Serre-Chevalier / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Serre-ChevalierSkipass Serre-Chevalier

Serre-Chevalier

poteší lepších lyžiarov, ale na svoje si prídu aj začiatočníci. 70km modrých tratí je určite dosť, aj keď prevažná časť zjazdoviek (130 červených a 50 čiernych) si už vyžadujú viac než základy aj trocha kondičky. Skoro polovica zjazdoviek sa nachádza v lesnom pásme, ale 10 odkrytých vrcholov (kam vedú vleky) ponúka pekné výhľady a široké trate na carving.

Ubytovanie Serre–Chevalier

Hotel ROCK NOIR ****

Hotel ROCK NOIR ****

Dizajnový butik hotel Rock Noir sa nachádza len 200m od historického centra dedinky La Salle des Alpes v lyžiarskom stredisku Serre Chevalier. Hotel bol kompletne zrenovovaný na sezónu 2014/15 je zároveň prvým hotelom strediska, ktorý využíva geotermálnu energiu.

Hotel GRAND ***

Hotel GRAND ***

Grand Hotel má výbornú polohu oproti svahu v časti Chantemerle pri mestečku Saint Chaffrey. Obchody a reštaurácie v blízkosti. Mesto Briancon, ktoré patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je odtiaľto 10 minút jazdy.

Hotel CHALET DE SERRE RATIER ***

Hotel CHALET DE SERRE RATIER ***

Chalet hotel de Serre Ratier sa nachádza v stredisku Saint Chaffrey v časti Chantemerle, priamo uprostred lyžiarskeho strediska v nadmorskej výške 1.900m. V zime je hotel dostupný len lanovkou.

Rezidencia CHANTEMERLE

Rezidencia CHANTEMERLE

Rezidencia Chantemerle pozostáva z 2 budov a nachádza sa asi 400 m od centra strediska Serre – Chevalier v nadmorskej výške 1.350 m, na úpätí hôr národného parku Ecrins. Obchody, pekáreň, minimarket, reštaurácie, banka, lekáreň sa nachádzajú asi 400 m od rezidencie. Železničná stanica sa nachádza v Briacon asi 8 km, letisko Lyon je vzdialené 140 km, letisko Lyon 160 km.

Hotel DES GLACIERS ****

Hotel DES GLACIERS ****

Hotel Des Glaciers sa nachádza v nadmorskej výške 2.058m, na vrchu priesmyku Lautaret za dedinou Le Monetier les Bains. Hotel zabezpečuje aj kyvadlovú dopravu do /z centra počas zimnej sezóny.

Lyžiarske stredisko Serre–Chevalier

Nadmorská výška: 1.200 - 2.736 m n.m., sezóna: 13.12. - 19.04., zasnežovanie: 14%
Zjazdovky: celkom: 250 km, ľahké: 70 km, stredné: 130 km, ťažké: 50 km
Lanovky: celkom: 70, vleky: 41, sedačky: 20, kabínky: 9, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Serre–Chevalier

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská vo Francúzsku - Lyžovanie Francúzsko.