Stubaital / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgSkimap StubaitalSkipass Stubaital

Stubaital

lyžiarske stredisko v krásnom prostredí 20 km od Innsbrucku ponúka viac ako 100 km lyžiarskych tratí všetkých náročností, 36 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou vyše 42.000 osôb za hodinu, vďaka ľadovcu Stubaier Gletscher - lyžovačka počas celého roka, Snowboardisti nájdu svoj park v časti Schlick 2000. Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Stubaital

Ubytovanie Stubaital

Alpenhotel MUTTERBERG ****

Alpenhotel MUTTERBERG ****

Alpenhotel Mutterberg je jediný 4* hotel v blízkosti lanovky na ľadovec Stubai. Nachádza sa v Neustift, ale až v časti Mutterberg pod ľadovcom, asi 15km od centra Neustift im Stubaital. Nachádza sa v nadmorskej výške 1.730m a pozostáva z niekoľkých prepojených budov.

Hotel STUBAIERHOF ****

Hotel STUBAIERHOF ****

Príjemný rodinne vedený hotel Stubaierhof v tirolskom štýle sa nachádza len 5min chôdze od centra Neustift v známom lyžiarskom stredisku Stubaital.

Hotel BRENNERSPITZ ****

Hotel BRENNERSPITZ ****

Príjemný hotel Brennerspitz s bazénom a wellnessom neďaleko vlekov a ľadovca s výhodnou cenou a možnosťou atypických termínov pobytu.
• Hotel Brennerspitz s priateľskou atmosférou má centrálnu no pokojnú polohu v rámci Stubaital v časti Milders, asi 2km od centra Neustift, asi 500m od obchodov. Letisko Innsbruck 30km, železničná stanica Fulpmes 5km.

Hotel ALPEINER ****

Hotel ALPEINER ****

Hotel Alpeiner Nature Resort Tirol sa nachádza v mestečku Neustift v lyžiarskom stredisku Stubaital, asi 5min chôdze od centra. Hotel je kompletne zrenovovaný a rozšírený.

Hotel ZUM HOLZKNECHT ****

Hotel ZUM HOLZKNECHT ****

Príjemný hotel v alpskom štýle pozostáva z dvoch budov a je situovaný v Neustift-Milders, len 10 m od centra a nákupných možností, v nadmorskej výške 1.000 m. Železničná stanica Innsbruck je vzdialená 25km, letisko Innsbruck 20km.

Apartmány BELLIS

Apartmány BELLIS

Apartmánový dom Bellis sa nachádza uprostred horskej panorámy asi 700m od centra strediska Neustift v časti Stackler. Nákupné možnosti asi 700m. Nadmorská výška strediska 1.000m. Železničná stanica Stubaitalbahn Fulpmes asi 5km, letisko Innsbruck asi 25km.

Aktivhotel BERGKÖNIG ****

Aktivhotel BERGKÖNIG ****

Rodinne vedený, renovovaný Activhotel Bergkönig sa nachádza v dedinke Neustift im Stubaital, len asi 200m od jej centra, v bočnej ulici v blízkosti hlavnej cesty spájajúcej dedinky údolia s ľadovcom. Obchody a reštaurácie v blízkosti.

Vital Hotel EDELWEISS ****

Vital Hotel EDELWEISS ****

Výborne hodnotený Vitalhotel Edelweiss sa nachádza v pokojnej lokalite údolia Stubai v časti Krössbach, asi 4,5km od centra dedinky Neustift im Stubaital. Časť hotela – Country House bola kompletne zrenovovaná v roku 2015 a bolo dobudované nové krídlo.

SPORTHOTEL NEUSTIFT ****+

SPORTHOTEL NEUSTIFT ****+

Sporhtotel Neustift so 40-ročnou tradíciou má výbornú polohu v centre údolia Stbaital v mestečku Neustift asi 100m od centra, oproti vlekom.

Hotel SONNHOF ****

Hotel SONNHOF ****

Rodinne vedený hotel Sonnhof sa nachádza v srdci údolia Stubaital v mestečku Neustift v časti Oberdorf, čiže priamo v centre. Obchody a vybavenosť strediska v pešom dosahu.

Aktivhotel DONNERHOF ****

Aktivhotel DONNERHOF ****

Tradičný rodinný Aktivhotel Donnerhof s príjemnou atmosférou sa nachádza v centre Fulpmes lyžiarskeho strediska Stubaital v blízkosti nákupných možností. Innsbruck asi 20km.

Hotel ALTE POST ****

Hotel ALTE POST ****

Tradičný hotel Alte Post sa nachádza v srdci Fulpmes obklopený scenériou Stubaiských vrchov v nadmorskej výške 1000m. Nákupné možnosti 100m, železničná stanica Fulpmes 500m.

Hotel TYROL ***

Hotel TYROL ***

Tradičný hotel Tyrol sa nachádza na pokojnom a slnečnom mieste v centre strediska Telfes. Njbližšie nákupnémožnosti sú vzdialené 300m. Železničná stanica Fulpmes asi 200m.

Penzion KUPFERSCHMIED **

Penzion KUPFERSCHMIED **

Rodinne vedený penzión Kupferschmied sa nachádza na okraji strediska Telfes lyžiarskej oblasti Stubaital v nadmorskej výške 990m. Železničná stanica Innsbruck 14km.

Hotel STOLZ ***

Hotel STOLZ ***

Príjemný rodinne vedený Alpenhotel Stolz v typickom tirolskom štýle sa nachádza v centre mestečka Mieders. Vlaková stanica Innsbruck 10 km.

Hotel WIESENHOF ***

Hotel WIESENHOF ***

Rodinne vedený hotel Wiesenhof sa nachádza na okraji dediny Mieders lyžiarskeho strediska Stubaital asi 500 m od obchodov. Innsbruck asi 15 km.

Lyžiarske stredisko Stubaital

Nadmorská výška: 980 - 3.200 m n.m., sezóna: 01.10. - 30.09. celoročná, zasnežovanie: 56%
Zjazdovky: celkom: 145 km, ľahké: 65 km, stredne ťažké: 52 km, ťažké: 28 km
Lanovky: celkom: 41, vleky: 23, sedačky: 9, kabínky: 9, skibus: ___
Skipas (6 dní): ___

Lyžovanie Stubaital

ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku – Lyžovanie Rakúsko.