Chamonix / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ChamonixSkipass Chamonix

Chamonix

Lyžiarske stredisko Chamonix sa nachádza na rozhraní Talianska, Švajčiarska a Francúzska pod masívom najvyšieho vrchu Európy (Mont Blanc 4.810 m n.m.). Vstupnou bránou do strediska je tunel del Monte Bianco, ktorým pokračuje diaľnica z Talianska a ktorý začína v Courmayeur. Lyžovanie Chamonix svojim charakterom pripomína skôr rakúsky štýl strediska.

Ubytovanie Chamonix

Hotel LES AIGLONS ****

Hotel LES AIGLONS ****

Kompletne zrenovovaný hotel Les Aiglons Resort & Spa sa nachádza 5min chôdze od centra Chamonix.

Chalet LA TANIERE ****

Chalet LA TANIERE ****

Samostatná chata La Taniere sa nachádza na pokojnom mieste s nádherným výhľadom na „Mont Blanc“. Leží pri vstupe do strediska Chamonix a od jeho centra cca 1 km.

Rezidencia LA RIVIÉRE

Rezidencia LA RIVIÉRE

Rezidencia La Riviére sa nachádza v časti Chamonix juh asi 5min chôdze od centra s obchodmi a pešou zónou. Medzi jednotlivými časťami rezortu premáva shuttle bus.

Rezidencia PREMIUM LA GINABELLE

Rezidencia PREMIUM LA GINABELLE

Rezidencia La Ginabelle sa nachádza v srdci lyžiarskej oblasti a len 500 m od centra strediska Chamonix, v nadmorskej výške 1.035 m.
Najbližšie nákupné možnosti , banky , bankomaty a pod sú vzdialené asi 500 m od rezidencie.
Mesto Saint Gervais je vzdialené 20 km, Geneve 88 km, Annecy 90 km a Lyon 220 km.

Rezidencia LE CHAMOIS BLANC

Rezidencia LE CHAMOIS BLANC

Rezidencia Le Chamois je budova v typickom savojskom štýle a nachádza sa v južnej časti rezortu Chamonix asi 300 m od centra rezortu v tesnej blízkosti obchodov a pešej zóny.

Lyžiarske stredisko Chamonix

Pod masívom najvyššej hory Európy Mont Blanc 4.810m sa nachádza prestížne lyžiarske stredisko. Lyžovanie v Chamonix je určené predovšetkým pre skúsených lyžiarov, lyžiarske stredisko Chamonix je top vo Francúzsku, množstvo zimných aktivít len prizdobuje základný charakter strediska, alpinizmus a lyžovanie. Spojenie s talianskym Courmayeur ponúka nádherný výlet lanovkou nad ľadovcovým poľom v štyroch tisícoch metroch nad morom. Lyžovanie na ľadovci Géant odporúčame v doprovode so skúseným horským sprievodcom. Nezabudnuteľná jazda dáva prevýšenie 2.800m začína na vrchole Aquile du Midi 3.842m a končí v Camonix 1.035m. Patrí k najnáročnejším jazdám v Alpách.

Nadmorská výška: 950 - 3.842 m n.m., sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 199 km, ľahké: 58 km, stredné: 87 km, ťažké: 63 km
Lanovky: celkom: 72, vleky: 31, sedačky: 23, kabínky: 18, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Chamonix

Priaznivcom náročnej lyžovačky je určené lyžiarske stredisko Chamonix. strmé hory ponúkajú lyžovanie až do 3.840m, na ľadovci Aquile du Midi, odkiaľ vedie neupravovaná, značená zjazdovka. Prepojenie so susedným strediskom Courmayeur ešte rozširuje už aj tak skvelú lyžiarsku ponuku o ďalšie možnosti lyžovačky v Taliansku.

Porovnajte ďalšie lyžiarske strediská vo Francúzsku - Lyžovanie Francúzsko.