Les Arcs / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Les Arcs Skipass Les Arcs

Les Arcs

Najväčší súvislý lyžiarsky areál Paradiski v charakteristickom francúzskom štýle vznikol spojením savojských stredísk Les Arcs a La Plagne. Do zoskupenia patria aj Montchavin, Peisey-Vallandry, Les Coches, všetky zjazdovky sú vzájomne prepojené „na lyžiach“ a ponúkajú 425km parádnej lyžovačky. Samotné lyžovanie Les Arcs disponuje 200km udržiavaných zjazdoviek. Približne rovnaký pomer terénov na freeride obohacuje lyžiarsku ponuku.

Ubytovanie Les Arcs

Rezidencia CHARMETTOGER

Rezidencia CHARMETTOGER

Rezidencia Charmettoger sa nachádza na okraji lesa,v stredisku Arc 1800 asi 300 m od centra s obchodmi. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 1800m v Savoi, asi 16km od Bourg Saint-Maurice. Lyon je vzdialený 196km, Genéve 166km.

Rezidencia LE BELMONT

Rezidencia LE BELMONT

Rezidencia Le Belmont má výnimočnú pozíciu na okraji lesa, priamo oproti Mont Blanc, asi 500 m od centra strediska Arc 1800 a si 300 m od nákupného centra Les Villards. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 1.800 m v Savoi, asi 16 km od Bourg Saint-Maurice. Lyon je vzdialený 196 km, Genéve 166 km.

Hotel LE GOLF ***

Hotel LE GOLF ***

Hotel Le Golf Les Arcs sa nachádza v stredisku Arc 1800 s rovnakou nadmorskou výškou, priamo na svahu s výhľadom na okolité hory.

Rezidencia CIME DES ARCS ****

Rezidencia CIME DES ARCS ****

Chalet des Neiges rezidencia Cime des Arcs sa nachádza priamo pri svahu v centre strediska Arc 2000 s výhľadom na celé lyžiarske stredisko Les Arcs.

Rezidencia AROLLES

Rezidencia AROLLES

Chalet des Neiges rezidencia Arolles sa nachádza pri svahu na pokojnom mieste v stredisku Arc 2000 s výhľadom na celé lyžiarske stredisko Les Arcs a Mont Blanc.

Lyžiarske stredisko Les Arcs

Najkvalitnejšie lyžiarske strediská vo Francúzsku sa nachádzajú v Savojských Alpách. Rozhodne sem patrí Lyžiarske stredisko Paradiski, ktoré vzniklo spojením dvoch donedávna samostatných stredísk Les Arcs a La Plagne. Obe disponujú vyše 200km nádieľkou lyžovačky, dohromady ide o najväčšie súvislé stredisko na svete. Lyžiarske stredisko Les Arcs bolo vybudované na masívnom vrchu Aiguille Rouge 3226m. Z vrchola vedú zjazdovky po ľadovci a ďalej až do údolia Vanoise, odkiaľ vedie spojovacia lanovka (najväčšia visutá kabínka na svete) do susedného Monchavin, ktoré patrí do sústavy La Plagne.

Nadmorská výška: 1.200 - 3.226 m n.m., sezóna: 13.12. - 25.04., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 193 km, ľahké: 98,5 km, stredné: 58 km, ťažké: 36,5 km
Lanovky: celkom: 51, vleky: 15, sedačky: 28, kabínky: 8, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Les Arcs

Všetci priaznivci zimy na horách si prídu na zjazdovkách v Les Arcs na svoje. Začiatočnícke zóny, stredne náročné zjazdovky, aj terény pre pokročilých, hlboký sneh, príležitosti pre freestyle fanúšikov. Komu by sa málilo, môže si ponuku zdvojnásobiť v susednom stredisku La Plagne. Celý areál Paradiski disponuje úctyhodným množstvom 425km zjazdoviek.

Porovnajte ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú najlepšie lyžiarske strediská vo Francúzsku - Lyžovanie Francúzsko