Kranjska Gora / Slovinsko : lyžovanie v Slovinsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Slovinsku - Vogel, Maribor, Kranjska Gora ......

first-minute zľava
imgimgimgimgimgSkimap Kranjska Gora Skipass Kranjska Gora

Kranjska Gora

Lyžiarske stredisko Kranjska Gora je známe ako dejisko pretekov svetového pohára. Pravidelne sem cestuje mužská slalomárska elita. Chcete byť tiež pri tom? Vyskúšať si miestne zjazdovky zalyžovať si na čas, na dráhe s elektronickou časomierou. Umelé osvetlenie pre nočné lyžovanie, požičovňa lyžiarskeho náradia, lyžiarska škola, detská zóna detské vleky. Neďaleko sa nachádza skokanský a bežecký areál Planica. Lyžovanie Kranjska Gora - príjemná zimná dovolenka pre rodiny.

Ubytovanie Kranjska Gora

Suite Hotel KLASS ****

Suite Hotel KLASS ****

Moderný hotel s dobrou dostupnosťou zjazdoviek, vhodný pre organizovanie firemných aj rodinných akcií.
Suite Hotel Klass sa nachádza v pokojnej lokalite uprostred prírody v meste Kranjska Gora.

Aparthotel VIJOLICA ***

Aparthotel VIJOLICA ***

Pohodlný aparthotel hneď vedľa zjazdoviek vhodný pre rodiny s malými deťmi.
Aparthotel Violica sa nachádza na úpätí zjazdoviek v srdci Julských Álp v dedine Kranjska Gora, ktorá je v zime hostiteľkou svetového pohára v alpskom lyžovaní. Sú tu reštaurácie, hostince, malé bary, wellness a kasíno. Ljubljana 89km.

Hotel LEK ****

Hotel LEK ****

Hotel v štýle horskej chaty v krásnej prírode s možnosťou relaxácie po lyžovaní vo wellness, je vhodný aj pre organizovanie firemných akcií.
Hotel Lek leží v horskej obci Kranjska Gora v nadmorskej výške 810m. Hotel je umiestnený na okraji národného parku Triglav, neďaleko od jazera Clear, v hraničnom bode troch krajín, Slovinska, Rakúska a Talianska. V obci je banka, pošta, lekáreň, zdravotnícke stredisko, požičovňa lyží, obchod cca 250m od hotela.

Hotel KOMPAS ****

Hotel KOMPAS ****

Hotel s dobrou dostupnosťou zjazdoviek s wellness, vhodný pre rodinnú dovolenku aj pre organizovanie firemných akcií.
Hotel Kompas leží na úpätí zjazdoviek v centre dediny Kranjska Gora, ktorá sa nachádza v hornej časti údolia rieky Sávy v hraničnom bode troch krajín, Slovinska, Rakúska a Talianska. V centre sú reštaurácie, hostince, malé bary. Ljubljana 89km.

RAMADA RESORT ****

RAMADA RESORT ****

Komplex hneď vedľa zjazdoviek s wellness a preskleným vodným parkom, ideálne pre rodiny s deťmi a tiež organizovanie konferencií a firemných akcií.
Rezort Ramada leží v dedine Kranjska Gora, ktorá sa nachádza v hornej časti údolia rieky Sávy v hraničnom bode troch krajín, Slovinska, Rakúska a Talianska. Centrum je vzdialené 100m, sú tu reštaurácie, hostince, malé bary. Ljubljana 89km.

Hotel ALPINA ***

Hotel ALPINA ***

Hotel vedľa zjazdoviek so saunovým centrom, vhodný pre rodinnú dovolenku s deťmi.
Hotel Alpina leží v horskej dedine Kranjska Gora, ktorá sa nachádza v hornej časti údolia rieky Sávy v hraničnom bode troch krajín, Slovinska, Rakúska a Talianska asi 3 minúty chôdze od centra, kde sú reštaurácie, hostince, malé bary.

Hotel MIKLIČ ***

Hotel MIKLIČ ***

Rodinný hotel vedľa zjazdovky pre pokojnú a relaxačnú dovolenku.
Hotel Miklic leží v horskej obci Kranjska Gora v nadmorskej výške 810m na úpätí hory Vitranc v hraničnom bode troch krajín, Slovinska, Rakúska a Talianska. V obci je banka, pošta, lekáreň, zdravotnícke stredisko, požičovňa lyží, obchod.

Lyžiarske stredisko Kranjska Gora

Lyžiarske stredisko Kranjska Gora sa nachádza v severo-západnom cípe Slovinska, v pohorí Júlske Alpy. Svahy kopca Cyprnik 1.576 m n.m. sa nachádzajú priamo nad mestečkom Kranjska Gora, kde sa dá zohnať pohodlné ubytovanie vo viacerých hoteloch a apartmánových domoch. Na nich  je udržiavaných 20 km zjazdoviek všetkých obtiažností, ktoré dopravne zabezpečuje 18 lanoviek a vlekov s kapacitou 18.000 os./hod. Lyžiari bežci aj skokani si prídu na svoje v sektore Planica.

Nadmorská výška: 935 - 1287 m n.m., sezóna: 12.12. - 27.03., zasnežovanie: 70%
Zjazdovky: celkom: 20 km, ľahké: 10 km, stredné: 8 km, ťažké: 2 km
Lanovky: celkom: 18, vleky: 13, sedačky: 5, kabínky: 0, skibus: ano
Skipas: Kranjska Gora (6 dní) € 162,00

Lyžovanie Kranjska Gora

Rekreačno športové lyžovanie Kranjska Gora ponúka celkom 20 km zjazdoviek, ktoré sú kvalitne upravované rolbami, z toho je 10 km ľahkých tratí pre začiatočníkov a deti, 8 km stredne ťažkých tratí pre pokročilých lyžiarov a 2 km čiernej zjazdovky, ktorá uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Umelým snehom je poistených viac než 70% tratí. Najdlhšia zjazdovka Vitranc 2,5 km s prevýšením 500m. Najťažšia zjazdovka Podkoren 1,5 km čierna. Umelé osvetlenie pre nočné lyžovanie. Zóna pre lyžovanie detí.

Ďalšie možnosti lyžovania, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Slovinsku – Lyžovanie Slovinsko.