Avoriaz / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap AvoriazSkipass Avoriaz

Avoriaz

Prvotriedne lyžovanie pod Mont Blancom na rozhraní Francúzska a Švajčiarska ponúka najväčšia lyžiarska oblasť na svete Portes du Soleil. Jej stred sa nachádza vo Francúzsku. Lyžiarske stredisko Avoriaz ponúka široké možnosti objavovania stále nových terénov v 14 prepojených strediskách, z ktorých je francúzsky Avoriaz  najväčší. Asi 200km lyžovačky v Avoriaz, pritom celková ponuka lyžiarskych terénov v Portes du Soleil až 650km zjazdoviek.

Ubytovanie Avoriaz

Chalet Hotel NEIGE ET ROC ****

Chalet Hotel NEIGE ET ROC ****

Hotel Neige et Roc sa nachádza v lyžiarskom stredisku Avoriaz v nadmorskej výške 1200m v pokojnejšej časti Les Prodains. Hotel je bývalou farmou a ponúka aj ubytovanie v hotelových izbách aj typu chalet.

Rezidencia SASKIA FALAISE

Rezidencia SASKIA FALAISE

Rezidencia Saskia Falaise pozostáva z viacerých budov na začiatku Avoriaz 1.800m, v rušnej časti La Falaise. Obchody a služby asi 300m. Stredisko je „car free“.

Rezidencia LES PORTES DU SOLEIL

Rezidencia LES PORTES DU SOLEIL

Rezidencia Les Portes du Soleil sa nachádza priamo v centre Avoriaz s nadmorskou výškou 1.800m v tesnej blízkosti obchodov. Stredisko je „car free“, pri vstupe do strediska vonkajšie parkovisko a kryté parkovisko za poplatok.

Rezidencia  LES FONTAINES BLANCHES

Rezidencia LES FONTAINES BLANCHES

Rezidencia Les Fontaines Blaches sa nachádza v centre rezortu Avoriaz s nadmorskou výškou 1.800 m.
Najbližšie obchody a služby sa nachádzajú v centre a v časti La Falaise.
• Stredisko je „car free“ – kde sane nahradili autá (za poplatok na mieste). Pri vstupe do strediska sa nachádza vonkajšie parkovisko a kryté parkovisko za poplatok Najbližšia železničná stanica sa nachádza v Thonon – Les Bains asi 45 km, Letisko Lyon je vzdialené 200 km, Geneve 110 km, Annecy 96 km.

Rezidencia ANTARES

Rezidencia ANTARES

Rezidencia Antares sa nachádza v časti Le Crozats na okraji rezortu Avoriaz s nadmorskou výškou 1.800 m. Najbližšie obchody a služby sú vzdialené asi 15 minút chôdze v časti La Falaise. Stredisko je „car free“ – kde sane nahradili autá (za poplatok na mieste). Pri vstupe do strediska sa nachádza vonkajšie parkovisko a kryté parkovisko za poplatok. Obchody a služby sú vzdialené asi 300 m od rezidencie. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v Thonon – Les Bains asi 45 km, Letisko Lyon je vzdialené 200 km, Geneve 110 km, Annecy 96 km.

Rezidencia ÉPICÉA

Rezidencia ÉPICÉA

Rezidencia Épicéa sa nachádza len 100 m od centra časti Morzin strediska Avoriaz s nadmorskou výškou 1.800 m. Najbližšie obchody a služby sa nachádzajú asi 100 m od rezidencie a potom v časti Falaise. Stredisko je „car free“ – kde sane nahradili autá (za poplatok na mieste). Pri vstupe do strediska sa nachádza vonkajšie parkovisko a kryté parkovisko za poplatok.

Rezidencia LES BALCONS DU SOLEIL

Rezidencia LES BALCONS DU SOLEIL

Rezidencia Les Balcons du Soleil sa nachádza v časti La Falaise v centre rezortu Avoriaz s nadmorskou výškou 1.800 m. Stredisko je „car free“ – kde sane nahradili autá (za poplatok na mieste). Pri vstupe do strediska sa nachádza vonkajšie parkovisko a kryté parkovisko za poplatok. Obchody a služby sú vzdialené asi 300 m od rezidencie. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v Thonon – Les Bains asi 45 km, Letisko Lyon je vzdialené 200 km, Geneve 110 km, Annecy 96 km.

Lyžiarske stredisko Avoriaz - Portes du Soleil

Môžeme prirovnať k obrovským lyžiarskym zoskupením Ski-Amadé v Rakúsku, alebo Dolomiti Superski v Taliansku. Charakteristickým obrazom takmer každého miestneho hotela pri raňajkách je skupinka raňajkujúci lyžiarov, ktorí plánujú do ktorej časti areálu sa ten deň vydať. Dobrým pomocníkom je niekoľkostranových sprievodca po okolitých lyžiarskych strediskách. Mali by ste ho mať vždy pri sebe, lebo aj lepším lyžiarom sa často podarí stratiť a zablúdiť v tak rozsiahlej oblasti. Návraty taxíkom po skončení prevádzky vlekov do strateného hotela v stratenom lyžiarskom stredisku napr. Avoriaz môžu byť dosť drahé.

Nadmorská výška: 950 - 2.466 m n.m., sezóna: 12. - 04., zasnežovanie: 40%
Zjazdovky: celkom: 650 km, ľahké: 340 km, stredné: 240 km, ťažké: 70 km
Lanovky: celkom: 206, vleky: 100, sedačky: 83, kabínky: 14, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Avoriaz

Lyžiarske stredisko Avoriaz zaručí 5* zážitok z lyžovačky. Približne 200km zjazdoviek všetkých obtiažností, množstvo terénov pre freeride, perfektný snowpark s u-rampou poteší priaznivcov freestyle.

Porovnajte ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú výborné lyžiarske strediská vo Francúzsku na stránkach: Lyžovanie Francúzsko.