Sölden / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimg Skimap Sölden Skipass Sölden

Sölden

nové trendy, predvádzanie nových modelov lyží, každoročné preteky svetovej špičky, dva areály na ľadovci, umelé zasnežovanie ostatných tratí, ktoré obsluhuje 34 najmodernejších prepravných zariadení s kapacitou 66.000 osôb / hodinu,  úctyhodných - 147 km zjazdoviek, prevažne strednej obtiažnosti so 100% povrchom. Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Sölden

Ubytovanie Sölden

Hotel ERHART ****

Hotel ERHART ****

Hotel Erhart sa nachádza na pokojnom slnečnom mieste v centre Sölden asi 200m od obchodov v nadmorskej výške 1377m. Železničná stanica Ötztal 38km, letisko Innsbruck 80km.

Hotel CENTRAL *****

Hotel CENTRAL *****

Luxusný elegantný hotel Central v tirolskom štýle sa nachádza v centre strediska Sölden v tesnej blízkosti nákupných možností. Pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy, vzájomne prepojené podzemnou chodbou. Letisko Innsbruck 80km. Nadmorská výška strediska 1.377m.

Hotel SUNNY SÖLDEN ****

Hotel SUNNY SÖLDEN ****

Rodinne vedený, čiastočne renovovaný 4* hotel Sunny Sölden sa nachádza v pokojnej časti strediska Sölden asi 500m od obchodov. Nadmorská výška strediska 1377m.

Hotel BERGLAND ****+

Hotel BERGLAND ****+

Hotel Bergland je prvý design hotel v Söldene a celom údolí Ötztal, výborný 4* superior hotel s komfortným ubytovaním, Sky Spa wellness centrom s bazénom, v centre a hneď pri novej lanovke do lyžiarskej oblasti.
Hotel Bergland sa nachádza priamo v centre vychyteného strediska Sölden s jeho denným a hlavne nočným životom. Obchody, bary a reštaurácie v pešej blízkosti hotela.

Hotel REGINA ****

Hotel REGINA ****

Hotel Regina v tirolskom štýle s výbornými službami sa nachádza v centre strediska Sölden a neďaleko lanovky. Vďaka tomuto umiestneniu a službám patrí medzi najžiadanejšie a najlepšie hotely v stredisku. Nadmorská výška 1.377m. Nákupné možnosti v blízkosti hotela. Verejný bazén Freizeit Arena Sölden 500m, železničná stanica Ötztal Bahnhof asi 35km, letisko Innsbruck asi 85km.

Hotel TIROLERHOF ****

Hotel TIROLERHOF ****

Príjemný hotel Tirolerhof priamo v centre Söldenu s kombináciou tradičnej a modernej architektúry sa nachádza len pár metrov od lanovky. Obchody 50m, železničná stanica Ötztal 40km.

Penzión BERGBLICK ***

Penzión BERGBLICK ***

Penzión Bergblick sa nachádza na pokojnejšom mieste v stredisku Sölden v časti Windau. Centrum asi 600m, dostupné aj pešou chôdzou za pár minút. Železničná stanica Ötztal asi 38km, letisko Innsbruck asi 75km.

Hotel ROSENGARTEN ****

Hotel ROSENGARTEN ****

Hotel Rosengarten sa nachádza na pokojnom mieste v centre strediska Sölden, cca 100m od nákupných možností. Železničná stanica Haiming asi 36km, letisko Innsbruck asi 90km. Nadmorská výška strediska 1.370m.

Hotel ELISABETH ***+

Hotel ELISABETH ***+

Novo renovovaný hotel Elisabeth sa nachádza nad strediskom Sölden asi 800m od centra v nadmorskej výške 1.500m pri svahu k lanovke Gaislachkogelbahn.

Apartmány CORONA

Apartmány CORONA

Novo renovované apartmány (2012) Corona majú výbornú polohu v centre Sölden v pešej vzdialenosti od obchodov, barov a reštaurácií.

Hotel CASTELLO FALKNER ****+

Hotel CASTELLO FALKNER ****+

Hotelový komplex v štýle dedinky Castello Falkner sa nachádza v centre Sölden asi 300-500m od nákupných možností. Letisko Innsbruck asi 80km.

Apartmány SASKIA

Apartmány SASKIA

Apartmány Saskia sa nachádzajú pri vstupe do Söldenu, asi 1,2 km od centra cca 10 minút chôdze. Najbližšie nákupné možnosti sú vzdialené 500 m, železničná stanica Ötztal 38 km, letisko Innsbruck 80 km.

Penzión SÖLDENKOGL

Penzión SÖLDENKOGL

Penzión Söldenkogl, hosťovský dom strednej triedy sa nachádza v pokojnej oblasti asi 800m od centra Sölden. Železničná stanica ötztal Bahnhof 35km, letisko Insnsbruck 85 km.

Apartmány TIROLER ADLER ***

Apartmány TIROLER ADLER ***

Novo zrenovovaný Alp Resort Tiroler Adler leží pri svahu uprostred Ötztalerských Álp v časti See asi 1km od centra Sölden. Železničná stanica Ötztal 35km, letisko Innsbruck 90km.

Penzión SUNNHÄUSL

Penzión SUNNHÄUSL

Útulný, nedávno zrenovovaný penzión Sunnhäusl sa nachádza asi 800m od centra Sölden v časti Schmidhof v nadmorskej výške 1377m. Potraviny 600m, železničná stanica Ötztal Bahnhof 45km, letisko Innsbruck 90km.

Hotel VALENTIN ****

Hotel VALENTIN ****

Rodinne vedený renovovaný hotel Valentin má výbornú polohu v centre Söldenu priamo pri lanovke, asi 200m od nákupných možností. Nadmorská výška strediska je 1.377m. Verejný bazén je vzdialený 400m, železničná stanica Ötztal 35km, letisko Innsbruck asi 85km.

Penzión STEFANIE

Penzión STEFANIE

Príjemný penzión Stefanie sa nachádza 1 km od centra Söldenu, v nadmorskej výške 1.377m a ponúka nádherný výhľad na okolité hory. Nákupné možnosti sú vzdialené do 1km, verejný bazén 1km, železničná stanica 38km, letisko Innsbruck 80km.

Penzión ALPENHEIM JÖRGELE ***

Penzión ALPENHEIM JÖRGELE ***

Útulný penzión Alpenheim Jörgele sa nachádza v stredisku Sölden v časti Windau asi 500m od centra Sölden a 300m od obchodov. Nadmorská výška strediska 1377m.

Hotel LIEBE SONNE ****

Hotel LIEBE SONNE ****

Hotel Liebe Sonne má výhodnú polohu v centre lyžiarskeho strediska Sölden, v blízkosti obchodov, podnikov, barov, reštaurácií a diskoték. Centrum asi 400m. Stredisko je atraktívne nie len pre lyžovanie vrátane dvoch ľadovcov, ale tiež pre svoju rušnú atmosféru a vychytené Apres ski.

Apartmány LENI

Apartmány LENI

Apartmánový dom Leni sa nachádza v časti Unterwald v lyžiarskom stredisku Sölden, priamo pri zjazdovke. Nová lanovka Zentrum Shuttle s pohodlným spojením do rušného centra zdarma v čase cca 09,00-22,00hod je len 2min od apartmánov.

Apartmány BUGGL´S

Apartmány BUGGL´S

Apartmány Buggl´s sa nachádzajú v centre lyžiarskeho strediska Sölden, v blízkosti obchodov, barov, reštaurácií. Dom má celkom 9 apartmánov.

Hotel PARKHOTEL ****

Hotel PARKHOTEL ****

Tradičný komfortný Parkohotel Sölden sa nachádza pri centre vychyteného lyžiarskeho strediska Sölden, vedľa rieky. Do centra s barmi, reštauráciami a diskotékami je to 5-10 minút chôdze, obchody, pošta a banka do 5min.

Apartmány KRISTIANIA

Apartmány KRISTIANIA

Menší apartmánový dom Kristiania sa nachádza len 150m od centra populárneho strediska Sölden. Pokojná poloha a zároveň dobrá dostupnosť k obchodom, reštauráciám a barom v stredisku.

Apartmány GAISLACHKOGEL ***

Apartmány GAISLACHKOGEL ***

Príjemné apartmány Gaislachkogel majú perfektnú polohu v rámci lyžiarskeho strediska Sölden pri jednej z lanoviek, asi 400m od rušného centra. Vhodné ubytovanie pre jednotlivcov, rodiny aj skupiny.

Hotel ALM FERIENCLUB SILBERTAL ****

Hotel ALM FERIENCLUB SILBERTAL ****

Hotelový komplex Alm Ferienclub Silbertal sa nachádza v nadmorskej výške 2.000m uprostred horskej scenérie. V centre prázdninovej dedinky je 4* hotel obklopený štýlovými tirolskými chatami. Centrum Sölden s obchodmi je 7km od komplexu.

Apartmány MÜHLAU

Apartmány MÜHLAU

Apartmány Mühlau sa nachádzajú v obľúbenom lyžiarskom stredisku Sölden v časti Mühlau, asi 2,5km od centra, s ktorým sú spojené aj skibusom.

Penzión ANDRE ARNOLD ***

Penzión ANDRE ARNOLD ***

Príjemný rodinne vedený penzión Andre Arnold sa nachádza na pokojnom mieste v centrálnej časti populárneho strediska Sölden. Všetky služby v stredisku sú v dosahu pešej chôdze za pár minút.

Penzion HAUS KARIN ***

Penzion HAUS KARIN ***

Útulný penzión Haus Karin sa nachádza v centre strediska Sölden v nadmorskej výške 1.377m. Nákupné možnosti asi 300m, železničná stanica Ötztal asi 35km, letisko Innsbruck asi 90km.

Hotel Garni SUNSHINE ***

Hotel Garni SUNSHINE ***

Hotel Garni Sunshine sa nachádza v centre obľúbeného strediska Sölden oproti partnerskému hotelu Liebe Sonne, pár krokov od lanovky.
V tej istej budove sa nachádza aj diskotéka Fire & Ice – úplný pokoj teda nemožno očakávať, odporúčame fanúšikom „Apres Ski Parties“.

Dom BERNHARD

Dom BERNHARD

Samostatný dom Bernhard sa nachádza priamo v stredisku Sölden, asi 300m od centra a nákupných možností. Sölden je skvelé stredisko pre tých, ktorí chcú mať istotu snehu, perfektnú lyžovačku a obľubujú aj pestrý nočný život a Apres ski Party.

Apartmány BAUERNHÄUSL

Apartmány BAUERNHÄUSL

Komfortné apartmány sa nachádzajú 500m od centra mestečka Sölden. Zastávka miestnej dopravy je vzdialená 100m.

Hotel AM HOF ***

Hotel AM HOF ***

Rodinne vedený Hotel Am Hof sa nachádza priamo v centre, dve minúty chôdze od hlavného námestia, v obľúbenom stredisku Sölden. Zariadený je v jednoduchom tirolskom štýle.

Hotel TYROL ***

Hotel TYROL ***

Renovovaný hotel Tyrol sa nachádza v centre populárneho strediska Sölden, len 80m od nového centrálneho shuttle spojenia. Obchody, bary a reštaurácie v blízkosti hotela.

Gasthof BERGHEIMAT ***

Gasthof BERGHEIMAT ***

Útulný rodinne vedený gasthof penzión Bergheimat sa nachádza v centre Huben pri Längenfeld smerom na Sölden. Nákupné možnosti 100m, obľúbený hostinec v gasthofe. K budove patrí penzión asi 300m od gasthofu (nekategorizovaný), izby sú v oboch budovách.

Hotel AQUA DOME ****

Hotel AQUA DOME ****

Komplex Hotel Aqua Dome sa nachádza na pokojnom mieste v centre Längenfeld asi 13km od Sölden uprostred horskej scenérie Ötztalských Álp. Nákupné možnosti 500m, železničná stanica Ötztal asi 23km, letisko Innsbruck asi 72km. Nadmorská výška strediska 1.173m.

Apartmány RAUDASCHL

Apartmány RAUDASCHL

Rodinne vedený apartmánový dom Raudaschl sa nachádza na pokojnom mieste asi 1km od centra Längenfeld a nákupných možností. Nadmorská výška strediska 1.173m. Železničná stanica Ötztal-Bahnhof asi 30km, letisko Innsbruck asi 50km.

Hotel RITA ****

Hotel RITA ****

Rodinne vedený hotel Rita má výbornú polohu v centre Längenfeld v dochádzkovej vzdialenosti od Aqua Domu. Pozostáva z hlavnej budovy a dvoch vedľajších budov (asi 20m), strava a wellness sú v hlavnej budove.

Apartmány HOLZKNECHT

Apartmány HOLZKNECHT

Apartmánový dom Holzknecht sa nachádza na pokojnom mieste v Unterried, asi 2,5km od centra Längenfeld a nákupných možností.

Hotel FIRST MOUNTAIN ÖTZTAL

Hotel FIRST MOUNTAIN ÖTZTAL

Nedávno renovovaný hotel Sportclub s vedľajšou budovou – komplex Fist Mountain Hotel Ötztal - sa nachádza v centre Gries na slnečnom mieste nad Längenfeldom. Vedľajšia budova (nekategorizovaná) 50m, nadmorská výška rezortu 1.173m, železničná stanica Ötztal 27km, letisko Innsbruck 75km.

First Hotel Mountain Ötztal ***

First Hotel Mountain Ötztal ***

First Hotel Mountain Ötztal sa nachádza v centre Gries na slnečnom mieste nad Längenfeldom. Vedľajšia budova (nekategorizovaná) 50m, nadmorská výška rezortu 1.173m, železničná stanica Ötztal 27km, letisko Innsbruck 75km.

Gasthof WEISSKUGEL ***

Gasthof WEISSKUGEL ***

Gasthof Weisskugel sa nachádza uprostred tirolskej horskej scenérie v nadmorskej výške 1900m, v obkolesení 3-tisícok. Priamo v centre dedinky, 100m od obchodov, železničná stanica Ötztal Bahnhof 55km, letisko Innsbruck 90km.

Lyžiarske stredisko Sölden

Nadmorská výška: 1.377 - 3.340 m n.m., sezóna: 24.09. - 01.05., zasnežovanie: 60%
Zjazdovky: celkom: 150 km, ľahké: 69 km, stredne ťažké: 51 km, ťažké: 30 km
Lanovky: celkom: 34, vleky: 8, sedačky: 19, kabínky: 7, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžovanie Sölden

ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku – Lyžovanie Rakúsko.