Berchtesgaden / Nemecko : lyžovanie Nemecko, lyžiarske strediská v Nemecku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Nemecku - Garmisch, Oberstdorf, Berchtesgaden, Bolsterlang

first-minute zľava
Skimap BerchtesgadenSkipass Berchtesgaden

Berchtesgaden

Lyžiarske stredisko Berchtesgaden je vhodné pre rodiny a začiatočníkov, náročnejšie zjazdovky uspokoja aj zdatných a pokročilých lyžiarov. Skimapa napovedá, že sa jedná o viacero samostatných lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú len pár kilometrov od seba. Skibus premáva medzi nimi zdarma pre držiteľov skipasu. Ponúkame ubytovanie v troj - štvor hviezdičkové hotely. Rodinná dovolenka s programom rekreačné lyžovanie, sánkovanie, turistika.

Ubytovanie Berchtesgaden

Hotel EDELWEISS ****

Hotel EDELWEISS ****

Hotel s výhľadom na bavorské Alpy s voľným vstupom do wellness centra.
Hotel Edelweiss sa nachádza priamo v centre Berchtesgaden, v blízkosti jazera Koenigssee. V blízkosti rušná pešia zóna s malými obchodmi, posedením na terase pod holým nebom (terasy s ohrievačmi a prikrývkami). Vlaková stanica 5 minút chôdze od hotela, autobusová zastávka pri hoteli.

Alpenhotel KRONPRINZ ****

Alpenhotel KRONPRINZ ****

Tradičný hotel s panoramatickým výhľadom na bavorské Alpy s bazénom a wellness.
Alpenhotel Kronprinz sa nachádza na pokojnom mieste Berchtesgaden, obklopený zelenými lúkami a kopcami alpskej krajiny, do centra cca 1km.

Hotel FISCHER ****

Hotel FISCHER ****

Novo zrekonštruovaný Alpenhotel Fischer na juhu Bavorska v pokojnom prostredí Berchtesgaden, centrum mesta cca 2km, železničná stanica 1km, autobusová stanica 6 minút chôdze, zastávka pri hoteli.

Hotel BINDERHÄUSL ***

Hotel BINDERHÄUSL ***

Malý útulný hotel s centrálnou polohou s dobrým hotelovým servisom.
Hotel Binderhäusl sa nachádza Berchtesgaden 15 minút chôdze od centra mesta s rušnou pešou zónou s malými obchodmi, posedením na terase pod holým nebom (terasy s ohrievačmi a prikrývkami).
V centre sú reštaurácie, bary a nočné kluby.
Verejný krytý bazén Therme 2km, vlaková a autobusová stanica 500m od hotela. Nadmorská výška 800m.

Hotel ALPIN ***

Hotel ALPIN ***

Rodinný hotel v horách pre aktívny odpočinok, vhodný pre rodiny s deťmi.
Hotel Alpin je zasadený v malebnej krajine Berchtesgaden, nadmorská výška 1600m. Autobusová zastávka do centra 10m od hotela, obchod s potravinami, banka 20m.

Lyžiarska oblasť Berchtesgaden

Menšie lyžiarske strediská Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Zinken, Hochschwartzeck, Gutshof-Obersalzberg, Predigtstuhl sa nachádzajú na juho východe Bavorska, v okrese Berchtesgaden. Spojením pod jeden skipas tak vznikla príjemná rodinná lyžiarska oblasť Berchtesgaden. Celkom je k dispozícii 42 km zjazdoviek (23 km ľahkých, 15 km stredne ťažkých, 4 km ťažkých). Prepravná kapacita 37 lanoviek činí takmer 30.000 osôb za hodinu. Medzi jednotlivými časťami Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Zinken, Hochschwartzeck, Gutshof-Obersalzberg, Predigtstuhl premávajú skibusy. Inštruktori, detské lyžiarske školy a vyhradené zóny pre začiatočníkov umožnia lepšie zvládnutie lyžiarskych lekcií.

Nadmorská výška: 600 - 1.874 m n.m., sezóna: december - apríl, zasnežovanie: 50%
Zjazdovky: celkom: 42km, ľahké: 23 km, stredné: 15 km, ťažké: 4 km
Lanovky: celkom: 37, vleky: 27, sedačky: 6, kabínky: 4, skibus: áno
Skipas: Berchtesgaden (6 dní) - €158

Lyžovanie Berchtesgaden

Lyžovanie Berchtesgaden ponúka zjazdovky pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Kvalifikovaní inštruktori vás zaškolia do techník lyžovania i snowboardu. Skibus premáva medzi jednotlivými strediskami lyžiarskeho areálu. Priamo pri stanici lanoviek v každom stredisku je parkovisko a predajňa, kde je možné zakúpiť skipas, k tomu patrí zdarma skimapa do vrecka. Ubytovanie riešia príjemné rodinné hotely a apartmány, možnosti wellness a relax. Berchtesgaden je ideálne riešenie pre zimnú rodinnú dovolenku. Cenová priateľskosť.

Lyžovanie Nemecko: Berchtesgaden, Bolsterlang, Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf, Winklmoos-Steinplatte.

Ďalšie možnosti lyžovania, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Nemecku – Lyžovanie Nemecko.