Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava

Rakúsko

Najlepšie podmienky pre lyžovanie má Rakúsko. Svahy, technika aj klimatické pomery zaraďujú lyžovanie v Rakúsku pred ostatné alpské krajiny. Samotní Rakúšania chápu lyžovanie ako národný šport, oslavujú svojich reprezentantov, ktorí na medzinárodných podujatiach dosahujú vynikajúce výsledky už po mnoho rokov. Moderné techniky alpského lyžovania vznikli a vyvinuli sa práve v Rakúsku, preto je táto krajina právom označovaná za svetovú lyžiarsku veľmoc. Asi žiadnemu fanúšikovi lyžovačky netreba zvlášť predstavovať lyžiarske pojmy ako Schladming, Stubaital, Zillertal a ľadovec Hintertux, Ischgl, alebo svetoznámu zjazdovku Hahnenkamm v Kitzbühel. Množstvo špičkových lyžiarskych stredísk dokáže uspokojiť vaše predstavy výbornej lyžovačky, stačí si vybrať v ponuke RenyTravel.

Lyžiarske strediská v Rakúsku:

Alpbachtal - Wildschönau
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Alpbachtal - WildschönauSkipass Alpbachtal - Wildschönau

Alpbachtal - Wildschönau

Spojením dvoch menších stredísk vzniklo zaujímavé lyžiarske stredisko Alpbachtal - Wildschönau s prívlastkom Ski Juwel. Dĺžkou zjazdoviek vyše 100km sa zaradilo medzi väčšie lyžiarske areály v Tirolsku. Okrem tratí všetkých náročností, neodmysliteľných služieb pre rodiny s deťmi ponúka aj 3 snowparky. Dobrý pomer cena - výkon, ubytovanie v dostupných cenách.

Ankogel - Mallnitz
imgimgimgimgimgimgSkimap Ankogel - MallnitzSkipass Ankogel - Mallnitz

Ankogel - Mallnitz

Lyžovanie v korutánskom stredisku Ankogel - Mallnitz ( 1.287 - 2.636 m n.m. ) ponúka 35km udržiavaných lyžiarskych zjazdoviek, 6 vlekov a dve gondoly pod trojtisícovkou Ankogel. So skipasom Top Ski Kärnten si užijete oveľa viac lyžovania v 34 strediskách napr. Heiligenblut, Mölltal, Bad Kleinkirchheim... celkom 956km lyžiarskych tratí s využitím 298 lanoviek a vlekov.

Arlberg
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ArlbergSkipass Arlberg

Arlberg

rozsiahla oblasť okolo mestečiek a dedín Lech, Oberlech, St. Anton, Pettneu, Strengen, Zug, Stuben, Klosterle. Nachádza sa tu 85 moderných vlekov a lanoviek, ktoré obsluhujú 460km upravovaných zjazdoviek všetkých obtiažností použiteľných so spoločným skipasom. Medzi jednotlivými časťami premáva skibus. Snowboard, carving, freeride, funpark.

Bad Kleinkirchheim
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Bad KleinkirchheimSkipass Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Najväčšie lyžiarske stredisko v Korutánsku známe ako "SKI-WELTCUP" ponúka 90 km perfektne upravených lyžiarskych tratí všetkých náročností s 32 vlekmi a lanovkami. Po ukončení lyžovačky môžete navštíviť termálne aquaparky s vnútornými a vonkajšími bazénmi, zahrať si tenis alebo zabaviť sa v miestnych reštauráciách alebo baroch.

Brixental
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap BrixentalSkipass Brixental

Brixental

SkiWelt Wilder-Kaiser-Brixental deväť vzájomne prepojených stredísk s 250 km lyžiarskych tratí, z ktorých je 64% umelo zasnežovaných, 91 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac 130 000 osôb za hodinu ponúka perfektné možnosti na lyžovanie, bežkárom 170 km upravovaných bežeckých tratí, pre snowbarding tu nájdete 5 areálov

Dachstein West
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Dachstein WestSkipass Dachstein West

Dachstein West

zimné stredisko zamerané na rodinné lyžovačky, vítaný je každý začiatočník a mierne pokročilý lyžiar. Nachádza sa nad mestečkom Annaberg na vrchu, ktorý pripomína ľudskú hlavu z profilu - "Kopfberg". V prepojení cez vrchol Zwieselalm (1.620m) je k dispozícii 140km zjazdoviek, prevažujú červené zjazdové trate.

Damüls - Mellau
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Damüls - MellauSkipass Damüls - Mellau

Damüls - Mellau

Vyše stovky kilometrov upravených zjazdoviek strednej a ľahkej obtiažnosti radí lyžiarske stredisko Damüls-Mellau-Faschina medzi najlepšie v rakúskej krajine Vorarlberg. Sezóna od začiatku decembra do polovice apríla, sedemnásť lanoviek sedem vlekov premávajú od 710-2.050m. Ideálne pre lyžiarskych začiatočníkov a rodinnú dovolenku na horách.

Fieberbrunn
imgimgimgimgimgimgSkimap FieberbrunnSkipass Fieberbrunn

Fieberbrunn

na svahoch nad malou horskou osadou Fieberbrunn (800m) je všetko presne spočítané, rozmery zjazdoviek - ich šírka a dĺžka pasujú k prepravnej kapacite tunajších vlekov a lanoviek, takže žiadne čakanie v radoch ani preľudnené zjazdovky, tajný tip pre freeriderov, kvalita namiesto kvantity. 35km kvalitne upravených zjazdových tratí pre každého lyžiara.

Filzmoos
imgimgimgimgimg Skimap Filzmoos Skipass Filzmoos

Filzmoos

Lyžiarske stredisko Filzmoos je jedným z desiatich stredísk zoskupenia Salzburger Sportwelt, ktoré patrí do ešte väčšej lyžiarskej oblasti so spoločným skipasom Ski Amadé. Spojenie medzi strediskami je zabezpečené skibusmi. Malebná dedinka ideálne vyhovuje rodinnej  zimnej dovolenke. Okrem 40 km rekreačného lyžovania sú k dispozícii aj ďalšie zimné radovánky

Flachau
imgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Flachau Skipass Flachau

Flachau

Lyžovanie v samotnom srdci oblasti Sportwelt Amadé . So skipasom Skiverbund Amadé môžete využívať viac ako 200 vlekov a lanoviek a lyžovať na 860 km lyžiarskych tratí všetkých náročností ( Salzburger Sportwelt, Schladming – Dachstein Tauern, Gastein, Grossartal, Hochkönig´s Winterreich ), 160 km bežeckých tratí, 5 lyžiarskych škôl.

Flachauwinkl - Kleinarl
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Flachauwinkl - KleinarlSkipass Flachauwinkl - Kleinarl

Flachauwinkl - Kleinarl

Lyžiarske stredisko Flachauwinkl - Kleinarl je súčasťou väčšieho lyžiarskeho celku v Rakúsku, Salzburger Skiwelt. Hoci jeho strediská nie sú zatiaľ celkom "na lyžiach" prepojené, oblasť je vyhľadávaná lyžiarmi všetkých kategórií. Časť Flachauwinkl - Kleinarl sa nazýva tiež Shuttleberg podľa spoločnosti vlastniacej vleky. Nevynechajte Absolut Snowpark.

Galtür
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap GaltürSkipass Galtür

Galtür

Široké a strmé zjazdovky umožňujú rýchlu jazdu, takmer 40 km upravených tratí neďaleko svetoznámeho Ischgl-Samnaun ponúka vysoko kvalitnú lyžovačku pre zdatnejších lyžiarov. Na svoje si prídu vyznavači freeski, snowboardu aj behu na lyžiach. Pre najmenších detská zóna, zjazdovky pre ľahký pokrok, skipark a freeride terény, nočné lyžovanie.

Gastein
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap GasteinSkipass Gastein

Gastein

Gasteinské údolie patrí k piatim najväčším a najkrajším lyžiarskym oblastiam v Rakúsku. Lyžovanie s jedným skipasom - môžete využívať viac ako 50 lanoviek a vlekov a lyžovať na 200 km lyžiarskych tratí. Milovníkom bielej stopy sa ponúka viac ako 30 km bežeckých tratí. Lyžiarska oblasť Gastein  patrí do známeho Salzburgského regiónu SKI-AMADÉ.

Gerlitzen
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Gerlitzen Skipass Gerlitzen

Gerlitzen

Korutánsko nepatrí k hlavným lyžiarskym oblastiam Rakúska, no niekoľko kvalitných lyžiarskych stredísk sa nachádza aj tu. Medzi najlepšie z nich rozhodne patrí Gerlitzen s 52 km zjazdoviek prevažne strednej náročnosti. Nadmorskú výšku iba 1.911m proti nepriazni prírodného snehu istia snežné kanóny pokrývajúce 80% tratí, lyžovanie je tak zaistené od novembra do apríla.

Heiligenblut - Grossglockner
imgimgimgimgimgimgSkimap Heiligenblut - GrossglocknerSkipass Heiligenblut - Grossglockner

Heiligenblut - Grossglockner

Najvyšší vrchol Rakúska 3.798 m vysoký Grossglockner je symbolom lyžiarskeho strediska nad malebnou horskou dedinkou Heiligenblut. Celkom 55 km zjazdoviek ( väčšina z nich pre stredne pokročilých lyžiarov ) sa nachádzajú v nadmorskej výške  1.300 m - 2.900 m. Pokoj a nádherné panorámy Álp zaručujú popri zážitkoch z perfektnej lyžovačky aj relax a odpočinok duše.

Hinterstoder
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap HinterstoderSkipass Hinterstoder

Hinterstoder

Lyžiarske stredisko Hinterstoder sa nachádza v južnej časi regiónu Horné Rakúsko. Pri svojej nadmorskej výške 600-2.000m máva dobré snehové podmienky. Rodinné stredisko s cca 40km zjazdoviek je známe svojou čiernou FIS zjazdovkou kde sa zvyknú konať aj preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní mužov. Samozrejmosťou je detský park, lyžiarska škola a snowpark.

Hohentauern
imgimgimgimgimgSkimap HohentauernSkipass Hohentauern

Hohentauern

Malé lyžiarske stredisko sa nachádza vo Vysokých Taurách, vyhovie rekreačným lyžiarom. Približne desať kilometrov upravovaných zjazdoviek leží v nadmorskej výške od 1.250-1.750m. Miestne heslo "malé je krásne" dopĺňa štajerská pohostinnosť. Ideálne pre rodinnú lyžovačku, množstvo snehu, príjemná zimná dovolenka, dostatok príležitostí pre milovníkov bežiek.

Hochkönig
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap HochkönigSkipass Hochkönig

Hochkönig

Lyžiarské strediská Maria Alm, Dienten, Mühlbach patria do zoskupenia Hochkönig, ktoré spolu s Gastein, Dachstein, Sportwelt, Grossarl patria do lyžiarskeho regiónu Ski-Amadé s ponukou úctyhodných 860km zjazdoviek všetkých obtiažností na jeden spoločný skipas. Hochkönig ponúka 150km lyžovania prevažne rodinnej kategórie.

Hochötz
imgimgimgimgimgSkimap HochötzSkipass Hochötz

Hochötz

(820 - 2.200m) Lyžiarske stredisko s rodinnou atmosférou ponúka príjemné a kľudné prostredie neďaleko veľkých a významných rakúskych stredísk v tomto preslávenom údolí. Ak by vám nestačilo miestnych 27 km zjazdoviek určených pre stredne náročných a začínajúcich lyžiarov, môžete si odskočiť do päťhviezdových stredísk Sölden (30km) alebo Obergurglu (45km).

Innerkrems
imgimgimgimgimgSkimap InnerkremsSkipass Innerkrems

Innerkrems

Výborné snehové podmienky bez potreby zasnežovania zaručuje poloha hlboko v horách, lyžuje sa medzi 1.550-2.200m, 35 kilometrov lyžiarskych tratí prevažne strednej obtiažnosti vyhovie zdatnejším lyžiarom. Freeride zóna, začiatočnícke vleky a lúky pre deti, fun-snowpark, 20km bežeckých stôp. Zaujímavé riešenia pre rodiny aj športovo založených lyžiarov.

Ischgl
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap IschglSkipass Ischgl

Ischgl

splní všetky Vaše želania a očakávania. Spolu so švajčiarskym Samnaun ponúkajú  230 km zjazdoviek a 40 vlekov, snowboard-arény, šírku pre carving, 7km tobogán, 48 km pre bežky, 7 km sánkarská dráha s osvetlením. Záruka snehu - 90% lyžiarskych tratí leží vo výške od 2.000 až 2.800 m. Lyžovanie od novembra do mája vyhovie aj najnáročnejším.

Kals - Matrei
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Kals - MatreiSkipass Kals - Matrei

Kals - Matrei

Východotirolské lyžiarske stredisko Kals - Matrei alebo tiež GG-resort sa nachádza pod najvyššou horou Rakúska, Grossglockner, ktorá je zárukou prírodného snehu. Vzniklo spojením dvoch pôvodne samostatných stredísk Kals a Matrei, čím vznikol slušný lyžiarsky rezort s dostatočným množstvom zjazdoviek všetkých náročností.

Kaprun - Zell am See
imgimgimgimgimg Skimap Kaprun - Zell am See Skipass Kaprun - Zell am See

Kaprun - Zell am See

patrí k najobľúbenejším oblastiam u slovenských a českých lyžiarov, v ponuke lyžovačka na ľadovci Kitzsteinhorn s nadm. výškou 3.029m. Celkom vyše 130km lyžiarskych zjazdoviek, 54 lanoviek a vlekov má prepravnú kapacitu nad 77.000 osôb / hodinu. Areál uspokojí aj milovníkov bielej stopy s 200 km bežeckých tratí a snowboardistov dvomi areálmi.

Katschberg - Aineck
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Katschberg - AineckSkipass Katschberg - Aineck

Katschberg - Aineck

salzburské lyžiarske stredisko je dobre dostupné z diaľnice. V údolí medzi vrcholmi Aineck 2.220m a Tschaneck 2.030m  je celkom 17 lanoviek a vlekov s kapacitou 24.000 os./hod. Všetkých 66km tratí je zabezpečených umelým snehom. Na svoje si prídu začínajúci ale aj zdatní lyžiari. Ubytovanie v Katschbergu umožňuje vstup na svahy priamo z hotelov.

Kaunertal
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap KaunertalSkipass Kaunertal

Kaunertal

Ľadovec Kaunertal ponúka lyžovanie na 36km upravených tratí prevažujú ľahké a stredne náročné zjazdovky, ktoré sú ideálne na rodinnú lyžovačku. Na svoje si prídu mladí freestyleoví nadšenci vo vychýrenom snowparku. Milovníci freeride majú k dispozícii množstvo okolitých voľných terénov. Dlhá sezóna začína v septembri a trvá do polovice júna takmer 10 mesiacov.

Kitzbühel - Kirchberg

Kitzbühel - Kirchberg

rozsiahla lyžiarska oblasť spája hlavné stredisko Kitzbühel s blízkym Kirchbergom, Aschau, Jochbergom až po Pass Thurn. Lyžovanie na 150 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, 51 lanoviek a vlekov s kapacitou 77.000 os./hod. Známa zjazdovka Hahnenkamm – jeden z najťažších zjazdov Svetového pohára mužov.

Kreischberg
imgimgimgimgimgSkimap KreischbergSkipass Kreischberg

Kreischberg

Lyžiarske stredisko Kreischberg v Steiersku patrí medzi najinovatívnejšie stredne veľké areály. Pre kvalitné zjazdovky je potrebný dostatok snehu, prírodný je dopĺňaný technickým, zasnežovanie na špičkovej úrovni. Pre deti zábavný park na snehu, cvičné svahy, trampolíny, tubing. Výšková bežecká trať 2,5km v 1.800m.n.m. Permanentná pretekárska trať.

Lachtal
imgimgimgimgimgimgSkimap LachtalSkipass Lachtal

Lachtal

Stačia len dve hodiny jazdy autom z Viedne a spúšťate sa po niektorej zo 40 km zjazdoviek lyžiarskeho strediska Lachtal, ktoré patrí v Štajersku k najlepším so zameraním na rodiny. Nadmorská výška 1.600 - 2.222 m doplnená výkonným zasnežovacím systémom ( 70% tratí ) je zárukou snehu a kvalitnej lyžovačky od začiatku decembra do konca apríla.

Mölltal
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap MölltalSkipass Mölltal

Mölltal

Lyžovanie na ľadovci Mölltal predlžuje lyžiarsku sezónu od konca júna do konca mája (takmer celoročná). Najdlhšou podzemnou lanovkou v Alpách sa dostanete za 8 min do výšky 3.122 m, kde na vás čaká 53 km perfektne upravených lyžiarskych tratí a nádherné výhľady. Lyžiarske stredisko Mölltal je prístupné zo strediskovej obce Flattach, alebo z neďalekého Mallnitz.

Muttereralm
imgimgimgimgimg Skimap Muttereralm Skipass Muttereralm

Muttereralm

Stredne veľké lyžiarske stredisko Muttereralm výborne vyhovuje zimnej rodinnej dovolenke. Lyžovačka na 16 km slnečných zjazdoviek nad malebnou dedinou Mutters. Úhľadné staré chalupy už dva krát získali ocenenie "najkrajšia obec v Tirolsku" s výhľadom na Innsbruck, vzdialený len štvrť hodiny jazdy autom. Výborná poloha neďaleko známeho ľadovca Stubaital.

Nassfeld - Hermagor
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Nassfeld - HermagorSkipass Nassfeld - Hermagor

Nassfeld - Hermagor

Lyžiarske stredisko pre mladých sa nachádza v Kärnten pri talianskych hraniciach. Za lyžovačkou sem chodí aj veľká časť talianskej mládeže, z tejto časti pomedzia,  Záruka snehu, bezpečné trate, vyše 100 km zjazdoviek, bežky 300 km. Zaručené lyžovanie počas celej sezóny - priaznivé snehové podmienky zaisťuje nadm. výška a 150 ks snežných diel.

Nauders
imgimgimgimgimgimgSkimap NaudersSkipass Nauders

Nauders

Pri jazere Reschensee (rakúsko-taliansko-švajčiarske rozhranie) v okolí Nauders a St. Valentin sa nachádzajú štyri samostatné lyžiarske strediská prístupné s jedným spoločným skipasom Skiparadies Reschenpass, disponuje 110 km zjazdových tratí pre začínajúceho aj náročného lyžiara. Stredisko poskytuje výborné služby pre deti, je ideálne na rodinnú lyžovačku.

Obergurgl
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ObergurglSkipass Obergurgl

Obergurgl

stopercentná garancia snehu od konca novembra do začiatku mája vďaka  nadmorskej výške 1.800 - 3.080m a výborne zabezpečenému umelému zasnežovaniu ( 90% zjazdových tratí ). Dispozícia 110 km tratí, prevažne strednej (55km) a ľahkej (35km) obtiažnosti zjazdoviek, pre náročných (20km) čiernych zjazdoviek, všetko s kvalitným povrchom.

Obertauern
imgimgimgimgimgimgSkimap ObertauernSkipass Obertauern

Obertauern

95 km okruh bez zloženia lyží. Stredisko ponúka- 26 moderné lanovky, zjazdovky prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti s kvalitne upraveným povrchom. Návštevníkmi bolo toto stredisko zaradené do TOP-10 rakúskych ski-resortov. Po výbornej lyžovačke sa môžete zabaviť v niektorom z mnohých barov, alebo relax, sauna, masáž.

Patscherkofel
imgimgimgimg Skimap Patscherkofel Skipass Patscherkofel

Patscherkofel

Výrazný guľatý vrch nad mestom Innsbruck s názvom Patscherkofel bol v minulosti už dva krát dejiskom olympijského zjazdu mužov (r.1964 a 1976). Lyžiarske stredisko s 20 km prevažne ľahkých a stredne náročných zjazdoviek dnes zaujíma hlavne rodinná dovolenka, večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, snowpark pre mladých vyznavačov freestyle.

Pitztal
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Pitztal Skipass Pitztal

Pitztal

Dobre pripravené, rozmanité a široké svahy lákajú lyžiarov do krásneho údolia Pitztal, kde sa nachádzajú 3 lyžiarske oblasti. Zábavný park s U-rampou pre snowboardistov a skipark pre deti, s ideálnymi podmienkami pre prvé kroky na snehu. Rodinná prívetivosť, voľný priechod pre deti do 10 r. v sprievode rodičov na Hochzeiger, Rifflsee a na ľadovci Pitztal.

Radstadt
imgimgimgimgimgimgSkimap RadstadtSkipass Radstadt

Radstadt

Salzburger Sportwelt je rozsiahla lyžiarska oblasť kam patria lyžiarske strediská: Flachau, Filzmoos, Radstadt-Altenmarkt, Zauchensee, Wagrain... Tieto sú vzájomne prepojené na lyžiach, alebo je potrebné použiť skibus. Radstadt má jedinečnú polohu. Je dostupné vlakom aj diaľnicou. Stredisko patrí do oblasti Ski Amade, spoločný skipas aj pre Schladming (23km).

Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein

so skipasom pre oblasť Dachstein - Tauern využívate viac ako 100 lanoviek a vlekov a lyžujete na 160 km zjazdoviek. Nachádza sa tu najslnečnejšia lyžiarska lúka v Rakúsku pre začiatočníkov, 18 vlekov a 18 km lyžiarskych tratí pre menej náročných lyžiarov, doporučujeme ako zimnú dovolenku a lyžovačku pre rodiny s deťmi.

Rauris
imgimgimgimgimgimgSkimap RaurisSkipass Rauris

Rauris

ideálne lyžiarske stredisko pre rodinnú zimnú dovolenku sa nachádza uprostred medzi známejšími salzburskými areálmi Gastein a Kaprun. Malebné prostredie Vyskokých Taur - s prihliadnutím na jeho ochranu tu vyrástlo len menšie rodinné stredisko s 35km zjazdoviek s kompletnou ponukou náročností, 10 lanoviek a vlekov, 45km bežkárskych stôp.

Saalbach - Hinterglemm
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Saalbach - HinterglemmSkipass Saalbach - Hinterglemm

Saalbach - Hinterglemm

Proste BOMBA ! Už neuveriteľných 270 km vzájomne prepojených lyžiar. tratí všetkých náročností, od ľahkých pre začiatočníkov až po náročné trate na severných svahoch (Zwöferkogel) s FIS zjazdovkou. Skicirkus – celé údolie s 10 jednotlivými vrcholmi je možné zlyžovať bez opakovania jazdy na tej istej lanovke. Najväčšie lyžiarske stredisko v Rakúsku...

Seefeld
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SeefeldSkipass Seefeld

Seefeld

na západ od Innsbrucku, je na všetkých okolitých svahoch mesta Seefeld vybudované štvorhviezdičkové stredisko. Jeho súčasťou sú dve oblasti. Jedna sa nachádza na svahoch vrchu Gschwandtkopf (1.200 - 1.500 m), druhá Rosshütte (1.200 - 2.100 m). Okolie disponuje spolu 3 kabinkami, 5 sedačkami, 18 vlekmi

Serfaus - Fiss - Ladis
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Serfaus - Fiss - LadisSkipass Serfaus - Fiss - Ladis

Serfaus - Fiss - Ladis

na náhornej plošine nad údolím rieky Inn, na najslnečnejšom mieste v Tirolsku ležia tri dediny s bohatou kultúrnou a historickou tradíciou Serfaus , Fiss a Ladis, nádherné miesto pre zimné športy miestne hotely ponúkajú prvotriedne služby a rozsiahle wellness programy. Serfaus - Fiss - Ladis je rajom pre rodiny. Deti sú pod dohľadom a užívajú si zábavu po celý deň.

Schladming
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SchladmingSkipass Schladming

Schladming

klasika - hlavné mesto zjazdového lyžovania nielen v Rakúsku. Bez zlyžovania tohto strediska sa nedá získať titul "alpský"  lyžiar. V blízkom okolí sa nachádzajú ďalšie známe lyžiarske oblasti - Ramsau am Dachstein, Dachstein Gletscher. Nájdete tu všetko, čo so zimou a lyžami súvisí, špeciálne ceny pre deti, najväčšie investície do lyžovania.

Sillian
imgimgimgimgimgimgimgSkimap SillianSkipass Sillian

Sillian

(1.100 - 2.407m) leží v atraktívnej lyžiarskej oblasti Hochpustertal s výhľadom na úchvatné Dolomity, lyžovanie bez čakacej doby na vleky, stredisko má 20km ľahkých, 20km stredných a 5km ťažkých zjazdoviek, 6 vlekov a lanoviek má prepravnú kapacitu 10.000 osôb za hodinu. Doporučenie - príjemná rodinná dovolenka a lyžovačka.

Sölden
imgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Sölden Skipass Sölden

Sölden

nové trendy, predvádzanie nových modelov lyží, každoročné preteky svetovej špičky, dva areály na ľadovci, umelé zasnežovanie ostatných tratí, ktoré obsluhuje 34 najmodernejších prepravných zariadení s kapacitou 66.000 osôb / hodinu,  úctyhodných - 147 km zjazdoviek, prevažne strednej obtiažnosti so 100% povrchom.

Stubaital
imgimgimgimgimgimgSkimap StubaitalSkipass Stubaital

Stubaital

lyžiarske stredisko v krásnom prostredí 20 km od Innsbrucku ponúka viac ako 100 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, 36 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou vyše 42.000 osôb za hodinu, vďaka ľadovcu Stubaier Gletscher - lyžovačka počas celého roka, Snowboardisti nájdu svoj park v časti Schlick 2000.

Stuhleck - Semmering

Stuhleck - Semmering

Lyžiar oblasť Spital - je pre slovenských lyžiarov najdostupnejšia, vzdialenosť 160 km z Bratislavy, perfektne upravené zjazdovky, snežný tunel, podzemnú lanovku, X fun park, nočné lyžovanie pri umelom osvetlení, carving, 5 km prírodný tobogán, nádherná sánkarská dráha, ľadová plocha, curling, tenisové kurty, plaváreň, sauna ... chýba tu niečo?

Tauplitz
imgimgimgimgimgimgSkimap TauplitzSkipass Tauplitz

Tauplitz

Lyžiarske stredisko leží v alpskej oblasti, kde bývajú najvyššie stavy prírodného snehu (3-5m), moderné lanovky, zasnežovacie systémy a stroje na prípravu zjazdoviek, široké trate vhodné pre carving, unikátne Tauplitzalm dedinky bez áut, lyžiarske školy pre deti aj dospelých - sú všetko maličkosti, ktoré zaručia príjemné zážitky počas zimnej dovolenky a lyžovačky Rakúsko.

Wagrain
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap WagrainSkipass Wagrain

Wagrain

leží priamo v srdci lyžiarskej oblasti Salzburger Sportwelt, ktorá patrí do ešte širšieho zoskupenia Ski Amadé. Každé zo stredísk tohoto zoskupenia sú pojmom nielen pre rakúšanov, spoločný skipass ponúka rekordných 860 km zjazdoviek s 270 lanovkami a vlekmi. Každý zimný fanúšik si vyberie zimnú dovolenku podľa svojich prestáv.

Zauchensee
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ZauchenseeSkipass Zauchensee

Zauchensee

Lyžovanie Zauchensee patrí do rodiny stredísk Salzburger Sportwelt. Leží trocha osamotené na konci oblasti, vďaka tomu má najlepšie snehové podmienky, ktoré sú ešte poistené množstvom snežných diel. Približne 65km zjazdoviek a 25 lanoviek ponúka spojenie stredísk Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl. Lyžovačka vhodná pre začiatočníkov i majstrov lyží.

Zillertal

Zillertal

Zillertal je v abecedných zoznamoch na konci, avšak významom a velkosťou patrí toto lyžiarske údolie na úvod cestovkárskych bedekrov. Šesť spičkových ski stredísk Hochzillertal, Hochfügen, Spieljoch, Zell am Ziller, Gerlos, Mayrhofen zakončuje najznámejší rakúsky ľadovec Hintertux. Údolie s 430km zjazdoviek je ozajstným mamutom v celosvetovom meradle.

Zugspitz Arena
imgimgimgimgimgSkimap Zugspitz ArenaSkipass Zugspitz Arena

Zugspitz Arena

zahŕňa niekoľko samostatných lyžiarskych stredísk (Marienberg, Bibervier, Ehrwald, Lermoos, Berwang, Zugspitzplatt) pod vrcholom Zugspitze (2.962m). na jeho druhej strane sa nachádza najlepšie nemecké lyžiarske stredisko Garmisch-Partenkirchen, táto kombinácia ponúka neobmedzené možnosti pre každého lyžiara.

See
Skimap SeeSkipass See

See

Lyžiarske stredisko See sa nachádze neďaleko svetoznámeho Ischgl (Silvretta Arena). See ponúka aktívnu dovolenku v tirolskom Paznaun. Vychutnávajte šport a zábavu v celej ich kráse - lyžovanie, bežecké lyžovanie, výlety na snežniciach, sánkovanie, korčuľovanie na jazere, lezenie v ľade. Nočné lyžovanie, lyžiarska škola, požičovňa výstroja.

Kappl

Kappl

Kühtai

Kühtai

Aktuálne informácie o stredisku a väčší výber ubytovaní na stránke lyžovanie Kühtai

Nenašli ste čo hľadáte? Napíšte alebo zavolajte, pripravíme vám "na mieru" lyžovanie v Rakúsku, v akomkoľvek lyžiarskom stredisku aj mimo vyššie uvádzanej ponuky. Ak vás nezaujalo lyžovanie Rakúsko, môžete pokračovať výberom lyžovačky v niektorej z ďalších alpských krajín, ale aj na Slovensku či v Česku:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy: dovolenka | lyžovanie | letná dovolenka Rakúsko
Partneri: Lyžovanie Alpy.sk - Rakúsko