Zillertal / Rakúsko : Lyžovanie v Rakúsku, lyžiarske strediská Rakúsko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Rakúsku - Saalbach, Schladming, Zillertal, Stubaital, Sölden

first-minute zľava

Zillertal

Údolie Zillertal patrí medzi najvýznamnejšie lyžiarske oblasti sveta. Šesť spičkových stredísk Hochzillertal, Spieljoch, Hochfügen, Zell am Ziller, Gerlos, Mayrhofen zakončuje najznámejší rakúsky ľadovec Hintertuxer Gletscher. Zillertalske údolie disponuje 430km zjazdoviek, nad ktorými premáva 150 lanoviek. Špičková ponuka pre začiatočníkov, rodiny s deťmi aj náročných lyžiarov. Milovníkov zjazdoviek, voľných terénov aj snowparkov. Radi vám pomôžeme s výberom vhodného strediska, skipasu, ubytovania... Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Zillertal

Ubytovanie Zillertal

Aktiv & Wellnesshotel KOHLERHOF ****

Aktiv & Wellnesshotel KOHLERHOF ****

Rodinný hotel Kohlerhof pozostáva z dvoch budov (prepojené podzemnou chodbou) hneď pri svahu v nadmorskej výške 550m obľúbeného strediska zimných športov Fügen v údolí Zillertal. Centrum Fügen 800m, nákupné možnosti 50m, železničná stanica Fügen 800m, Jenbach 13km, letisko Innsbruck 50km.

Gasthof HOPPETER

Gasthof HOPPETER

Rodinne vedený penzión Hoppeter sa nachádza priamo v centre strediska Fügen, Len 50m od obchodov, 10km od železničnej stanice Jenbach a 57km od letiska Innsbruck, v nadmorskej výške 550m.

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány sa nachádzajú v rôznych dedinách v časti strediska Hochzillertal – ako Fügen, Kaltanbach, Stumm, Ried, Uderns, Hart, Schlitters , Aschau.
Presná lokalizácia bude upresnená pri ponuke.

Hotel WALDFRIEDE ****

Hotel WALDFRIEDE ****

Rodinne vedený hotel Waldfriede má pokojnú no centrálnu polohu v stredisku Fügen v údolí Zillertal. Centrum je v dosahu pešej chôdze.

Hotel POST ****

Hotel POST ****

Príjemný hotel Post sa nachádza v centre Fügen im Zillertal v blízkosti obchodov. Železničná stanica 300m, letisko Innsbruck 45km.

Apartmány ABENDSTEIN

Apartmány ABENDSTEIN

Apartmánový dom Abendstein sa nachádza na pokojnom mieste údolia Zillertal asi 2km od centra Fügen a 500m od obchodov.

Hotel CRYSTAL ****

Hotel CRYSTAL ****

Príjemný, obľúbený hotel Crystal obklopený horami a svahmi Zillertalu sa nachádza asi 700m od centra Fügen a nákupných možností v nadmorskej výške 550m. Železničná stanica Jenbach asi 13km, letisko Innsbruck 45km.

Apartmány ALPENHOF ****

Apartmány ALPENHOF ****

Príjemný apartmánový dom Alpenhof sa nachádza v centre strediska Fügen v údolí Zillertal, len 150m od potravín a 200m od obchodov. Železničná stanica Fügen je vzdialená 500m, letisko Innsbruck 60km.

Hotel LANDHAUS ZILLERTAL

Hotel LANDHAUS ZILLERTAL

Landhotel Zillertal sa nachádza v centre Fügen v údolí Zillertal, 100m od potravín a 500m od ochodov. Železničná stanica 1km, letisko Innsbruck 52km.

Hotel HUBERTUS ***

Hotel HUBERTUS ***

Príjemný hotel Hubertus s novo renovovanými izbami sa nachádza na pokojnom mieste pri stredisku Fügen v nadmorskej výške 550m, na ceste do Hochfügen. Centrum Fügenu je asi 2km vzdialené, nákupné možnosti asi 900m. Železničná stanica Fügen 2km, Jennbach 11km, letisko Innsbruck 45km.

Hotel ELISABETH ****

Hotel ELISABETH ****

Rodinne vedený hotel Elisabeth má výbornú polohu v centre strediska Fügen v údolí Zillertal. Nákupné možnosti asi 500m, železničná stanica 500m, letisko 60km.

Apartmány DORNAUER

Apartmány DORNAUER

Rodine vedený apartmánový dom Dornauer s renovovanými apartmánmi v tirolskom štýle sa nachádza asi 2,5km od centra Fügen im Zillertal. Nákupné možnosti Uderns 1km, železničná stanica Uderns asi 1km.Nadmorská výška strediska 550m.

Apartmány APPART MONTANA

Apartmány APPART MONTANA

Apartmány Appart Montana majú perfektnú polohu priamo pri lyžiarskom svahu v stredisku Hochfügen, malej osade uprostred zjazdoviek. K apartmánovému domu patrí rustikálna horská chata Montana Alm a v decembri 2015 otvorené chaty Montana Chalets. Nadmorská výška 1.550m.

Hotel ELISABETH DE LUXE *****

Hotel ELISABETH DE LUXE *****

Tradičný hotel Elisabeth De Luxe sa nachádza v centre známeho strediska Mayrhofen. Železničná stanica 500m, lestisko Innsbruck 70km.

Hotel ST.GEORG ****

Hotel ST.GEORG ****

Obľúbený hotel St. Georg sa nachádza v centre strediska Mayrhofen v nadmorskej výške 630m. Nákupné možnosti 50m od hotela. Letisko Innsbruck 70km, železničná stanica Jenbach 35km.

Hotel ALPENSCHLÖSSL

Hotel ALPENSCHLÖSSL

Hotel Alpenschlössl v tirolskom štýle je situovaný v južnej časti centra Mayrhofen, niekoľko minút chôdze od lanoviek Ahorn a Penken, obchody asi 500m. Železničná stanica Jenbach 35 km, letisko Innsbruck 75km.

Hotel ALPENDOMIZIL NEUHAUS ****

Hotel ALPENDOMIZIL NEUHAUS ****

Známy komfortný hotel Alpendomizil Neuhaus pozostáva z viacerých budov (v komplexe aj apartmány) s bohatými službami. Hlavná budova je prepojená so „St.Josef“ a „Landhaus“ je asi 30m od nej (vedľajšia budova nie je oficiálne kategorizovaná). Komplex sa nachádza v centre Mayrhofen, asi 100m od obchodov. Železničná stanica Jenbach asi 35km, letisko Innsbruck asi 70km.

Apartmány CENTRAL

Apartmány CENTRAL

Rodinne vedený apartmánový dom Central má výbornú polohu v centre Mayrhofen pri hlavnej ulici s obchodmi, barmi a reštauráciami vzdialenými len pár metrov, kúsok od lanovky. Železničná stanica Jenbach asi 35km, letisko Innsbruck 70km.

Hotel FUN & SPA STRASS ****

Hotel FUN & SPA STRASS ****

Fun & Spa Strass hotel sa nachádza v centre Mayrhofen, len asi 30m od obchodov a reštaurácií a hneď vedľa lanovky Penkenbahn. Pozostáva z troch budov, ktoré sú prepojené panoramatickým mostom (vnútorným) – Hotel, Sporthotel a Garni. Izby sú kategorizované podľa budovy, v ktorej sa nachádzajú (oficiálna kategória všetkých troch 4*). Letisko Innsbruck asi 75km.

Hotel – Penzión SIEGELERHOF ***

Hotel – Penzión SIEGELERHOF ***

Rodinne vedený hotel – penzión Siegelerhof sa nachádza na pokojnom mieste na okraji Mayrhofen, no len pár minút chôdze od centra. Obchody 50m, železničná stanica 200m, letisko Innsbruck 75km. Nadmorská výška strediska 630m.

Apartmány NEUHAUS

Apartmány NEUHAUS

Apartmánový dom Neuhaus patrí k 4* hotelu Alpendomizil Neuhaus (50m) a leží v centre Mayrhofen v nadmorskej výške 630m. Nákupné možnosti 30m, železničná stanica Jenbach 35km, letisko Innsbruck 75km.

Apartmány ZILLERPROMENADE

Apartmány ZILLERPROMENADE

Apartmánový dom Zillerpromenade sa nachádza na pokojnom a slnečnom mieste v centre Mayrhofen, v blízkosti je aj rušná, živá časť centra. Nákupné možnosti 50m, železničná stanica Mayrhofen 200m, letisko Innsbruck 65km. Nadmorská výška rezortu je 630m.

Apartmány MANNI´S

Apartmány MANNI´S

Apartmány Manni´s sa nachádzajú priamo v centre Mayrhofenu v nadmorskej výške 630m v blízkosti obchodov a reštaurácií. Železničná stanica Jenbach 35 km, letisko Inssbruck 80km.

Hotel POSTSCHLÖSSL

Hotel POSTSCHLÖSSL

Hotel Garni Postschlössl sa nachádza v centre lyžiarskeho raja Mayrhofen na pokojnom no centrálnom mieste, 50m od obchodov. Železničná stanica 1km, letisko Innsbruck asi 65km.

Apartmány HUBERS URLAUBSDOMIZILE ***

Apartmány HUBERS URLAUBSDOMIZILE ***

Apartmány Hubers Urlaubsdomizile sa nachádzajú v budove Alpina asi 300m od hotela Cafe Traudl v centre Mayrhofen a boli nedávno renovované.Nákupné možnosti 150m, železničná stanica 700m, letisko Unnsbruck 65km.

Penzión ALPEVITA (špeciál)

Penzión ALPEVITA (špeciál)

Penzión Alpevita sa nachádza v blízkosti centra Mayrhofen, asi 400m od obchodov uprostred horskej scenérie Zillertalského údolia.

Hotel Garni ERLER ***

Hotel Garni ERLER ***

Hotel Garni Erler sa nachádza v meste lyžovania Mayrhofen, asi 4 minúty chôdze od rušného centra.

Hotel ALPENBAD HOHENHAUS ****

Hotel ALPENBAD HOHENHAUS ****

Tradičný hotel Alpenbad Hohenhaus je situovaný v na pokojnom mieste v centre Hintertux. Možnosti nakupovania 200m, železničná stanica Mayrhofen 20 km, letisko Innsbruck 80 km.

Hotel NEUHINTERTUX ****

Hotel NEUHINTERTUX ****

Hotel Neuhintertux s výbornými referenciami klientov sa nachádza na konci údolia Zillertal, priamo pri údolnej stanici lanovky na ľadovec Hintertux.

Hotel RINDERERHOF ****

Hotel RINDERERHOF ****

Elegantný rodinne vedený hotel Rindererhof má výhodnú polohu hneď vedľa lanovky na ľadovec Hintertux v najvyššej časti údolia Zillertal.

Hotel KIRCHBICHLHOF ***

Hotel KIRCHBICHLHOF ***

Hotel Kirchbichlhof sa nachádza v srdci údolia Zillertal v dedinke Hippach asi 100m od centra a obchodov, je výborným východzím bodom pre lyžovanie v časti Zillertal 3000 ale aj ďalších strediskách Zillertalu.
Hotel má priľahlú vedľajšiu budovu Garni Kirchbichlhof, oproti hotelu - asi 50m. Mayrhofen 4km, železničná stanica Jenbach 30km, letisko Innsbruck 75km. Nadmorská výška strediska 600m.

Penzión GREDLER

Penzión GREDLER

Rodinne vedený penzión Gredler poskytuje jednoduché turistické ubytovanie s lyžiarsky zaujímavou polohou v centre Hippach, jednej z dediniek lyžiarskeho strediska Zillertal. Nadmorská výška strediska 600m.

Hotel MADSEITERHOF

Hotel MADSEITERHOF

Rodinne vedený hotel Madseiterhof sa nachádza v srdci vysokohorského alpského strediska Zillertalských Álp Tux. Centrum Lanersbach 3km, potraviny v Hintertux asi 1km, železničná stanica Mayrhofen asi 17km, letisko Innsbruck asi 70km. Nadmorská výška strediska 1.400m.

Alpinhotel BERGHAUS ****

Alpinhotel BERGHAUS ****

Novovybudovaný Alpinhotel Berghaus má centrálnu polohu v údolí Tux, kde ľadovec Hintertux je zárukou snehu. Centrum Lanersbach asi 3km, potraviny v Hintertux asi 2km. Železničná stanica Mayrhofen asi 15km.

Landhaus GUNDRUN

Landhaus GUNDRUN

Landhaus Gundrun skladajúci sa z hlavnej a vedľajšej budovy (cca 80m od seba) má centrálnu polohu v Tux – Lanersbach, v blízkosti reštaurácie, apres ski, obchody, banky.

Chaty ANNO DAZUMAL ****

Chaty ANNO DAZUMAL ****

Alpská „Dedinka“ - Alpendorf, ktorú tvoria chaty Anno Dazumal sa nachádza v stredisku Tux v centre časti Lanersbach, lyžiarskeho strediska Zillertal 3000.

Hotel JÄGER ***

Hotel JÄGER ***

Hotel Jäger sa nachádza v údolí Tux v centrálnej časti Lanersbach. Mayrhofen asi 13km. Pozostáva z hlavnej budovy, budovy „Jägerschlossl“ hneď oproti a hosťovského domu ktorý je s hlavnou budovou prepojený podzemnou chodbou.

Hotel MARIA THERESIA ***

Hotel MARIA THERESIA ***

Hotel Maria Theresia sa nachádza v stredisku Gerlos, cca 200m od centra a obchodov, priamo pri zjazdovkách. Železničná stanica 45km, letisko Innsbruck 95km, nadmorská výška 1.250m.

Hotel ALPENHOF ****

Hotel ALPENHOF ****

Rodinný hotel Alpenhof s útulnou atmosférou sa náchadza v blízkosti centra Gerlos. Hotel je po rekonštrukcii a skladá sa z troch vzájomne prepojených častí. Nákupné možnosti 300m, železničná stanica Jenbach 40km, letisko Innsbruck 80km. Nadmorská výška strediska 1.250m.

Apartmány GERLOS PERLE ****

Apartmány GERLOS PERLE ****

Rodinne vedený apartmánový dom Gerlos Perle v originálnom tirolskom štýle je v centre Gerlos v nadmorskej výške 1250m. K domu patrí kaviareň – reštaurácia Milchbar, obľúbená miestnymi aj hosťami. Nákupné možnosti 40m, železničná stanica Zell am Ziller 18km, Jenbach 45km, letisko Innsbruck 85km.

Apartmány KOLMBLICK

Apartmány KOLMBLICK

Novopostavené priestranné apartmány Kolmblick sa nachádzajú asi 600m od centra Gerlos a nákupných možností. Železničná stanica Jenbach je vzdialená asi 35km, letisko Innsbruck asi 80km. Nadmorská výška strediska 1.250m.

Hotel JÄGERHOF ****

Hotel JÄGERHOF ****

Rodinne vedený tradičný hotel Jägerhof prebudovaný v roku 2010 sa nachádza priamo v centre Gerlos. Nákupné možnosti 100m, železničná stanica Jenbach 45km, letisko Innsbruck 95km. Nadmorská výška strediska 1.250m.

Gasthof MITTERHOF ***

Gasthof MITTERHOF ***

Útulný gasthof Mitterhof postavený v tirolskom štýle sa nachádza priamo v centre mestečka Gerlos lyžiarskej oblasti Zillertal, iba 20m od nákupných možností v nadmorskej výške 1.250m. Letisko Innsbruck je vzdialené 95km, železničná stanica Jenbach 45km.

Apartmány HUBERTUS

Apartmány HUBERTUS

Známy gasthof Hubertus bol zrenovovaný v roku 2005 a teraz ponúka príjemné apartmánové ubytovanie. Apartmány sa nachádzajú v stredisku Gerlos priamo v centre, 50m od obchodov. Železničná stanica Jenbach asi 35km, nadmorská výška strediska 1250m.

Hotel LANDGUT ZAPFENHOF ****

Hotel LANDGUT ZAPFENHOF ****

Hotel Landgut Zapfenhof sa nachádza na obrovskom pozemku a je zariadený v štýle klasického tirolského statku; v kuchyni využíva produkty vlastnej farmy. Centrum Zell am Ziller a nákupné možnosti asi 800m, železničná stanica Jenbach 25km, letisko Innsbruck 65km.

Apartmánový dom SCHNEEBERGER

Apartmánový dom SCHNEEBERGER

Apartmány zariadené v tirolskom štýle sa nachádzajú priamo v Zell am Ziller, len 10m od nákupných možností a železničnej stanice, letisko Innsbruck 60km, v nadmorskej výške 580m.

Hotel TIROLERHOF ***

Hotel TIROLERHOF ***

Rodinne vedený hotel Tirolerhof sa nachádza v centre Zell am Ziller v nadmorskej výške 580m, 50m od nákupných možností. Železničná stanica 100m, letisko Innsbruck asi 60km.

Hotel DÖRFLWIRT ****

Hotel DÖRFLWIRT ****

Tradičný, rodinne vedený hotel Dörflwirt sa nachádza na slnečnom mieste nad Zell am Ziller v časti Hainzenberg asi 5km od centra Zell am Ziller a železničnej stanice. Mayrhofen a Fügen asi 12km. Letisko Innsbruck asi 75km.

Penzión TANNERHOF

Penzión TANNERHOF

Rodinne vedený penzión Tannerhof sa nachádza v dedinke Hippach v srdci údolia a lyžiarskeho strediska Zillertal. V blízkosti je tradičné farmárstvo. Centrum a obchody Zell am Ziller 500m. Nadmorská výška strediska je 575m.

Apartmány REGINA ***

Apartmány REGINA ***

Jednoduché apartmánové ubytovanie s výbornou polohou pre lyžovanie v stredisku Zillertal.

Apartmánový dom Regina sa nachádza asi 200m od centra Zell am Ziller s obchodmi a potravinami. Letisko Innsbruck 65km, železničná stanica 300m.

Ferienhotel  HOPPET ****

Ferienhotel HOPPET ****

Ferienhotel Hoppet pozostáva z dvoch budov (hlavná budova a nová prístavba), ktoré sú vzájomne prepojené podzemnou chodbou. Nachádza sa v pokojnom prostredí v centre Hart im Zillertal. Fügen asi 3km.

Apartmány LANDHAUS MARIDL

Apartmány LANDHAUS MARIDL

Apartmány v tradičnom tirolskom dome Landhaus Maridl sa nachádzajú na okraji dedinky Hart im Zillertal. Nákupné možnosti a centrum Fügen asi 2km, pekáreň Bäcker Hart 300m. Železničná stanica Fügen 2km, letisko Innsbruck 50km.

Gasthof HAMBERG

Gasthof HAMBERG

Tradičný gasthof Hamberg sa nachádza v dedinke Hart im Zillertal, asi 2km od väčšieho strediska Fügen a obchodov. Dedinka má príjemnú domácu atmosféru.

Hotel Gasthof ZILLERTAL ****

Hotel Gasthof ZILLERTAL ****

Rodinne vedený hotel Gasthof Zillertal sa nachádza na začiatku údolia Zillertal v dedinke Strass. Len 200m od obchodov, 300m od železničnej stanice Strass im Zillertal a 40km od letiska Innsbruck, v nadmorskej výške 522m.

Apartmány ANDREA

Apartmány ANDREA

Novozariadené apartmány Andrea majú výbornú polohu v centre Uderns na začiatku údolia Zillertal. Nákupné možnosti 20m. Železničná stanica asi 500m, letisko Insbruck 50km.

Apartmány EHSTANDHOF

Apartmány EHSTANDHOF

Zrenovovaný (2006) farmársky dom Ehstandhof sa nachádza na pokojnom mieste blízko centra mestečka Uderns asi 20m od nákupných možností. Nadmorská výška strediska je 549m. Železničná stanica Zillertalbahn – Uderns je vzdialená 500m.

Hotel FIRST MOUNTAIN ZILLERTAL ****

Hotel FIRST MOUNTAIN ZILLERTAL ****

Hotel First Mountain Hotel Zillertal je v typickom tirolskom štýle, v lyžiarskom stredisku Hochzillertal v centre dedinky Aschau im Zillertal. 300m od železničnej stanice, v nadmorskej výške 560mnm.

Apartmány THURNBACH

Apartmány THURNBACH

Príjemné apartmány Thurnbach sa nachádzajú na pokojnom mieste v dedinke Aschau im Zillertal – výhodná poloha medzi strediskami Hochfügen – Hochzillertal a Zillertal Arena. Centrum asi 800m, obchody 500m, reštaurácia 300m.

Hotel SEEWIRT

Hotel SEEWIRT

Hotel Seewirt sa nachádza v peknom prostredí na pokojnejšom mieste v centre Aschau im Zillertal. Železničná stanica Aschau asi 300m, Jenbach asi 20km.

Alpenhotel  RAMSAUERHOF ****

Alpenhotel RAMSAUERHOF ****

Alpenhotel Ramsauerhof s priateľskou atmosférou sa nachádza v stredisku Ramsau im Zillertal v nadmorskej výške 1.150m, asi 500m od centra a nákupných možností. Má centrálnu polohu pri ceste do Mayrhofen. Železničná stanica Ramsau /Hippach je asi 200m od hotela, letisko v Innsbrucku 70km.

Hotel PANORAMA ***

Hotel PANORAMA ***

Príjemný rodinne vedený hotel Panorama v tirolskom štýle má výbornú polohu v centre Finkenberg v nadmorskej výške 890m. Nákupné možnosti v blízkosti. Letisko Innsbruck 86km, železničná stanica Mayrhofen 2km.

Hotel Garni TROPPMAIR ***

Hotel Garni TROPPMAIR ***

Malý rodinne vedený hotel Garni Troppmair má výbornú polohu neďaleko lanovky lyžiarskeho strediska Zillertal 3000 v dedinke Finkenberg, asi 1km od menšieho centra s obchodmi, reštauráciami a barmi. Rušnejšie centrum s mestskou atmosférou, najväčšie mesto údolia Mayrhofen je asi 4km vzdialený.

Penzión ERLERHOF

Penzión ERLERHOF

Rodinne vedený penzión Erlerhof sa nachádza na peknom pokojnom mieste v dedinke Ried im Zillertal asi 100m od obchodov. Železničná stanica Ried asi 500m, letisko Innsbruck 50km.

Hotel KRIMMLERFÄLLE ****

Hotel KRIMMLERFÄLLE ****

Príjemný hotel Krimmlerfälle sa nachádza uprostred horskej scenérie s výhľadom na známe vodopády Krimmel. Má príjemnú rodinnú atmosféru. Nákupné možnosti 200m, železničná stanica Mittersill 30km.

Nationalparkhotel KLOCKERHAUS ***

Nationalparkhotel KLOCKERHAUS ***

Rodinne vedený hotel Nationalparkhotel Klockerhaus sa nachádza na pokojnom mieste s výhľadom na vodopády Krimml. Nákupné možnosti 150m, železničná stanica Krimml 3km.

Gasthof JÄGER ***

Gasthof JÄGER ***

Rodinne vedený gasthof Jäger sa nachádza v centre Schlitters v nadmorskej výške 548m. Nákupné možnosti 50m, letisko Innsbruck 40km, železničná stanica Schlitters 300m.

Apartmány FRANZ JOSEF

Apartmány FRANZ JOSEF

Nové nedávno zariadené apartmány Franz Josef sa nachádzajú v centre Stumm im Zillertal, len 20m od obchodov. Železničná stanica Kaltenbach asi 1km.

Hotel ALPENROSE ****

Hotel ALPENROSE ****

Alpenwelt Resort Hotel Alpenrose sa nachádza v jednom zo stredísk Zillertal Arena, Königsleiten, v centre, asi 200m od obchodov a zároveň rovno pri svahu. Ponúka množstvo aktivít pre deti a dospelých. Železničná stanica Krimml 15km, letisko Innsbruck 90km. Nadmorská výška strediska 1.600m.

Chata SCHLIESTL

Chata SCHLIESTL

Chata Schliestl sa nachádza na pokojnom mieste pár kilometrov od Mayrhofenu v údolí Zillergrund. Bola len nedávno (2007) postavená a má kapacitu až 15+ osôb.

Lyžiarske stredisko Zillertal

Nadmorská výška: 550 - 3.250m n.m., sezóna :celoročne, zasnežovanie: ľadovec, zasnežovanie 75%
Zjazdovky celkom: 650km, ľahké: 164km, stredne ťažké: 411km, ťažké: 75km
Lanovky celkom: 170, vleky: 75, sedačky: 67, kabínky: 28, skibus: autobusy aj vlak.
Skipas (6 dní): ___

Snowboard
Buton Park – obľúbený funpark halfpipe, quarterpipe, raily, lines. Množstvo voľných terénov pre freeride. Ľadovec halfpipe, prírodná rampa. Snowpark
Hochzillertal – halfpipe, jumpy, cornery, boxy, slidy, wawes.
Bežky
V údolí Zillertal sa nachádza niekoľko bežeckých tratí, celkom 55km, tretina leží vo vyššej nadmorskej výške.
Pre rodiny
O najmenších návštevníkov je tu výborne postarané, inštruktori, opatrovateľky, detské lyžiarske škôlky, sánkovanie, atrakcie, kino. Všetko je podriadené rodinným potrebám, deti do 6 rokov lyžujú zdarma.
Après-Ski
Je v zillertálskom údolí na výbornej úrovni, najlepšie možnosti dať si dobrý drink či pohár vareného vína po lyžovačke ponúka Mayrhofen kde nájdete početné après-ski bary, reštaurácie a hostince plné lyžiarov. Milovníci nočného života môžu pokračovať v zábave až do rána.
Turistika
Obrovské údolie poskytuje rovnako veľké možnosti pre pešiu turistiku, alebo výlety na snežniciach. Niekoľko 100km trás poteší milovníkov prechádzok v prírode aj zdatných horolezcov.

Lyžovanie Zillertal

Spieljoch, sa pýši najdlhšou zasnežovanou zjazdovkou (8km) v celom zillertálskom údolí. Zaujímavá je aj miestna sánkarská dráha s osvetlením. Priamo pri údolnej stanici kabínky v Kaltenbachu je vybudované obrovské parkovisko a dobre vybavený ski servis. K dispozícii je veľký "ski-land" pre začiatočníkov, snowboard areál pre začiatočníkov aj u-rampa pre profíkov. Celodenné opatrovanie detí priamo na vrcholovej stanici (1.800m) - detská škola od 4rokov. Možnosť nočného lyžovania pri umelom osvetlení. Zillertal aréna spája lyžiarske svahy pod vrcholmi Karspitz, Übergangsjoch, Isskogel. Tieto sú prepojené lanovkami a spájajú Gerlos s Zell im Ziller. Legendárna zjazdovka Harakiri (Mayrhofen) so 78% sklonom je najstrmšou zjazdovkou v Rakúsku a znamená pre každého skúšku odvahy. Zillertálske údolie zakončuje najväčšia lyžiarska lahôdka - rakúsky ľadovec Hintertux.

Hodnotenie - Lyžovanie (5*) - Snowboard / freestyle (5*) - Rodina / deti (4*) - Après-Ski (4*) - Bežky (3*) - Turistika (4*) - Ceny (4*)

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Rakúsku - Lyžovanie Rakúsko.