na lyžiach, bez nutnosti presunov. Ubytovanie v útulných hoteloch a rezidenciách prevažne v štýle "chalet" - horské chaty.

Le Corbier
imgimgimgSkimap Le CorbierSkipass Le Corbier

Le Corbier

Lyžovanie Le Corbier patrí do lyžiarskej oblasti Les Sybelles, ktorá disponuje vyše 310 km zjazdoviek. Centrom 7 spojených lyžiarskych stredísk je Corbier. Okolité svahy priam volajú po ďalšom rozširovaní počtu lyžiarskych kilometrov, priam nabádajú k novým riešeniam vlekov a zjazdoviek. Za posledné roky tu každú sezónu pribudlo nové prekvapenie.

Les 2 Alpes
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Les 2 AlpesSkipass Les 2 Alpes

Les 2 Alpes

Snowpark s famóznym vybavením, obrie umelé skoky, u-rampa. Najväčšia ľadovcová lyžiarska oblasť v Európe, terény pre freeride. Turistická dedinka sa nachádza v horskom sedle 1.650m medzi vrchmi Les Cretes a Pied Moutet, pripomína tak veľkú prírodnú u-rampu. Na obe strany vedú vleky. L2-Alpes patrí k tomu najlepšiemu, čo ponúka lyžovanie Francúzsko.

Les Arcs
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Les Arcs Skipass Les Arcs

Les Arcs

Veľké lyžiarske stredisko Les Arcs v charakteristickom francúzskom štýle patrí do ešte väčšieho zoskupenia lyžiarskej oblasti "Paradiski", ktorú tvoria Montchavin, Peisey-Vallandry, La Plagne. Všetky sú vzájomne prepojené a ponúkajú 425km špičkovej lyžovačky. Samotné lyžiarske stredisko Les Arcs disponuje 200km kvalitne udržiavaných zjazdoviek všetkých obtiažností.

Les Menuires

Les Menuires

lyžiarske stredisko Saint Martin - Les Menuires ďalej nahor končí v stredisku Val Thorens. Celé údolie je vzájomne prepojené do jednej lyžiarskej oblasti Belleville, ktorá je ešte poprepájaná s dvoma ďalšími údoliami Meribel a Courchevel. Takto tvoria jednu veľkú ski-arénu 3-Vallées (tri údolia) na území 2500ha.

Méribel

Méribel

600km "na lyžiach" dostupných udržiavaných zjazdoviek celého 3-Vallées. Tento gigantický lyžiarsky areál tvoria preslávené - vzájomne prepojené lyžiarske strediská: Courchevel, Meribel, Val Thorens, Les Menuires, Saint Martin, La Tania, Orelle, Brides Les Bains, v ponuke všetko čo lyžiarove srdce potrebuje.

Montgenevre
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap MontgenevreSkipass Montgenevre

Montgenevre

Na francúzsko-talianskych hraniciach sa nachádza lyžiarske stredisko Montgenevre, ktoré svojimi cca 100km zjazdoviek prispieva k celkovým 400km lyžiarskej oblasti Via Lattea / Voie Lactee (Mliečna dráha). S talianskymi strediskami využíva aj spoločný skipas. Horské mestečko má príjemnú atmosféru, historické centrum s námestím, okrem lyžovania aj Aprés Ski.

Montchavin - Les Coches
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Montchavin - Les Coches Skipass Montchavin - Les Coches

Montchavin - Les Coches

lyžiarske strediská La Plagne a Les Arcs sa spojili a prebojovali do svetovej špičky (425 km zjazdoviek), oddeľovalo ich hlboké údolie Vanoise, preto ho prekonali visutou lanovkou. Na okraji Les Arcs v stredisku Peisey-Vallandry a na protiľahlej strane údolia - v stredisku Montchavin-Les Coches (okraj La Plagne ) postavili 2 stanice najväčšej lanovky na svete.

Serre-Chevalier
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Serre-ChevalierSkipass Serre-Chevalier

Serre-Chevalier

poteší lepších lyžiarov, ale na svoje si prídu aj začiatočníci. 70km modrých tratí je určite dosť, aj keď prevažná časť zjazdoviek (130 červených a 50 čiernych) si už vyžadujú viac než základy aj trocha kondičky. Skoro polovica zjazdoviek sa nachádza v lesnom pásme, ale 10 odkrytých vrcholov (kam vedú vleky) ponúka pekné výhľady a široké trate na carving.

Tignes
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap TignesSkipass Tignes

Tignes

je situované v okolí jazera Lac, ubytovanie v Le Lavachet, Tignes 2100 a Val Claret. Odtiaľ štartuje do širokého okolia 15 vlekov a lanoviek, ktoré pokračujú 15 lanovkami a vlekmi do vyššie položených oblastí až po ľadovec, z Tignes 2100 sa dostanete na vrchol Toviere (2.704m) s  modrými a červenými zjazdovkami, alebo cez vrchol do oblasti Val d´Isere.

Val d´Isére
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Val d´IséreSkipass Val d´Isére

Val d´Isére

pre lyžovanie ten najlepší koktail vhodný pre začiatočníkov aj majstrov. Obidve strediská Val d’Isere a Tignes sú prepojené "na lyžiach" a tvoria jedinú spoločnú lyžiarsku arénu s názvom Espace Killy. Stredisko olympijských kvalít, 300km zjazdoviek, voľné terény, ľadovcové svahy, snowparky, školy lyžovania, moderné lanovky a vleky.

Val Thorens
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Val Thorens Skipass Val Thorens

Val Thorens

5-hviezdičkové lyžovanie. V zoskupení 3-Vallées disponuje 600km kvalitnej lyžovačky na upravených zjazdovkách a ďalšími stovkami km na voľných terénoch. Tento lyžiarsky raj navštevujú rekreační lyžiari aj závodníci, snowboardisti, freerideri, skialpinisti ... Každy tu nájde pre seba to čo potrebuje.

Valloire - Valmeinier
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Valloire - ValmeinierSkipass Valloire - Valmeinier

Valloire - Valmeinier

Výborná infraštruktúra, rušnosť Valloire a komornejší charakter Valmeinier, kvalifikované babysitters, starostlivosť o deti po celý deň, špeciálny detský areál, sánkarské dráhy, adventure-park a mnoho kvalitných programov pre rodiny s deťmi, ktoré zaistili stredisku titul "P´tits Montagnards" majú vplyv na rastúci záujem o toto stredisko medzi rodinami.

Valmorel - St. Francois
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Valmorel - St. FrancoisSkipass Valmorel - St. Francois

Valmorel - St. Francois

lyžiarske terény vďaka vyváženosti stredne ťažkých a ľahkých vyhovujú lyžiarom a snowboardistom od začínajúcich po zdatných rekreačných jazdcov. Niekoľko dobre čiernych zjazdoviek poteší 30km náročných lyžiarov. Trasy vhodné na prechádzky zimnou krajinou s dostatkom kvalitných turistických trás pre nelyžiarov. Ideálny mix pre zimnú dovolenku.

Vars - Risoul
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Vars - RisoulSkipass Vars - Risoul

Vars - Risoul

nádherné prostredie v južných Alpách, ideálne terénne tvary tvoria výborné podmienky pre vybudovanie kvalitného lyžiarskeho strediska. Vysoko položené lyžiarske osady postavené klasicky po francúzsky poskytujú ubytovanie v moderných účelných rezidenciách s priamym vstupom na zjazdovky. V 2 susedných prírodných kotloch ležia centrá Vars a Risoul.

Nenašli ste presne to čo hľadáte? Napíšte alebo zavolajte, pripravíme pre vás "na mieru" lyžovačku v akomkoľvek lyžiarskom stredisku vo Francúzsku aj mimo vyššie uvedenej ponuky. Ak vás neoslovila ponuka lyžovanie Francúzsko, skúste možnosti lyžovačky v niektorej z ďalších lyžiarskych krajín:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy: dovolenka | lyžovanie | letná dovolenka Francúzsko
Partneri: Lyžovanie Alpy.sk - Francúzsko