Garmisch-Partenkirchen / Garmisch - Partenkirchen / Nemecko : lyžovanie Nemecko, lyžiarske strediská v Nemecku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Nemecku - Garmisch, Oberstdorf, Berchtesgaden, Bolsterlang

first-minute zľava

Garmisch - Partenkirchen > Garmisch-Partenkirchen

Pomerne veľké nemecké mesto Garmisch-Partenkirchen (26.000 obyvateľov, rozloha 200 km2) sa nachádza na juhu krajiny v Bavorsku, takmer na hraniciach s Rakúskom. Hlavné mesto Mníchov je vzdialené asi 100 km na sever. Nadmorská výška 708 m n.m. Garmisch-Partenkirchen sa rozprestiera v nádhernom prostredí Wettersteinských Álp, priamo pod najvyššou horu Nemecka Zugspitze 2.962 m. Ešte pred nedávnom sa jednalo o dve samostatné susedné mestá, ktoré sa časom spojili do jedného veľkého mesta, ktoré je významným lyžiarskym strediskom.

Ubytovanie Garmisch-Partenkirchen

Hotel REINDLS *****

Hotel REINDLS *****

Tradičný hotel v alpskom štýle s wellness zónou vhodný pre športové aj relaxačné dovolenku.
Hotel Raindls sa nachádza v centre mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré leží v srdci bavorských Álp na úpätí hory Zugspitze. Hotel pozostáva z troch budov, ktoré sú prepojené - hotel Reindls, dom Alpspitz a dom Wetterstein.

Hotel LEINER ***

Hotel LEINER ***

Rodinný hotel pre pohodovú dovolenku prispôsobený rodinám s deťmi.
Hotel Leiner leží v bezprostrednej blízkosti olympijského lyžiarskeho štadióna Garmisch-Partenkirchen, kde sa každoročne koná Turné štyroch mostíkov. 20 minút chôdze do historického centra mesta.

Penzion SISSI ***

Penzion SISSI ***

Penzión s rodinnou atmosférou a pohostinnosťou s výhľadom na okolité hory
Penzión Sissi v Garmisch - Partenkirchen leží niekoľko minút od historického centra mesta s kultúrnymi pamiatkami. Autobusová zastávka 2 minúty chôdze, vlaková stanica a centrum mesta 5 minút chôdze. V meste sú reštaurácie, obchody, možnosť návštevy kultúrnych podujatí.

Sporthotel DORINT ****

Sporthotel DORINT ****

Tradičný alpský hotel ponúka panoramatický výhľad na hory, veľké kúpeľné centrum a fitness.
Sporthotel Dorint sa nachádza v pokojnej časti mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré leží v srdci bavorských Álp na úpätí najvyššej hory v Nemecku Zugspitze.

Hotel STAUDACHERHOF ****

Hotel STAUDACHERHOF ****

Romantický hotel s výhľadom na hory a kúpeľným centrom vhodný pre rodiny s deťmi.
Hotel Staudacherhof sa nachádza v centre mesta Garmisch-Partenkirchen, ktoré leží v srdci bavorských Álp na úpätí hory Zugspitze.

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

Rozmanité možnosti lyžovania ponúka stredisko Garmisch-Partenkirchen. Pod Alpspitze 2.628 m n.m. sa nachádzajú lyžiarske sektory: Alpspitz, Kreuzeck, Hausberg, v ktorých sa nachádza 40 km zjazdoviek a 18 lanoviek a vlekov. Pre začiatočníkov 12 km ľahkých, pre pokročilých 18 km červených a 10 km čiernych pre zdatných lyžiarov. Známa zjazdovka Kandahar 3,3 km potrápi aj elitu mužského lyžovania počas pravidelných pretekov svetového pohára. Najdlhšia zjazdovka meria takmer 9 km. Lyžiarske stredisko sa nachádza priamo nad mestom Garmisch-Partenkirchen, 8km sa nachádza lanovka na ľadovec Zugspitze, kde sa ponúka ďalších 20 km zjazdoviek.

Ďalšie možnosti lyžovania, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Nemecku – lyžovanie Garmisch-Partenkirchen.