Garmisch - Partenkirchen / Nemecko : lyžovanie Nemecko, lyžiarske strediská v Nemecku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Nemecku - Garmisch, Oberstdorf, Berchtesgaden, Bolsterlang

first-minute zľava
Skimap Garmisch - Partenkirchen Skipass Garmisch - Partenkirchen

Garmisch - Partenkirchen

Lyžovanie v Garmisch-Partenkirchen poteší každé lyžiarske srdce, 40 km zjazdoviek (Garmisch-Classic) s prevahou červených a čiernych tratí predurčuje športový charakter strediska. Kompletná infraštruktúra, zimné športoviská, zábava aj relax. Perfektná zimná dovolenka Garmisch-Partenkirchen uspokojí každého milovníka lyžovačky, stačí si len urobiť chuť - naštudovať skimapu, vybrať a rezervovať skipas  + vhodné ubytovanie a vylyžovať sa do sýtosti.

Ubytovanie Garmisch-Partenkirchen

Hotel REINDLS *****

Hotel REINDLS *****

Tradičný hotel v alpskom štýle s wellness zónou vhodný pre športové aj relaxačné dovolenku.
Hotel Raindls sa nachádza v centre mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré leží v srdci bavorských Álp na úpätí hory Zugspitze. Hotel pozostáva z troch budov, ktoré sú prepojené - hotel Reindls, dom Alpspitz a dom Wetterstein.

Hotel LEINER ***

Hotel LEINER ***

Rodinný hotel pre pohodovú dovolenku prispôsobený rodinám s deťmi.
Hotel Leiner leží v bezprostrednej blízkosti olympijského lyžiarskeho štadióna Garmisch-Partenkirchen, kde sa každoročne koná Turné štyroch mostíkov. 20 minút chôdze do historického centra mesta.

Penzion SISSI ***

Penzion SISSI ***

Penzión s rodinnou atmosférou a pohostinnosťou s výhľadom na okolité hory
Penzión Sissi v Garmisch - Partenkirchen leží niekoľko minút od historického centra mesta s kultúrnymi pamiatkami. Autobusová zastávka 2 minúty chôdze, vlaková stanica a centrum mesta 5 minút chôdze. V meste sú reštaurácie, obchody, možnosť návštevy kultúrnych podujatí.

Sporthotel DORINT ****

Sporthotel DORINT ****

Tradičný alpský hotel ponúka panoramatický výhľad na hory, veľké kúpeľné centrum a fitness.
Sporthotel Dorint sa nachádza v pokojnej časti mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré leží v srdci bavorských Álp na úpätí najvyššej hory v Nemecku Zugspitze.

Hotel STAUDACHERHOF ****

Hotel STAUDACHERHOF ****

Romantický hotel s výhľadom na hory a kúpeľným centrom vhodný pre rodiny s deťmi.
Hotel Staudacherhof sa nachádza v centre mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré leží v srdci bavorských Álp na úpätí hory Zugspitze.

Lyžiarska oblasť Garmisch-Partenkirchen

Lyžiarske stredisko Garmisch-Classic sa nachádza na juhu Nemecka. Oblasť okolo masívu Zugspitze je bohatá na ďalšie lyžiarske strediská. Na samotnom vrchole sa dokonca nachádza aj ľadovcové lyžiarske stredisko. Najlepšia nemecká lyžiarska oblasť Garmisch-Partenkirchen pozostáva z viacerých oddelených ski stredísk, ktoré sa nachádzajú v nemecko-rakúskom pohraničí. Najväčším z nich je Garmisch-Classic so 40 km zjazdoviek. Ľadovcové lyžiarske stredisko Zugspitze disponuje 20 km príjemných červených a modrých zjazdoviek v nadmorskej výške tesne pod 3.000 m. Na okraji mesta Ga-Pa sa nachádza olympijský štadión s lanovkou a zjazdovkami Eckbauer 3,6 km červeno - čiernych, ku ktorým sa dostanete skibusom. O niečo ďalej sa nachádza stredisko Mittenwald s 15 km tratí. Na rakúskej strane hôr sa nachádzajú Grainau - Ehrwald - Lermoos - Biberwier - Bichlbach - Berwang - Heiterwang. Celkom je v oblasti vyše 200 km zjazdoviek, ktoré zastrešuje spoločný skipas.

Garmisch-Classic:
Nadmorská výška: 700 - 2.050 m n.m., sezóna: december - apríl, zasnežovanie: 60%
Zjazdovky: celkom: 40km, ľahké: 12 km, stredné: 18 km, ťažké: 10 km
Lanovky: celkom: 37, vleky: 10, sedačky: 4, kabínky: 4, skibus: áno
Skipas: Ga-Pa (6 dní) - € 84,00
Zdroj: lyžovanie-alpy.sk - lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

Pestré možnosti poskytuje lyžovanie Garmisch-Partenkirchen pre všetky kategórie lyžiarov. Pod vrcholom Alpspitze 2.628 m n.m. sa nachádzajú lyžiarske sektory: Alpspitz, Kreuzeck, Hausberg, v nich sa nachádza 40 km súvislých zjazdoviek a 18 lanoviek a vlekov. Pre začiatočníkov 12 km ľahkých zjazdoviek, pokročilým 18 km červených tratí a 10 km čiernych pre zdatných a športové podujatia. Najznámejšia zjazdovka Kandahar 3,3 km potrápi aj elitu mužského lyžovania v rámci pretekov o svetový pohár. Najdlhšia zjazdovka meria takmer 9 km. Lyžiarske stredisko Garmisch-Classic sa nachádza priamo nad mestom Garmisch-Partenkirchen, odkiaľ premáva skibus aj do neďalekého Eibsee (8km), odkiaľ vedie lanovka na ľadovec Zugspitze, kde sa nachádza ďalších 20 km zjazdoviek.

Lyžovanie Nemecko: Berchtesgaden, Bolsterlang, Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf, Winklmoos-Steinplatte.

Ďalšie možnosti lyžovania, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Nemecku – Lyžovanie Nemecko.