Slovinsko : lyžovanie v Slovinsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Slovinsku - Vogel, Maribor, Kranjska Gora ......

first-minute zľava

Slovinsko

Ak chceme lyžovanie v Alpách predstaviť kompletne, nesmieme vynechať Slovinsko, ktoré tiež patrí medzi alpské krajiny s lyžiarskou tradíciou. Alpské vrásnenie poznamenalo túto krajinu podstatne menšou nádielkou horských štítov, ale znalci lyžovania potvrdia, že aj lyžovanie v Slovinsku ponúka podmienky pre špičkové zážitky. Svetoznáme sú vďaka pretekom svetového pohára v alpskom lyžovaní strediská Maribor a Kranjska Gora, z menších sme zatiaľ zaradili strediská Vogel, Cerkno, Krvavec. Vďaka úspechom Tiny Maze a Ilky Štuhec možno očakávať rozvoj aj ďalších lyžiarskych stredísk v Slovinsku.

Lyžiarske strediská v Slovinsku:

Vogel
imgimgimgimgimgSkimap Vogel Skipass Vogel

Vogel

Lyžiarske stredisko Vogel leží v národnom parku Triglav. Vysoký počet slnečných dní, kvalitne upravené zjazdovky ľahké aj náročné, krásne prostredie, príjemná zimná dovolenka zameraná na lyžovanie rodiny. Priaznivé počasie a vhodné snehové podmienky zaručia, že deti aj rodičia, začiatočníci aj zdatní lyžiari si prídu na svoje. Pre znalcov lyžovania freeride terény.

Cerkno
imgimgimgimgimgimgimgSkimap CerknoSkipass Cerkno

Cerkno

Lyžiarske stredisko Cerkno s najmodernejším vybavením a krásnou prírodou, vlastní niekoľko ocenení ako najlepšie lyžiarske stredisko v Slovinsku. Cerkno je považované za najmodernejšie a najbezpečnejšie lyžiarske stredisko s najrýchlejšími lyžiarskymi vlekmi v Slovinsku. To ocení početná lyžiarska klientela, ktorá tu pravidelne trávi zimnú dovolenku na snehu.

Kranjska Gora
imgimgimgimgimgSkimap Kranjska Gora Skipass Kranjska Gora

Kranjska Gora

Kranjska Gora, tam sa vždy niečo deje. Vynikajúci terén je známy z veľkých medzinárodných súťaží v slalome. Mierne svahy sú rajom pre začiatočníkov a menej zdatných lyžiarov. Príjemné hotely a apartmány, ako aj zaujímavé múzeá a kultúrne akcie, sú v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek. Po aktívnom dni padne vhod zábava a tradičná miestna kuchyňa.

Krvavec

Krvavec

Lyžiarske stredisko Krvavec vám ponúkne dokonalý zimný zážitok, výborne upravené zjazdovky všetkych obtiažností, snowpark a après-ski. K dispozícii je lyžiarska škola, požičovňa a servis lyžiarskeho vybavenia, snowpark pre začiatočníkov aj náročných, detský pásový vlek a kolotoč, trať s elektronickou časomierou, nočné sánkovanie, technický sneh, freeride...

Maribor

Maribor

Lyžovanie vo večerných hodinách na jednej z najdlhších osvetlených zjazdoviek  Európy. Je dejiskom Svetového pohára alpských súťaží žien. Lyžiari a snowboardisti tu môžu využívať viaceré lyžiarske svahy pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. Pohorje je ideálnym miestom pre prvé kroky na lyžiach. Početná skupina inštruktorov vylepší techniku vašej jazdy.

Nenašli ste to čo hľadáte? Napíšte nám alebo zavolajte. Pripravíme pre vás "na mieru" lyžovanie v niektorom ďalšom lyžiarskom stredisku v Slovinsku aj mimo vyššie uvedenej ponuky. Ak ste si nevybrali z ponuky lyžovanie Slovinsko, môžete pokračovať výberom lyžovačky v niektorej z ďalších alpských i mimo-alpských krajín:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy: dovolenka | lyžovanie
Partneri: Lyžovanie Alpy.sk