Les 2 Alpes / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Les 2 AlpesSkipass Les 2 Alpes

Les 2 Alpes

Nielen snowpark s famóznym vybavením umelými skokmi U-rampou, perfektné udržiavané zjazdovky, terény pre freeride, najväčšia ľadovcová lyžiarska oblasť v Európe a zóny pre začiatočníkov lákajú všetky kategórie zimných nadšencov na skvelú lyžovačku. Turistická dedinka sa nachádza v horskom sedle 1.650m.n.m Medzi vrchmi Les Cretes (2.100m) a Pied Moutet (2.339m). Na obidve strany vedú vleky. Stredisko pripomína veľkú prírodnú u-rampu v nádhernom alpskom prostredí, kde čaká nádherná zimná dovolenka aj na nelyžiarov.

Ubytovanie Les 2 Alpes

Chalet HUSKI

Chalet HUSKI

Novopostavená chata Huski (2010) s panoramatickým výhľadom na stredisko sa nachádza v Les 2 Alpes v chaletovej časti asi 600m od obchodov.

Rezidencia LA MUZELLE

Rezidencia LA MUZELLE

Rezidencia La Muzelle postavená v miestnom štýle v stredisku Les 2 Alpes , v nadmorskej výške 1.650 m a ponúka panoramatický pohľad na okolité hory. Nachádza sa priamo na pešej zóne v tesnej blízkosti obchodov, reštaurácií, barov, pekárne, čistiarne a pod. Grenoble je vzdialené 70 km, Lyon 150 km.

Rezidencia LE FLOCON D´OR

Rezidencia LE FLOCON D´OR

Rezidencia Le Flocon d´Or sa nachádza v hornej časti strediska Les 2 Alpes, asi 800m od centra s obchodmi, ktoré je dostupné shuttle busom. Postavená je v tradičnom štýle alpských chát s množstvom dreva a kameňa, má 5-9 poschodí (podľa orientácie svahu).

Chalet LA DIBONA ****

Chalet LA DIBONA ****

Štýlová rekreačná chata La Dibona sa nachádza v stredisku Les 2 Alpes.

Rezidencia  LES 2 ALPES

Rezidencia LES 2 ALPES

Rezidencia Les 2 Alpes postavená v miestnom štýle v stredisku Les 2 Alpes , v nadmorskej výške 1.650 m. Nachádza sa na začiatku rezortu. Obchody, reštaurácie, bary, pekáreň, čistiareň, novinový stánok apod. sú vzdialené asi 500 m. K dispozícii shuttle bus zdarma, ktorý premáva do centra rezortu každých 15 minút denne v čase 08:00 do 20:00 hod. Grenoble je vzdialené 70 km, Lyon 150 km.

Rezidencia  LE JANDRI

Rezidencia LE JANDRI

Rezidencia Le Jandri postavená v miestnom štýle v stredisku Les 2 Alpes , v nadmorskej výške 1.650 m. Nachádza sa na začiatku rezortu. Obchody, reštaurácie, bary, pekáreň, čistiareň, novinový stánok apod. sú vzdialené asi 500 m. K dispozícii shuttle bus zdarma, ktorý premáva do centra rezortu každých 15 minút denne v čase 08:00 do 20:00 hod. Grenoble je vzdialené 70 km, Lyon 150 km.

Chalet LE PANORAMA ****

Chalet LE PANORAMA ****

Chalet Le Panorama sa nachádza na okraji mestečka Les 2 Alpes, asi 700m od centra kam premáva bezplatná kyvadlová doprava, zastávka 50m.

Lyžiarske stredisko Les 2 Alpes

Špičkové lyžiarske stredisko Les 2 Alpes si zaslúži plný počet hviezdičiek za lyžovanie. Všetky typy lyžiarov od rekreačných, začiatočníkov, cez milovníkov adrenalínu vo voľnom teréne, vyznavačov parkového freestyle, športových jazdcov, až po najmenších, ktorí skúšajú prvé krôčky na lyžiach, všetkých dokáže lyžiarske stredisko Les 2 Alpes uspokojiť nad očakávanie. 90 zjazdoviek všetkých náročností na rozlohe väčšej než 400 ha do nadmorskej výšky 3.600m.

Nadmorská výška: 1.280 - 3.560 m n.m., sezóna: 25.10. - 02.11., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 225 km, ľahké: 78 km, stredné: 103 km, ťažké: 44 km
Lanovky: celkom: 49, vleky: 22, sedačky: 20, kabínky: 7, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Les 2 Alpes

Vzrušujúce lyžovanie v stredisku Les 2 Alpes, ktoré patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská sveta. Francúzsko uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov, stredisko Les 2 Alpes ľadovec, bohatá ponuka pre freeride, top snowpark pre milovníkov freestyle, v údolí začiatočnícka zóna, lúčky pre lyžovanie detí, nočné lyžovanie pri umelom osvetlení.

Porovnajte ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú výborné lyžiarske strediská vo Francúzsku na stránkach: Lyžovanie Francúzsko.