Slovensko : Lyžovanie na Slovensku lyžiarske strediská Slovensko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie na Slovensku - všetky lyžiarske strediská na jednom mieste

first-minute zľava

Slovensko

Lyžovanie na Slovensku sa teší podobnej obľube, ako v susednom Česku a okolitých alpských krajinách. Lyžovanie patrí k základným a prirodzeným športovým aktivitám mládeže rovnako ako plávanie, či bicyklovanie. Je súčasťou výcviku na základných, stredných a vysokých školách, takže základy si osvojilo takmer každé dieťa. Vďaka mnohým nadšencom, ktorí prevádzkujú lyžiarske strediská aj napriek nepriaznivým prírodným podmienkam, si môžete dobre upravené zjazdovky vychutnať už aj v menších lyžiarskych strediskách na Slovensku. Kto hľadá alpský štandard na Slovensku, už si môže užiť primeranú kvalitu. Niektoré strediská z oblasti Nízke Tatry alebo Vysoké Tatry už znesú takéto zrovnávanie, stačí si vybrať v ponuke RenyTravel a užiť si lyžovanie na Slovensku.

Lyžiarske strediská na Slovensku:

Demänovská Dolina
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Demänovská Dolina

Demänovská Dolina

Lyžiarske stredisko Chopok sever je sprístupnené z Demänovskej doliny, ktorá začína vedľa Liptovského Mikuláša a končí pod Chopkom. Vleky a zjazdovky sú poprepájané s lyžiarskym strediskom na južnej strane Chopku prístupnej z Brezna. Toto prepojenie Jasná Nízke Tatry vytvára najväčšie stredisko na Slovensku s 36 km tratí a kapacitou takmer 25.000 os. / hod.

Štrbské Pleso
imgimgimgimgSkimap Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Areál zimných športov Štrbské pleso v oblasti Vysoké Tatry ponúka výborné lyžovanie na Slovensku. Výška 1.360 - 2.093m n. m. zaručuje dostatok snehu až na 4 mesiace v zimnej sezóne. Dve sedačky a tri vleky obsluhujú 9 zjazdoviek s celkovou dĺžkou vyše 20 km. Všetky lyžiarske trate sú umelo zasnežované s možnosťou lyžovania pri umelom osvetlení aj večer.

Donovaly
imgimgimgimgimgSkimap Donovaly

Donovaly

Najväčšie stredisko zimnej zábavy pre deti a lyžovania pre začiatočníkov Donovaly je líder na Slovensku v kategórii rodinná zimná dovolenka na horách. Nadmorská výška dediny Donovaly 915 m je zárukou prírodného snehu navyše s poistkou umelého zasnežovania až 60% z 11 km tratí, detské atrakcie, lyžiarske školy, požičovne výstroja. Donovaly - rodinná lyžovačka.

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica

Najvýznamnejšie centrum lyžovania vo východnej časti Vysokých Tatier sa nachádza v okolí malebnej obce Tatranská Lomnica, ktorá leží asi 20 km severne od mesta Poprad, pod známym Lomnickým štítom. Lyžiarske terény prevažne ľahké až stredne ťažké, pre náročných lyžiarov Skalnaté Pleso, najdlhšia zjazdovka 6km vedie z výšky 2.200m až do Tatranskej Lomnice.

Horný Smokovec

Horný Smokovec

Vedľa rušného turistického centra Starý Smokovec z niekoľkých penziónov a obchodov v 40 r. minulého storočia postupne vyrástlo nové stredisko Horný Smokovec, skôr známe pod názvom Pekná vyhliadka. V súčasnosti sa jedná o spojené obce a Horný Smokovec tvorí miestnu časť so zameraním na ubytovacie služby cestovného ruchu pre centrálnu oblasť Vysoké Tatry.

Nový Smokovec

Nový Smokovec

Osada Nový Smokovec je známa ako kúpeľné a liečebné centrum dýchacích ochorení. Pritom svojou polohou poskytuje výhodné možnosti ubytovania pre aktívnych návštevníkov zimných Tatier, ktorí majú záujem lyžovať na Hrebienku, alebo v neďalekej Tatranskej Lomnici, kde sú možnosti nenáročného rekreačného lyžovania na upravených zjazdovkách, ale aj skialpinizmu.

Opalisko
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Opalisko

Opalisko

Lyžiarske stredisko má charakter prímestského zimného areálu, preto sem smeruje množstvo domácich lyžiarov z neďalekého okresného mesta Liptovský Mikuláš. Z okraja obce  Závažná Poruba smeruje na vrchol Opalisko lyžiarsky vlek a dvojsedačková lanovka. Z vrchola vedie najstrmšia zjazdovka na Slovensku - čierna Opalbühel, ktorá prechádza do červenej a modrej.

Bobrovec
imgimgimgimgSkimap Bobrovec

Bobrovec

Rázovitá liptovská obec Bobrovec sa ocitá v prostredí obklopenom tatranskými turistickými atrakciami, čo jej pridáva na dôležitosti v rámci rozvoja miestneho cestovného ruchu. Príjemné prostredie a ubytovanie v tunajších penziónoch odkiaľ je všetko na dosah - známe lyžiarske strediská, aj letné možnosti pobytu pri vode či horskej turistiky v Nízkych i Vysokých Tatrách.

Patince
imgimgimgSkimap Patince

Patince

Kto má problémy s pohybovým ústrojenstvom, namiesto aktívnej lyžovačky môže využiť zimné obdobie na pasívnejší, ale rovnako príjemný pobyt. A zimná dovolenka sa zmení zo zasneženej a studenej na príjemné čvachtanie sa v teplej, minerálnej a liečivej vode v známom wellness stredisku Patince na južnom Slovensku. Saunovanie, masáže a iné liečivé terapie a procedúry.

Liptovský Ján

Liptovský Ján

Lyžiarske stredisko Javorovica - Liptovský Ján sa nachádza na severných svahoch Jánskej doliny, ktorá leží v pohorí Nízke Tatry. Vzdialenosť z Liptovského Mikuláša len pár minút jazdy autom. Umelé zasnežovanie zjazdoviek, večerné lyžovanie, bezplatné parkovisko, priamo na svahu občerstvenie, areál pre deti, lyžiarska škola, upravené trate na bežecké lyžovanie.

Rajecké Teplice

Rajecké Teplice

Kúpeľné mesto Rajecké Teplice má dlhoročnú kúpeľnícku tradíciu, ponúka svojim návštevníkom zdravie a relax v pokojnom prostredí rozsiahlych parkov a lesoparkov v údolí riečky Rajčianky, ktorú lemujú nádherné skalné výtvory Súľovských skál. Termálne pramene, rašelina a pokojná klíma vytvorili vhodné podmienky pre liečenie duševných chorôb a pohybového ústrojenstva.

Senec

Senec

Oblasť v okolí mesta Senec je známym rekreačným strediskom Slnečné jazerá. Pobyt pri vode s možnosťou všetkých vodných aktivít je príjemný spôsob trávenia letnej dovolenky. Množstvo návštevníkov prevažne z neďalekej Bratislavy pozná prednosti čistej vody jazier, ktoré vznikli po ťažbe štrkov. Ani v zime sa vodná zábava nekončí, ale pokračuje v priestoroch aquaparku.

Spišská Stará Ves

Spišská Stará Ves

Severný Spiš tvorí malebná goralská oblasť Zamagurie, ktorá je atraktívna pre turistov v lete aj zime. Červený kláštor, Haligovské skaly, alebo rieku Dunajec v Pieninskom národnom parku navštevujú v lete aby zažili atraktívny splav dravej rieky na pltiach. V zime sa tu dá príjemne zalyžovať v niekoľkých okolitých lyžiarskych strediskách. Rodinná lyžovačka na Slovensku.

Starý Smokovec

Starý Smokovec

Vysoké Tatry sú najznámejšou turistickou destináciou na Slovensku, často sú opisované ako najmenšie veľhory sveta. Pod najvyššou horou Gerlachovský štít (2.655 m) je vybudovaných niekoľko turistických centier, ktoré počas zimnej sezóny poskytujú aj možnosti fakt príjemnej lyžovačky. Lyžiarske strediská Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso sú z nich najznámejšie.

Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy

Kúpeľné mesto Vyšné Ružbachy poskytuje popri liečebných kúpeľných procedúrach a wellness aj zaujímavé lyžiarske možnosti, Ski park Vyšné Ružbachy disponuje 4 km ľahkých až stredne ťažkých zjazdoviek. Umelé zasnežovanie zabezpečuje lyžovanie aj v menej priaznivých zimách v nadmorskej výške od 624-808 m, večerné lyžovanie, ubytovanie priamo pri zjazdovke.

Ždiar

Ždiar

Rázovitá obec Ždiar leží v Bachledovej doline na rozhraní Belianskych Tatier a Spišskej Magury. Niekoľko kilometrov nad Ždiarom sa nachádza príjemné lyžiarske stredisko odkiaľ je nádherný výhľad na obec a dva štíty vypínajúce sa nad ňou. Dve sedačkové lanovky a dvanásť vlekov obslúži 8000 lyžiarov za hodinu, ktorých vyvezú na 11 km zjazdoviek všetkých obtiažnost

Nenašli ste to čo hľadáte? Napíšte nám alebo zavolajte. Pripravíme pre vás "na mieru" lyžovanie v akomkoľvek lyžiarskom stredisku na Slovensku aj mimo vyššie uvedenej ponuky. Ak ste si nevybrali z ponuky lyžovanie Slovensko, môžete pokračovať výberom lyžovačky v niektorej z ďalších alpských krajín:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy, partneri: Dovolenka | Lyžovanie | letná dovolenka Slovensko
Partneri: Slovensko