Schladming / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SchladmingSkipass Schladming

Schladming

klasika - hlavné mesto zjazdového lyžovania nielen v Rakúsku. Bez zlyžovania tohto strediska sa nedá získať titul "alpský"  lyžiar. V blízkom okolí sa nachádzajú ďalšie známe lyžiarske oblasti - Ramsau am Dachstein, Dachstein Gletscher. Nájdete tu všetko, čo so zimou a lyžami súvisí, špeciálne ceny pre deti, najväčšie investície do lyžovania. Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Schladming

Ubytovanie Schladming

Hotel MITTERHOFER ****

Hotel MITTERHOFER ****

Kvalitný tradičný rodinne vedený hotel Mitterhofer s príjemnou horskou atmosférou sa nachádza vo vychýrenom stredisku Schladming, asi 1km od centra a obchodov. Železničná stanica Schladming 500m, letisko Salzburg 100km. Nadmorská výška strediska 760m.

Apartmány FERIENALM ****

Apartmány FERIENALM ****

Komplex Ferienalm pozostáva z apartmánových domov a hlavnej hotelovej budovy s recepciou a reštauráciou na slnečnej strane Schladming-u asi 800m od centra. Potraviny 500m, železničná stanica 1km, letisko Salzburg 90km.

Sporthotel ROYER ****+

Sporthotel ROYER ****+

Exkluzívny Sporthotel Royer sa nachádza na okraji strediska Schladming, avšak len 5 min pešou chôdzou do centra mesta. Nadmorská výška 749m. Železničná stanica Schladming cca 1km.

Gasthof ZUM KAISERWEG ***

Gasthof ZUM KAISERWEG ***

Rodinne vedený gasthof Zum Kaiserweg má pokojnú polohu a predsa sa nachádza len asi 5 minút chôdze od centra strediska Schladming.

Hotel FERIENALM ****

Hotel FERIENALM ****

Komplex Ferienalm pozostáva z apartmánových domov a hlavnej hotelovej budovy s recepciou a reštauráciou na slnečnej strane Schladming-u asi 800m od centra.
Potraviny 500m, železničná stanica 1km, letisko Salzburg 90km.

Hotel ZUM STADTTOR ***

Hotel ZUM STADTTOR ***

Menší rodinne vedený hotel Zum Stadttor sa nachádza na pokojnom a pritom centrálnom mieste len pár krokov od svahov. Centrum a obchody 100m.

POSTHOTEL ****

POSTHOTEL ****

Štýlový hotel Posthotel s vyše 400 ročnou gastronomickou tradíciou sa nachádza v centre Schladming na pešej zóne. Železničná stanica Schladming 1km, letisko Salzburg 90km.

Hotel PLANAI ****

Hotel PLANAI ****

Novopostavený hotel Planai (otvorenie december 2012) sa nachádza priamo pri lanovke Planai len 130m od centra Schladming. Na prízemí hotela je supermarket, apres ski hneď pri hoteli.

Chaty SCHLADMING

Chaty SCHLADMING

Chaty Schladming tvoria komplex 10 komfortných chát pre až 24 osôb sa nachádza asi 500m nad mestečkom Schladming uprostred lyžiarskej oblasti Schladming – Dachstein. Obchody, reštaurácie, bary a Apres Ski aktivity v centre asi 500m od chát. Nadmorská výška komplexu 900m, je dostupný autom.

Hotel AQI SCHLADMING ***

Hotel AQI SCHLADMING ***

Aqi Hotel Schladmig má výbornú polohu priamo oproti údolnej stanici lanovky v stredisku Schladming, v jeho centre. Je postavený v modernom minimalistickom štýle a určený len pre dospelých, resp. osoby od 13 rokov vyššie.

Hotel DIE BARBARA ****

Hotel DIE BARBARA ****

Hotel Die Barbara má výhodnú centrálnu polohu v stredisku Schladming priamo oproti lanovke a svahom. Hlavné námestie s reštauráciami, barmi a obchodmi v dosahu 3 minút chôdze.

Hotel Falkensteiner SCHLADMING ****+

Hotel Falkensteiner SCHLADMING ****+

Moderný, nedávno postavený hotel Falkensteiner sa nachádza v populárnom lyžiarskom stredisku Schladming, asi 400m od centra, v pešej vzdialenosti svahov a hlavnej lanovky.

Apartmány LANG

Apartmány LANG

Apartmánový dom Lang sa nachádza v západnej časti mestečka Schladming v blízkosti lanovky. Do centra je to 5 minút chôdze, množstvo obchodov, reštaurácií a barov v dosahu, supermarket 3min chôdze, hlavná autobusová stanica tiež.

Hotel GUT RAUNERHOF ****

Hotel GUT RAUNERHOF ****

Hotel Gut Raunerhof má výbornú polohu priamo na svahu asi 2km od Pichl a asi 8km od centra Schladmingu s obchodmi. Nadmorská výška asi 800m.

Hotel ALMDORF REITERALM

Hotel ALMDORF REITERALM

Komplex Almdorf Reiteralm pozostáva z hotela Edelweiss a 18 okolitých chatiek s výbornou polohou v nadmorskej výške 1.200m uprostred lyžiarskej oblasti asi 5km od centra Pichl bei Schladming. Schladming asi 7km.

Hotel PICHLMAYRGUT ****

Hotel PICHLMAYRGUT ****

Tradičný, už od roku 1732 rodinne vedený hotel Pichlmayrgut sa nachádza uprostred prírodnej scenérie lyžiarskej oblasti Schladming – Dachstein, asi 100m od centra menšieho Pichl bei Schladming. Schladming s nákupnými možnosťami, množstvom reštaurácií a barov asi 5km od hotela.

Hotel ALMWELT AUSTRIA ****

Hotel ALMWELT AUSTRIA ****

Komplex Almwelt Austria pozostáva z moderných chát v tradičnom štýle s množstvom dreva postavených na svahoch oblasti Schladming v časti Pichl.
Centrálna budova hotela Jagdhaus je pohodlne prepojená s chatou s wellnessom a chatou s reštauráciou podzemnou chodbou.

Apartmány ALMWELT AUSTRIA ****

Apartmány ALMWELT AUSTRIA ****

Komplex Almwelt Austria pozostáva z moderných chát v tradičnom štýle s množstvom dreva postavených na svahoch oblasti Schladming v časti Pichl. Centrálna budova hotela Jagdhaus je pohodlne prepojená s chatou s wellnessom a chatou s reštauráciou podzemnou chodbou.

Hotel ERZHERZOG JOHANN****

Hotel ERZHERZOG JOHANN****

Tradičný romantický hotel Erzherzog sa nachádza v lyžiarskej oblasti Schladming v časti Rohrmoos. Železničná stanica Schladming asi 1,5km.

ARX GENUSSHOTEL ****

ARX GENUSSHOTEL ****

Štýlový Arx Genusshotel sa nachádza v centre Rohrmoos bei Schladming priamo pri zjazdovke. Lyžiarska škola, prenájom lyží a vybavenia, športový obchod, supermarket a zastávka autobusu v blízkosti. Schladming asi 3km, nadmorská výška 1.000.

Hotel PARIENTE

Hotel PARIENTE

Hotel Pariente sa nachádza v centre Rohrmoos, asi 4km od Schladmingu v nadmorskej výške 967m. Obchody 100m, železničná stanica Schladming 4km, letisko Graz 100km. Pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy (10m).

Apartmány LANDHAUS HUBERTUS

Apartmány LANDHAUS HUBERTUS

Novopostavený menší hotel Landhaus Hubertus s apartmánmi aj hotelovými izbami sa nachádza v Rohrmoos bei Schladming, len 30m od partnerského hotela Erzherzog Johann.

Hotel SCHWAIGERHOF ****

Hotel SCHWAIGERHOF ****

Rodinne vedený hotel Schwaigerhof sa nachádza priamo pri svahu uprostred horskej scenérie v dedinke Rohrmoos pri Schladmingu.

Hotel ERLEBNISWELT STOCKER ****

Hotel ERLEBNISWELT STOCKER ****

Hotel Erlebniswelt Stocker vedený rodinou Stocker sa nachádza v centre dedinky Rohrmoos pri Schladmingu.

Rezort SISSI PARK ****

Rezort SISSI PARK ****

Nové dizajnové apartmány Rezort Sissi Park s vlastnou saunou priamo pri svahu top lyžiarskej oblasti Schladming – Dachstein.
Dizajnové apartmány Sissi Park sa nachádzajú priamo pri svahu v lyžiarskom stredisku Haus im Ennstal, hneď pri centre. Najbližšie potraviny 2min jazdy od apartmánov.

Hotel HARTWEGER ***+

Hotel HARTWEGER ***+

Menší rodinne vedený hotel Hartweger sa nachádza v údolí Ennstal v časti Weissenbach, asi 1,5km od centra Haus im Ennstal. Schladming asi 8km, najbližšie obchody v centre Haus 1,5km. Letisko Innsbruck 100km.

Hotel Gasthof STENITZER ***

Hotel Gasthof STENITZER ***

Hotel Gasthof Stenitzer v centre Haus im Ennstal, 6km od Schladmingu. Pozostáva z hlavnej budovy a hosťovského domu, ktoré sa nachádzajú vedľa seba, celkom s kapacitou 70 lôžok.

Hotel HÖFLEHNER ****+

Hotel HÖFLEHNER ****+

Pravidelne inovovaný Natur & Wellnesshotel Höflehner má výbornú polohu pre lyžiarov priamo pri svahu nad mestečkom Haus im Ennstal v časti Gumpenberg v rámci lyžiarskeho strediska Schladming. Centrum Haus 6km, centrum Schladming 12km. K hotelu vedie dobre udržiavaná 4km dlhá horská cesta.

Chaty PRUGGERN

Chaty PRUGGERN

Chatové ubytovanie pri svahu s vlastnou saunou, výhodnou cenou a výbornou polohou v Pruggern, jednej z dedín lyžiarskej oblasti Schladming – Dachstein.
Chatky Pruggern sú zoskupené na ploche asi 10.000m2 na pokojnom mieste cca 4km od centra dediny Pruggern s krásnym výhľadom na hory a údolie Ennstal. Prístup k chatkám je možný celoročne aj osobným autom. Reštaurácia asi 500m. Nadmorská výška chát asi 1.000m.

Hotel SCHLOSS PICHLARN *****

Hotel SCHLOSS PICHLARN *****

Hotel Schloss Pichlarn SPA & Golf Resort je pôvodný zámok prerobený na moderný wellness a golf rezort s výhodnou polohou v dosahu viacerých lyžiarskych oblastí – Schladming – Dachstein a Tauplitz. Nachádza sa na kopci uprostred horskej scenérie, asi 3,8km od centra Aigen im Ennstal. Železničná stanica Stainach – Irdning asi 7km. Diaľnica Liezen 19km.

Gasthof TUNZENDORFERWIRT ***

Gasthof TUNZENDORFERWIRT ***

Príjemný gasthof Tunzendorferwirt sa nachádza v Ennstalskom údolí v dedinke Gröbming v časti Tunzendorf.

Landhaus ST. GEORG ****

Landhaus ST. GEORG ****

Typický alpský hotel Landhaus St. Georg sa nachádza v idylickom mestečku Gröbming v regióne Schladming – Dachstein. Centrum Gröbming v dosahu pešej chôdze do 10 minút.

Lyžiarske stredisko Schladming

Nadmorská výška: 745 - 2.700 m n.m., sezóna: 07.11. – 01.05., zasnežovanie: 100%
Zjazdovky: celkom: 177 km, ľahké: 52 km, stredne ťažké: 106 km, ťažké: 19 km
Lanovky: celkom: 78, vleky: 45, sedačky: 21, kabínky: 12, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžovanie Schladming

ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku – Lyžovanie Rakúsko.