La Plagne / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap La Plagne Skipass La Plagne

La Plagne

Kto by netúžil po takej lyžovačke: rozsiahle, zvlnené terény (pláne) bez stromov, zasypané snehom a zaliate slnkom, ubytovanie priamo na lyžiarskych svahoch v moderných turistických osadách vo vysokej nadmorskej výške, kam sa dostanete po kľukatých cestičkách autom až pred dvere hotela. Odtiaľ v lyžiarkach rovno na zjazdovku. V stredisku je pripravených 50.000 lôžok pre návštevníkov, dostupnosť na lyžiach je miestnym pravidlom.

Ubytovanie La Plagne

Rezidencia LE MONT SOLEIL

Rezidencia LE MONT SOLEIL

Rezidencia Le Mont Soleil sa nachádza v Plagne Soleil, „car free“ stredisku. Dobre zorganizovaná miestna doprava zdarma. 100m od rezidencie mini market, športové obchody, reštaurácia a pod., ostatné služby asi 2 km od rezidencie v Plagne centre – shuttle bus zdarma.

Rezidencia BELLECÔTTE

Rezidencia BELLECÔTTE

Rezidencia Bellecôte sa nachádza v stredisku La Plagn, časť Bellecôte. Stredisko „ bez áut“, dobre zorganizovaná miestna doprava zdarma. Obchody a reštaurácie na prízemí rezidencie.

Rezidencia LES NÉRÉIDES

Rezidencia LES NÉRÉIDES

Rezidencia Les Néreides sa nachádza v Belle Plagne, stredisku „bez áut“ –dobre zorganizovaná miestna doprava zdarma. Obchody a všetky služby 200m.

Rezidencia LES CHALETS DES AROLLES

Rezidencia LES CHALETS DES AROLLES

Rezidencia Les Chalets des Arolles sa nachádza v Belle Plagne , v nadmorskej výške 2.050 m. Stredisko „ bez áut“ – nie je povolené jazdiť autom po stredisku, dobre zorganizovaná doprava zdarma. Obchody a všetky služby sú vzdialené 200 m. Moutiers je vzdialené 35 km, Chambéry je vzdialené 118 km.

Rezidencia LE QUARTZ

Rezidencia LE QUARTZ

Rezidencia Le Quartz sa nachádza v Belle Plagne , v nadmorskej výške 2.050 m. Stredisko „ bez áut“ – nie je povolené jazdiť autom po stredisku, dobre zorganizovaná doprava zdarma. Obchody a všetky služby sú vzdialené 200 m. Moutiers je vzdialené 35 km, Chambéry je vzdialené 118 km.

Rezidencia PLAGNE LAUZE

Rezidencia PLAGNE LAUZE

Rezidencia Plagne Lauze sa nachádza v Plagne 1800. Obchody, reštaurácie a bary sa nachádzajú v tesnej blízkosti rezidencie. Medzi jednotlivými časťami rezortu premáva shuttle bus. Moutiers je vzdialené 35 km, Chambéry je vzdialené 118 km, Lyon 202 km a Genéve 150 km.

Lyžiarske stredisko La Plagne

Lyžiarske stredisko La Plagne ponúka kvalitné terény pre freeride, výborné podmienky pre priaznivcov freestyle, milovníkom rekreačného lyžovania je k dispozícii 425km zjazdoviek na 14.400ha rozlohe. Lyžiarske stredisko La Plagne je spojené so susedným Les Arcs, spoločne vytvárajú lyžiarsky areál Paradiski, ktorý patrí k najväčším lyžiarskym rezortom v Alpách.

Nadmorská výška: 1250 - 3250 m n.m., sezóna: 13.12. - 25.04., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 225 km, ľahké: 139 km, stredné: 59 km, ťažké: 27 km
Lanovky: celkom: 94, vleky: 50, sedačky: 33, kabínky: 11, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie La Plagne

Medzi najlepšie lyžiarske strediská vo Francúzsku rozhodne patrí La Plagne, ktoré ponúka úctyhodnú kapacitu pre návštevníkov, perfektné zjazdovky, terény pre začiatočníkov aj pokročilých, lyžovanie na ľadovci. Najrozmanitejšie zimné aktivity dotvárajú univerzálny charakter zimného strediska. Ideálna zimná dovolenka pre rodiny.

Porovnajte ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú výborné lyžiarske strediská vo Francúzsku na stránkach: Lyžovanie Francúzsko.