Maribor / Slovinsko : lyžovanie v Slovinsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Slovinsku - Vogel, Maribor, Kranjska Gora ......

first-minute zľava

Maribor

Lyžovanie Maribor (Mariborsko Pohorje) ponúka až 42 km zjazdoviek, čo ho robí najväčším strediskom Slovinska. Skimapa prezrádza prevahu modrých zjazdoviek, z celkového počtu ich je takmer 60%. Skipas umožňuje využívať 6 lanoviek a 16 vlekov. Ubytovanie v hoteloch, ktorých je veľký počet v meste Maribor, alebo priamo pri zjazdovkách. Lyžovačka v stredisku Maribor je príjemná zimná rodinná dovolenka.

Ubytovanie Maribor

Hotel HABAKUK *****

Hotel HABAKUK *****

Moderný hotel s dobrým servisom, wellness a kongresovým centrom.
Hotel Habakuk sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí na okraji pohoria Pohorje v okrajovej časti Maribore. Mesto Maribor má kultúrne pamiatky, nákupné centrá, je vzdialené 10 minút autom, verejná doprava 100m od hotela.

Hotel BELLEVUE ****

Hotel BELLEVUE ****

Útulný hotel priamo pri zjazdoviek s wellness pre rodinnú dovolenku i firemné akcie.
Hotel Bellevue sa nachádza na náhornej plošine mariborského Pohorje. Mesto Maribor má kultúrne pamiatky, nákupné centrá.

Apartmány BOLFENK ****

Apartmány BOLFENK ****

Apartmány vedľa lyžiarskych svahov sú vhodné pre rodiny s deťmi.
Apartmány Bolfenk sú súčasťou areálu aparthotela Bolfenk, leží vedľa hotela Bellevue pri hornej stanici Pohorje Gondel. Obchod s potravinami 10m, Spa 20m, reštaurácia 50m, bar, krčma 150m, centrum mesta je 17km, Maribor do dolnej stanice lanovky 6km, Ljubljana 141km.

Hotel OREL ***

Hotel OREL ***

Hotel v centre mesta s možnosťou využitia wellness.
Hotel Orel sa nachádza v centre starého mesta Maribor. Reštaurácie a bary v bezprostrednej blízkosti hotela, nákupné centrá, múzeá a všetky známe pamiatky len pár krokov od hotela, termálne centrum Fontana 2km.

Lyžiarske stredisko Maribor

Lyžiarske stredisko Maribor (325 - 1.330 m n.m.) disponuje 42 km zjazdoviek prevažne modrých, ktoré sľubujú príjemnú zábavu a radosť z jazdy všetkým rekreačným lyžiarom. Pre záujemcov je možnosť večernej lyžovačky pri umelom osvetlení na jednej z najdlhších osvetlených svahov v Európe. Lyžiarske stredisko Pohorje poriada každoročne preteky o svetový pohár žien. Lyžiari a snowboardisti si môžu vychutnať zjazdovky vhodné pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. Deti lyžiari majú rezervované miesto v detskom parku, kde zvládnu svoje prvé kroky na lyžiach. Inštruktori lyžovania vám pomôžu zvládnuť lekcie zdokonaľovania rýchlejšie a efektívnejšie.

Nadmorská výška: 325 - 1.330 m n.m., sezóna: 12.12. - 30.03., zasnežovanie: 90%
Zjazdovky: celkom: 42 km, ľahké: 24 km, stredné: 13 km, ťažké: 5 km
Lanovky: celkom: 22, vleky: 16, sedačky: 5, kabínky: 1, skibus: áno
Skipas: Maribor (6 dní) € 156,00

Lyžovanie Maribor

Rekreačný charakter lyžovania Maribor zaručujú početné modré zjazdovky. Pre začiatočníkov je určených 24 km modrých tratí. Skúsenejší lyžiari majú k dispozícii 13 km stredne náročných zjazdoviek a 5 km čiernych , ktoré potešia aj najlepších lyžiarov. Maribor má výbornú úpravu zjazdoviek. Snehové podmienky podporuje technický zasnežovací systém na 90% zjazdoviek. Skutočnou raritou je osvetlená zjazdovka, ktorá je najdlhšou zjazdovkou Európy 10 km.

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Slovinsku – Lyžovanie Slovinsko.