Štrbské Pleso / Slovensko : Lyžovanie na Slovensku lyžiarske strediská Slovensko
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie na Slovensku - všetky lyžiarske strediská na jednom mieste

first-minute zľava
imgimgimgimgSkimap Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Areál zimných športov Štrbské pleso z oblasti Vysoké Tatry patrí k najvýznamnejším. Nadmorská výška 1.360 - 2.093m n. m. zaručuje dostatok snehu až na 4 mesiace v zimnej sezóne. Dve sedačky a tri vleky obsluhujú 9 zjazdoviek s celkovou dĺžkou vyše 20 km. Všetky trate sú umelo zasnežované s možnosťou večerného lyžovania pri umelom osvetlení.

Ubytovanie Štrbské Pleso

Hotel PATRIA

Hotel PATRIA

Hotel Patria je dominantnou stavbou najvyššie položenej tatranskej obce Štrbské Pleso. Situovaný je v nadmorskej výške 1355 m na začiatku Mlynickej doliny, v zimnej sezóne je pri návšteve vozom nutné pamätať na zimnú výbavu.

Hotel FIS

Hotel FIS

Hotel FIS sa nachádza uprostred Tatranského národného parku v najznámejšom rekreačnej stredisku Štrbské pleso. Nad ním sa týči najznámejšie vrcholy Vysokých Tatier Solisko, Kriváň, Patrie a Vysoká, v tesnej blízkosti leží športové centrum Areál snov.

Hotel TOLIAR

Hotel TOLIAR

Hotel Toliar leží v centre najznámejšieho slovenského horského strediska Štrbské Pleso neďaleko autobusovej stanice a stanice tatranskej elektrickej železnice. Je tiež súčasťou obchodného komplexu Toliar (možnosti nákupu).

Apartmánový hotel CROCUS

Apartmánový hotel CROCUS

Komfortný apartmánový hotel Crokus sa nachádza v centre Štrbského Plesa neďaleko od autobusovej a vlakovej stanice. Od jazera je vzdialený približne 250 m, od skiareálu Park Snow približne 1 km (skibus zdarma priamo od hotela).

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Nadmorská výška: ___, sezóna: ___, zasnežovanie: ___
Zjazdovky celkom: ___, ľahké: ___, stredne ťažké: ___, ťažké: ___
Lanovky celkom: ___, vleky: ___, sedačky: ___, kabínky: ___, skibus: ___
Skipas (6dní): ___

Pre milovníkov free style je na zjazdovke interski vybudovaný snowpark s prekážkami, skokmi, railami. Zo sedla nad Soliskom je možnosť vyskúšať paragliding. Bežecké trate a skokanské mostíky dokresľujú atmosféru všešportového lyžiarskeho strediska.Vďaka novým sedačkovým lanovkám je prepravná kapacita strediska takmer 6.000 os. / hod., čo by malo zabezpečiť prepravu lyžiarov takmer bez čakania v radoch. V ski-servise je možné opraviť a nastaviť lyže či viazanie, alebo nabrúsiť hrany, požičovne lyží a lyžiarskych potrieb vybavia každého, kto nenosí na hory vlastné náčinie, lyžiarska a snowboardová škola pre deti aj dospelých, začiatočníkov aj pokročilých.

Lyžovanie Štrbské Pleso

ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská na Slovensku – Lyžovanie Slovensko.