Montgenevre / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap MontgenevreSkipass Montgenevre

Montgenevre

Na francúzsko-talianskych hraniciach sa nachádza lyžiarske stredisko Montgenevre, ktoré svojimi cca 100km zjazdoviek prispieva k celkovým 400km lyžiarskej oblasti Via Lattea / Voie Lactee (Mliečna dráha). S talianskymi strediskami Sestriere, Sauze d Oulx, Claviere, Cesana a Sansicario využíva aj spoločný skipas. Horské mestečko má príjemnú atmosféru, historické centrum s námestím, okrem lyžovania aj možnosti Apres Ski aktivít či nakupovania. Neďaleko opevnené mesto Briancon - súčasť iného veľkého strediska vo Franúzsku, Serre - Chevalier.

Ubytovanie Montgenevre

Hotel ANOVA SPA ****

Hotel ANOVA SPA ****

Štýlový horský rodinne vedený hotel & Spa Anova sa nachádza v lyžiarskom stredisku Montgenevre, na francúzsko – talianskej hranici.

Rezidencia LE CHALET DES DOLINES

Rezidencia LE CHALET DES DOLINES

Rezidencia Le Chalet des Dolines sa nachádza v tradičnom horskom mestečku Montgenevre s atmosférou medzinárodného lyžiarskeho strediska, v blízkosti centra.

Hotel ALPIS COTTIA **

Hotel ALPIS COTTIA **

Nedávno postavený (2002) no tradičný hotel Alpis Cottia sa nachádza v srdci najstaršieho francúzskeho lyžiarskeho strediska na hraniciach s Talianskom v nadmorskej výške 1.860m. Priamo v centre na hlavnom námestí, v blízkosti obchodov a reštaurácií.

Hotel LE CHALET BLANC ****

Hotel LE CHALET BLANC ****

Hotel Le Chalet Blanc sa nachádza v stredisku Mongenevre v nadmorskej výške 1.860m, rovno pri svahu. Moderný hotel v tradičnom štýle.

Dom LA MAISON CLAREE

Dom LA MAISON CLAREE

Pôvodná francúzska farmárska usadlosť Le Maison Clarée sa nachádza v malej dedinke Les Alberts na začiatku údolia Vallée de la Clarée. Výborná poloha na výjazdy do okolia – lyžovanie v Montgenevre a Serre Chevalier, opevnené mesto Briancon aj k hraniciam s Talianskom.

Lyžiarske stredisko Montgenevre

Nadmorská výška: 1.860 - 2.700 m n.m., sezóna: 01.11. - 15.04., zasnežovanie: 35%
Zjazdovky: celkom: 100 km, ľahké: 43 km, stredné: 37 km, ťažké: 20 km
Lanovky: celkom: 26, vleky: 14, sedačky: 10, kabínky: 2, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Montgenevre

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská vo Francúzsku - Lyžovanie Francúzsko.