Le Corbier / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgSkimap Le CorbierSkipass Le Corbier

Le Corbier

Lyžovanie Le Corbier v rámci širšieho lyžiarskeho celku Les Sybelles poskytuje vyše 310 km kvalitnej lyžovačky. Les Sybelles vzniklo spojením 7 lyžiarskych stredísk, ktorých centrom  je Corbier, v popredí záujmu prevádzkovateľov je ďalšie rozširovanie a vytváranie nových lyžiarskych možností. Okolité svahy sú týmto zámerom viac než priaznivé priam nabádajú k novým riešeniam vlekov a zjazdoviek. Za posledné roky tu každú sezónu niečo nové pribudlo.

Ubytovanie Le Corbier

Rezidencia LES PISTES

Rezidencia LES PISTES

Rezidencia Les Pistes sa nachádza v stredisku Le Corbier v nadmorskej výške 1.550 m. Stredisko je „car free“ bez áut, transfery za poplatok na mieste. Obchody, bary, reštaurácie, nočné kluby, obchody, pošta, banka sú vzdialené asi 500 m. Nákupná pasáž je vzdialená asi 1,5 km. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v St Jean de Maurienne 15 km – v sobotu premáva shuttle bus do strediska Le Corbier, letisko Lyon je vzdialené 180 km, Grenoble 150 km, Chambery 110 km.

Rezidencia LES ALPAGES DU CORBIER

Rezidencia LES ALPAGES DU CORBIER

Rezidencia Les Alpages du Corbier sa nachádza priamo pri svahu a len asi 300m od najbližších obchodov v stredisku Le Corbier, oblasti Les Sybelles. Rezidencia pozostáva z troch budov chát – hlavná s 11 apartmánmi a spoločnými priestormi, ďalšie dve po 33 apartmánov.

Hotel LE BEAUSOLEIL ***

Hotel LE BEAUSOLEIL ***

Pôvodne horská chata, dnes rodinne vedený hotel Le Beausoleil sa nachádza v srdci lyžiarskeho strediska La Toussuire. Hotel bol kompletne zrenovovaný.

Rezidencia LES HAUTS DE COMBORCIERE ****

Rezidencia LES HAUTS DE COMBORCIERE ****

Rezidencia La Grange Les Hauts de Comborciere sa nachádza v centre La Toussuire a zároveň pri svahu. Postavená v tradičnom savojskom štýle, pozostáva z troch 5-poschodových budov.

Hotel LA BALME ***

Hotel LA BALME ***

Rodinne vedený hotel La Balme s tradíciou od roku 1969 sa nachádza neďaleko centra lyžiarskeho mestečka Saint Sorlin d´Arves v stredisku Les Sybelles, na ktoré má výhľad z terasy. Hotel získal 3* po renováciách v septembri 2012.

Lyžiarske stredisko Le Corbier - Les Sybelles

V centre rozsiahlej lyžiarskej oblasti Les Sybelles sa nachádza lyžiarske stredisko Le Corbier - Saint Jean d Arves, ktoré je prepojené so susednými strediskami La Toussuire a Saint Sorlin d Arves. Corbier leží na úpätí vrchu Pte du Corbier. Všetky rezidencie sa nachádzajú na svahoch, automobilová doprava je tu vylúčená, preto sa deti môžu pokojne hrať.

Nadmorská výška: 1.100 - 2.620 m, sezóna: 20.12. - 17.04., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 310 km, ľahké: 53 km, stredné: 239 km, ťažké: 18 km
Lanovky: celkom: 68, vleky: 41, sedačky: 27, kabínky: 0, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Le Corbier

Lyžovanie Le Corbier - St. Jean D Arves disponuje 90km zjazdoviek, celková výmera v rámci Les Sybelles ponúka 310km alebo 124 lyžiarskych tratí. Výškové parametre lyžiarskych svahov sú 1.100-2.620 m n.m, istotu snehu zabezpečuje 440 snežných kanónov. Dva snowparky plnia potreby priaznivcov freestyle. Dopravu na vrcholky zjazdoviek zabezpečuje 144 lanoviek a vlekov. Ideálna zimná dovolenka pre každé lyžiarske srdce, od začiatočníkov, rodiny s deťmi až po skúsených majstrov lyží, každý si v Les Sybelles príde na svoje.

Porovnajte ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú výborné lyžiarske strediská vo Francúzsku na stránkach: Lyžovanie Francúzsko