Valmorel - St. Francois / Francúzsko : Lyžovanie vo Francúzsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Francúzsku - ubytovanie na zjazdovkách, na lyže z hotela

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Valmorel - St. FrancoisSkipass Valmorel - St. Francois

Valmorel - St. Francois

lyžiarske terény vďaka vyváženosti stredne ťažkých a ľahkých vyhovujú lyžiarom a snowboardistom od začínajúcich po zdatných rekreačných jazdcov. Niekoľko dobre čiernych zjazdoviek poteší 30km náročných lyžiarov. Trasy vhodné na prechádzky zimnou krajinou s dostatkom kvalitných turistických trás pre nelyžiarov. Ideálny mix pre zimnú dovolenku.

Ubytovanie Valmorel - St. Francois

Rezidencia LES CHALETS DE VALMOREL

Rezidencia LES CHALETS DE VALMOREL

Rezidencia Les Chalets du Valmorel pozostáva z viacerých budov roztrúsených v osadách v okolí centra strediska. Reštaurácie, minimarkety, pekárne, bary, obchod so športovými potrebami sa nachádzajú v centre strediska max. 500 m. Malé nákupné centrum sa nachádza v Creve Coeur. Medzi jednotlivými osadami Bourg Morel a osadami Creve Coueur a Le Mottet premávajú linky (so skipasom zdarma). Nadmorská výška rezortu je 1.400 m. Najbližšia železničná stanica je Moutiers je vzdialená asi 15 km, letisko Chambery 90km, Geneva 125 km a Lyon 180 km.

Hotel DU BOURG ***

Hotel DU BOURG ***

Hotel Du Bourg má výbornú polohu priamo v centre Valmorel na nákupnej ulici strediska, pár metrov od svahu. V blízkosti obchody a butiky, prenájom lyžiarskeho vybavenia, reštaurácie.

Hotel LES MARMOTTONS ***

Hotel LES MARMOTTONS ***

Pokojný malý hotel Les Marmottons sa nachádza v stredisku Valmorel v časti La Charmette v nadmorskej výške 1.350m s výhľadom na celé údolie a pohorie Lauziere. Centrum Valmorel asi 1km. Spojenie kyvadlovou dopravou.

Rezidencia LES BALCONS DU SOLEIL

Rezidencia LES BALCONS DU SOLEIL

Rezidencia Les Balcons du Soleil sa nachádza vo vyššej časti strediska Saint Francois Longchamp, ktorá je lyžiarsky prepojená s Valmorel. Centrum strediska s obchodmi asi 800m (spojenie zdarma – zastávka pri rezidencii), nákupné centrum 200m od rezidencie (pekáreň, potraviny, športové potreby a pod). Rezidencia pozostáva z 2 chatových domov s výťahom.

Hotel LE LAC BLEU ***

Hotel LE LAC BLEU ***

Hotel Le Lac Bleu sa nachádza v stredisku Saint Francois Longchamp v nadmorskej výške 1650m na slnečnom južne orientovanom mieste. Výborná poloha v centre rezortu na pešej zóne. V rokoch 2006-2011 bol postupne renovovaný a modernizovaný a v roku 2011 získal 3*.

Lyžiarske stredisko Valmorel - St. Francois

Nadmorská výška: 850 - 2.320 m n.m., sezóna: 13.12. - 18.04., zasnežovanie: 15%
Zjazdovky: celkom: 165 km, ľahké: 75 km, stredné: 70 km, ťažké: 20 km
Lanovky: celkom: 50, vleky: 32, sedačky: 16, kabínky: 2, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Valmorel - St. Francois

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská vo Francúzsku - Lyžovanie Francúzsko.