Pitztal / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Pitztal Skipass Pitztal

Pitztal

Dobre pripravené, rozmanité a široké svahy lákajú lyžiarov do krásneho údolia Pitztal, kde sa nachádzajú 3 lyžiarske oblasti a zjazdovky všetkých obtiažností. Zábavný park s U-rampou pre snowboardistov a skipark pre deti, ktorý má ideálne podmienky pre prvé kroky na snehu. Rodinná prívetivosť je najvyššou prioritou v Pitztal, voľný priechod pre deti do 10 rokov zadarmo v sprievode rodičov na Hochzeiger, Rifflsee a lyžovanie na ľadovci Pitztal. Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Pitztal

Ubytovanie Pitztal

Hotel MITTAGSKOGEL****

Hotel MITTAGSKOGEL****

Štýlový Sportiv Hotel Mittagskogel má výbornú polohu priamo v centre časti Mandarfen na konci údolia, asi 12km od centra St. Leonhard im Pitztal. Nadmorská výška 1.700m. Letisko Insbruck 95km, železničná stanica Nassereith 50km.

Hotel PIZ ***

Hotel PIZ ***

Hotel Piz má výbornú polohu priamo pri údolnej stanici lanovky v Pitztalskom údolí v dedine Mandarfen s nadmorskou výškou 1.700m a je ideálnym východiskovým bodom pre lyžiarov aj turistov. V hoteli je jeden z najpopulárnejších Apres Ski pubov údolia.

Hotel RIFFLSEE ***

Hotel RIFFLSEE ***

Hotel Rifflsee ponúka typickú tirolskú pohostinnosť kombinovanú s útulnosťou a tradíciou. Hotel má slnečnú polohu v centre dedinky Mandarfen. Najbližšie obchody sú vzdialené 50 m. Najbližšia železničná stanica Imst je vzdialená 40 km, letisko Innsbruck je vzdialené 95 km. Nadmorská výška rezortu je 1.370 m.

Sport & Vital Hotel SEPPL ****

Sport & Vital Hotel SEPPL ****

Hotel Sport & Vital Seppl sa nachádza v pokojnom prostredí v Pitztalskom údolí v časti Weisswald, asi 3km od centra a 8,5km od centra St. Leonhard v nadmorskej výške asi 1.560m.

Hotel ALPENHOF ***

Hotel ALPENHOF ***

Menší rodinne vedený 3* hotel Alpenhof sa nachádza v Pitztalskom údolí, je dobrých východzím bodom pre lyžovanie v troch lyžiarskych oblastiach Pitztalu – Hochzeiger, Rifflsee a ľadovec Pitztal. Centrum a obchody asi 1km.

Gasthof LIESELE-SONNE ***

Gasthof LIESELE-SONNE ***

Tradičný tirolský gasthof Liesele-Sonne sa nachádza v Pitztalskom údolí v St. Leonhardt v blízkosti nákupných možností. Nadmorská výška strediska 1.370m.

Sporthotel Pension CHRISTOPH ***

Sporthotel Pension CHRISTOPH ***

Malý milý hotel s výbornou polohou pre lyžovanie na ľadovci a v údolí Pitztal.
Hotel Penzión Christoph sa nachádza v údolí Pitztal v St. Leonhardt im Pitztal v časti Weisswald. Ako zázemie ho využívajú aj lyžiarske hviezdy, keď trénujú na ľadovci Pitztal – tímy Nórska, Fínska, Švédska, USA a Slovinska.

Hotel ALPENFRIEDE ***

Hotel ALPENFRIEDE ***

Rodinne vedený hotel Alpenfriede sa nachádza v Jerzens, asi 500m od centra s výhľadom na Pitztalské hory.Nákupné možnosti 500m, železničná stanica Imst asi 16km, letisko Innsbruck asi 65km. Nadmorská výška strediska 1.104m.

Hotel AUDERER ***

Hotel AUDERER ***

Typický tirolský hotel Auderer má výhodnú polohu pre lyžiarov, ktorý si radi počas jedného pobytu vyskúšajú aj viacero stredísk – v dojazde top stredísk ako St.Anton am Arlberg, Ischgl, Sölden, Serfaus, Pitztal... Centrum Imst 2,5km, nákupné možnosti 100m, zastávka autobusu 100m. Innsbruck asi 55km.

Lyžiarske stredisko Pitztal

Nadmorská výška: 1.450 - 3.440 m n.m., sezóna: 15.09. - 08.05., zasnežovanie: 75%
Zjazdovky: celkom: 113 km, ľahké: 33 km, stredné: 62 km, ťažké: 18 km
Lanovky: celkom: 25, vleky: 10, sedačky: 10, kabínky: 5 , skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Pitztal

ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku – Lyžovanie Rakúsko.