Gerlitzen / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Gerlitzen Skipass Gerlitzen

Gerlitzen

Korutánsko nepatrí k hlavným lyžiarskym oblastiam Rakúska, avšak niekoľko kvalitných lyžiarskych stredísk sa nachádza aj tu. Medzi najlepšie z nich rozhodne patrí Gerlitzen s 52km zjazdoviek prevažne stredne náročných. Nadmorská výška iba 1.911m je proti nepriazni prírodného snehu poistená 80% pokrytím snežnými kanónmi, 16 lanoviek obslúži 22.000 lyžiarov za hodinu. Lyžovanie od novembra do apríla.

Ubytovanie Gerlitzen

Hotel EDUCARE **** - SKIPAS v cene

Hotel EDUCARE **** - SKIPAS v cene

Príjemný hotel neďaleko lyžiarskych svahov s výhodnými cenami pre rodiny aj firemné kolektívy s požiadavkou na seminárne priestory. Hotel Educare sa nachádza v dedinke Treffen, obchody asi 100m. Centrum väčšieho mesta Villach a železničná stanica 5km, Klagenfurt s letiskom 30km. Jazero Ossiacher See v blízkosti.

Apartmány SONNENRESORT

Apartmány SONNENRESORT

Nedávno otvorený komplex apartmány Sonnenresort sa nachádza na panoramatickom mieste s výhľadom na hory a jazero Ossiachersee v Kanzelhöhe lyžiarskeho strediska Gerlitzen. Dedina sa nachádza na úpätí Gerlitzských Álp v nadmorskej výške 1.460m. Bodensdorf a a jazero asi 12km. Villach asi 10km. Sonnenresort Gerlitzen Alpe je vhodný najmä pre rodiny s deťmi na príjemnú rodinnú lyžovačku.

Almresort GERLITZEN KANZELHÖHE

Almresort GERLITZEN KANZELHÖHE

Almresort Gerlitzen Kanzelhöhe sa nachádza na panoramatickom mieste s výhľadom na hory a jazero Ossiachersee v Kanzelhöhe. Dedina sa nachádza na úpätí Gerlitzských Álp v nadmorskej výške 1.460m. Bodensdorf a a jazero asi 12km. Villach asi 10km.

Hotel Gasthof ZUR POST

Hotel Gasthof ZUR POST

Tradičný korutánsky hotel gasthof Zur Post sa nachádza priamo v centre Ossiach am See. Je vhodnou kombináciou ubytovania pri jazere a zároveň v blízkosti lyžiarskeho strediska. Nadmorská výška strediska 510m.

Hotel PRINZ

Hotel PRINZ

Rodinne vedený Strandhotel Prinz sa nachádza priamo pri jazere Ossiacher asi 300m od centra Ossiach am See. Obchody v Bodensdorf asi 7km, vo Villach asi 12km. Letisko Klagenfurt 25km. Nadmorská výška strediska 504m.

Hotel FAAKERSEEHOF *** - skipas v cene

Hotel FAAKERSEEHOF *** - skipas v cene

Hotel Faakrseehof sa nachádza v centre mestečka Faak am See, len 10 minút chôdze od jazera a asi 200m od obchodov. Žlezeničná stanica asi 500m.

Apartmány KASPAR MELCHIOR BALTHASAR

Apartmány KASPAR MELCHIOR BALTHASAR

Apartmány Kaspar Melchior Balthasar (KMB) sa nachádzajú priamo pri jazere Ossiach v mestečku Bodensdorf na úpätí lyžiarskej oblasti Gerlitzen s nadmorskou výškou 1.911m. Centrum len pár minút chôdze.

Hotel FAMILIENRESIDENZ ****

Hotel FAMILIENRESIDENZ ****

Hotel Familienresidenz, príjemný hotel vhodný pre rodiny má strategickú polohu medzi 4 lyžiarskymi strediskami. Nachádza sa na okraji Warmbad Villach asi 3km od centra a 2km od obchodov. Železničná stanica Villach asi 2km, letisko Klagenfurt asi 50km.

Lyžiarske stredisko Gerlitzen

Nadmorská výška: 1000 - 1911 m, sezóna: 05.12. - 06.04., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 39 km, ľahké: _10 km, stredné: 26 km, ťažké: 3 km
Lanovky: celkom: 15, vleky: 7, sedačky: 7, kabínky: 1, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Gerlitzen

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku – Lyžovanie Rakúsko.