Saalbach - Hinterglemm / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Saalbach - HinterglemmSkipass Saalbach - Hinterglemm

Saalbach - Hinterglemm

Proste BOMBA ! Už neuveriteľných 270 km vzájomne prepojených lyžiar. tratí všetkých náročností, od ľahkých pre začiatočníkov až po náročné trate na severných svahoch (Zwöferkogel) s FIS zjazdovkou. Skicirkus – celé údolie s 10 jednotlivými vrcholmi je možné zlyžovať bez opakovania jazdy na tej istej lanovke. Najväčšie lyžiarske stredisko v Rakúsku čo sa týka prepojených tratí bez použitia skibusu! Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Saalbach

Ubytovanie Saalbach - Hinterglemm

ALPINE PALACE New Balance Luxury Resort *****

ALPINE PALACE New Balance Luxury Resort *****

Štýlový hotel plný atmosféry sa nachádza v centre Hinterglemm hneď vedľa svahu.

Time Design Hotel ALPEN-KARAWANSERAI ****

Time Design Hotel ALPEN-KARAWANSERAI ****

Nový moderný alpský hotel Time Design Alpen-Karawanserai sa nachádza v centre populárneho strediska Hinterglemm – obchody a reštaurácie v blízkosti. Získal cenu „Hotel budúcnosti“ 2012. Železničná stanica Zell am See asi 22km.

Hotel HOCHALM ****

Hotel HOCHALM ****

Aktiv Genuss Hotel Hochalm, ktorý kombinuje moderný dizajn a tradíciu regiónu Pinzgau sa nachádza v populárnom lyžiarskom stredisku Saalbach Hinterglemm, asi 2km od centra Hinterglemm s obchodmi a reštauráciami. Nadmorská výška 1.150m.

Clubhotel SONNALP ****

Clubhotel SONNALP ****

Neformálny Clubhotel Sonnalp sa nachádza na slnečnej strane strediska Hinterglemm asi 300m od obchodov v nadmorskej výške asi 1060m. Železničná stanica Zell am See 25 km, letisko Salzburg 90 km.

Aparthotel ADLER ****

Aparthotel ADLER ****

Obľúbený aparthotel ADLER má výbornú polohu v pokojnej časti strediska Hinterglemm, no len pár metrov od centra s obchodmi, barmi a službami.

Apartmány SONNWIES ****

Apartmány SONNWIES ****

Apartmánový dom Sonnwies s priestrannými apartmánmi má vynikajúcu polohu v blízkosti vlekov v stredisku Hinterglemm. Nadmorská výška rezortu 1.003m. Centrum a nákupné možnosti 150m, železničná stanica Zell am See cca 25km, letisko Salzburg 110km.

Hotel GAMSHAG ***

Hotel GAMSHAG ***

Hotel Gamshag s rodinnou atmosférou má výbornú polohu priamo v centre na pešej zóne strediska Hinterglemm v blízkosti hotelov a reštaurácií. Nadmorská výška strediska 1050m.

Hotel ZUR DORFSCHMIEDE ****

Hotel ZUR DORFSCHMIEDE ****

Hotel Zur Dorfschmiede s rustikálnym zariadením a príjemnou atmosférou sa nachádza priamo v centre Hinterglemm v nadmorskej výške 1.003m v blízkosti nákupných možností. Železničná stanica Zell am See asi 25km, letisko Salzburg asi 130km.

Hotel HUBERTUSHOF ***

Hotel HUBERTUSHOF ***

Hotel Hubertushof má vynikajúcu polohu 100m od centra Hinterglemm a len pár krokov od lanovky a svahu. Nákupné možnosti 100m. Železničná stanica Zell am See 20km, letisko Salzburg 100km. Nadmorská výška strediska 1.025m.

Hotel UNTERELLMAU ***

Hotel UNTERELLMAU ***

Rodinne vedený hotel Penzión Unterellmau má výbornú polohu na okraji mestečka Hinterglemm, kúsok od centra a priamo pri lyžiarskom svahu.

Hotel ALPIN RESORT REITERHOF ****

Hotel ALPIN RESORT REITERHOF ****

Hotel Alpin Resort Reiterhof s výbornou polohou pozostáva z 2 budov prepojených podzemnou chodbou (Reiterhof I a II, 30m od seba). Má centrálnu polohu v obľúbenom stredisku Saalbach vedľa lanovky Schattberg X-Press. Obchody len 50m, reštaurácie 100m, nočný život v stredisku. Nadmorská výška strediska 1.003m. K hotelu patrí aj depandance - dom Aamadall 2* kategórie.

Penzión NORIKA ***

Penzión NORIKA ***

Príjemný penzión Norika sa nachádza priamo v centre Saalbach, výborná poloha v blízkosti vlekov a služieb.

Apartmány ALTACHHOF

Apartmány ALTACHHOF

Rodinne vedený hotel s apartmánmi Altachhof sa nachádza na okraji strediska Saalbach na pokojnom mieste. Pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy (30m). Centrum Saalbach a nákupné možnosti asi 800m, železničná stanica Zell am See 25km, letisko Salzburg 100km.

Hotel PANTHER ****

Hotel PANTHER ****

Tradičný hotel Panther sa nachádza priamo na pešej zóne obľúbeného strediska Saalbach v blízkosti svahov a apres ski zábavy v stredisku. Nákupné možnosti okolo hotela. Železničná stanica Zell am See asi 20km, letisko Salzburg 90km.

Hotel SAALBACHER HOF ****

Hotel SAALBACHER HOF ****

Rodinne vedený hotel Saalbacher Hof má centrálnu, no pokojnú polohu na námestí pešej zóny Saalbachu v nadmorskej výške 1.003m. Železničná stanica Zell am See 20km, letisko Salzburg 100km.

Hotel ALTACHHOF ***

Hotel ALTACHHOF ***

Rodinné vedený horský hotel Altachhof, pozostávajúci z hotela a apartmánového domu, sa nachádza na pokojnom mieste na okraji Saalbachu, 800m od centra mesta a nákupných možností, v nadmorskej výške 1.000m. Železničná stanica Zell am See 20km, letisko Salzburg 90km.

ALPENHOTEL SAALBACH ****

ALPENHOTEL SAALBACH ****

Alpenhotel Saalbach má vynikajúcu polohu v centre strediska Saalbach, len 20 m od najbližších nákupných možností a pešej zóny. Nadmorská výška rezortu je 1.003m.

Penzión SIEGMUNDSHOF

Penzión SIEGMUNDSHOF

Tradičný penzión Siegmundshof sa nachádza v obľúbenom a výbornom stredisku Saalbach len 5 minút chôdze od centra.

Penzión AIGNER

Penzión AIGNER

Menší penzión Aigner sa nachádza asi 500m od centra Saalbach.

Hotel KARLSHOF ***

Hotel KARLSHOF ***

Útulný hotel Karlshof má výhodnú polohu len asi 300m od centra Saalbach a 200m od obchodov. Železničná stanica Zell am See asi 20km.

Penzión SCHATTBERG ***

Penzión SCHATTBERG ***

Penzión Schattberg sa nachádza asi 400m od centra Saalbach s obchodmi a reštauráciami, priamo na svahu.

Hotel AUWIRT ****

Hotel AUWIRT ****

Hotel Auwirt sa nachádza v centre mestečka Saalbach, na začiatku pešej zóny.

Hotel KÖNIG ***

Hotel KÖNIG ***

Tradičný, zrenovovaný hotel König sa nachádza v populárnom stredisku Saalbach asi 250m od centra s obchodmi, reštauráciami a barmi.

Hotel INTERSTAR ALPIN ****

Hotel INTERSTAR ALPIN ****

Elegantný štýlový hotel Interstar Alpin sa nachádza na pokojnom mieste vedľa lanovky Schönleiten v časti Vorderglemm. Centrum Saalbach 2,5 km, nadmorská výška strediska 1003. Železničná stanica Zell am See 14km, letisko Salzburg 89km.

Aparthotel ASTRID ***

Aparthotel ASTRID ***

Aparthotel Astrid sa nachádza pri svahu v centre Saalbach, asi 400m od obchodov. Ideálna poloha uprostred lyžiarskeho kolotoča blízko centra aj apres ski barov v nadmorskej výške 1003m. Železničná stanica Zell am See 15km, letisko Salzburg 90km.

Hotel SONNE ****

Hotel SONNE ****

Rodinne vedený hotel Sonne bol nedávno renovovaný (izby a wellness) a nachádza sa asi 900m od centra obľúbeného strediska Saalbach smerom na Hinterglemm. Nákupné možnosti 100m, nadmorská výška strediska 1.003m. Železničná stanica Maishofen asi 14km, letisko Salzburg asi 90km.

Hotel GLEMMTALERHOF ****

Hotel GLEMMTALERHOF ****

Tradičný hotel Glemmtalerhof s príjemnou luxusnou atmosférou sa nachádza v centre Hinterglemm v tesnej blízkosti obchodov. Pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy „Silvester“ (asi 10m) v tradičnom salzburskom štýle. Zell am See je vzdialené 25km, letisko Salzburg 80km.

Gasthof TIROLER BUAM ***

Gasthof TIROLER BUAM ***

Tradičný rodinne vedený gasthof – hotel Tiroler Buam sa nachádza na začiatku údolia Saalbach-Hinterglemm (nadmorská výška 1.003m) v časti Vorderglemm. Centrum Saalbachu asi 3km, nákupné možnosti 2,5km, železničná stanica Zell am See 10km, letisko Salzburg 70km.

Penzión EDER ***

Penzión EDER ***

Rodinne vedený penzión Eder sa nachádza priamo v centre strediska Saalbach v blízkosti nákupných možností. Nadmorská výška strediska 1.003m. Železničná stanica Zell am See 25km, letisko Salzburg 80km.

Hotel ALPINA ***

Hotel ALPINA ***

Útulný rustikálny hotel Alpina sa nachádza v centre Hinterglemm, asi 300m od nákupných možností v nadmorskej výške 1003m. Železničná stanica Zell am See 25km, letisko Salzburg 100km. Recepcia a sauna zóna boli renovované.

Penzión GABI ***

Penzión GABI ***

Útulný penzión sa nachádza na slnečnom a pokojnom svahu, s krásnym výhľadom na okolité kopce, v nadmorskej výške 1.003 metrov. Penzión je od centra Saalbachu vzdialený 800m, bokom od hlavnej cesty smerom na Hinterglemm, potraviny 100m, obchody 100m. Železničná stanica Zell am See 25km, letisko Salzburg 80km.

Sporthotel BERGER´S ****

Sporthotel BERGER´S ****

Rodinne vedený Sporthotel Berger´s je situovaný priamo na pešej zóne v centre Saalbachu. Nákupné možnosti priamo pri hoteli, železničná stanica Zell am See 18 km, letisko Salzburg 80km.

Hotel BAUER ****

Hotel BAUER ****

Komfortný rodinne vedený hotel Bauer ma vynikajúcu polohu na pešej zóne v centre strediska Saalbach. Železničná stanica Zell am See 20km, letisko Salzburg 100km, nadmorská výška strediska 1.003m.

Hotel ASTRIDE U.

Hotel ASTRIDE U.

Útulný novopostavený aparthotel Astride. U. s príjemnou atmosférou sa nachádza blízko centra Saalbach na pokojnejšom mieste v nadmorskej výške 1.003m. Nákupné možnosti 400m, železničná stanica Zell am See 15km, letisko Salzburg 90km.

Hotel – Gasthof UNTERWIRT ***

Hotel – Gasthof UNTERWIRT ***

Hotel – gasthof Unterwirt má výbornú polohu na pešej zóne v centre strediska Saalbach v blízkosti nákupných možností v nadmorskej výške 1.003m. Železničná stanica Zell am See asi 18km, letisko Salzburg asi 80km.

Hotel NEUHAUS ****

Hotel NEUHAUS ****

Rodinný hotel Neuhaus má výbornú polohu pre lyžiarov aj tých, čo vyhľadávajú apres ski. Leží na pešej zóne v centre Saalbach v nadmorskej výške 1.003m v blízkosti nákupných možností. Železničná stanica Zell am See cca 20km, letisko Salzburg asi 100km.

Wellness Hotel SCHÖRHOF

Wellness Hotel SCHÖRHOF

Rodinne vedený Wellness Hotel Gasthof Schörhof sa nachádza v mestečku Saalfelden, v časti Marzon uprostred horskej prírody salzburského regiónu. Centrum Saalfelden asi 3km.

Hotel SALZBURGERHOF ****

Hotel SALZBURGERHOF ****

Hotel Salzburgerhof Leogang je popredným hotelom strediska Leogang. Má vynikajúcu polohu na okraji strediska a priamo pri lanovke. Centrum s obchodmi je vzdialené asi 3,5 km, najbližšie potraviny 2,5 km. Letisko Salzburg je vzdialené 75 km.

Hotel KRALLERHOF ****+

Hotel KRALLERHOF ****+

Hotel Krallerhof patrí medzi „Best Wellness Hotels Austria“.
Nachádza sa na slnečnom mieste v mestečku Leogang, výborná poloha na lyžovanie aj letnú dovolenku. Hotel má bohatú históriu, je rodinne vedený už asi 300 rokov a postupne bol prebudovaný z farmy na moderný komfortný hotel.

Lyžiarske stredisko Saalbach - Hinterglemm

Nadmorská výška: 840 - 2.096 m n.m. , sezóna: 04.12. - 25.04., zasnežovanie: 90%
Zjazdovky: celkom: 270 km, ľahké: 90+ km, stredné: 95+ km, ťažké: 15+ km
Lanovky: celkom: 55, vleky: 24, sedačky: 16, kabínky: 15, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžovanie Saalbach - Hinterglemm

ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku – Lyžovanie Rakúsko.