Vogel / Slovinsko : lyžovanie v Slovinsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Slovinsku - Vogel, Maribor, Kranjska Gora ......

first-minute zľava
imgimgimgimgimgSkimap Vogel Skipass Vogel

Vogel

Lyžiarske stredisko Vogel leží v národnom parku Triglav, nad jazerom Bohinj. Lyžiarske trate ľahké aj náročné, vysoký počet slnečných dní, kvalitne upravené zjazdovky, krásne prostredie, príjemná zimná dovolenka vhodná na lyžovanie pre rodiny. Priaznivé počasie a dobré snehové podmienky zaručia, že deti aj rodičia, začiatočníci, pokročilí aj zdatní lyžiari si prídu na svoje. Znalcom lyžovania ponúka Vogel zaujímavé off-piste terény.

Ubytovanie Vogel

Hotel JEZERO ****

Hotel JEZERO ****

Kompletne zrenovovaný hotel Jezero s rodinnou atmosférou sa nachádza na brehu jazera Bohinj v centre Bohinjsko Jezero. Obchod 50m, nákupné možnosti 5km – Bohinjska Bistrica.

Hotel GAŠPERIN ***

Hotel GAŠPERIN ***

Hotel v alpskom štýle blízko jazera, vhodný pre rodiny.
Hotel Gašperin sa nachádza v malej dedinke Ribčev Laz, 250m od jazera Bohinj, na okraji prírodného parku Triglav. Autobusová zastávka Ribčev Laz - jazero Bohinj 5 minút chôdze od hotela, rovnako tak reštaurácia, pizzeria, stanice Bohijn 5km.

Hotel KRISTAL ****

Hotel KRISTAL ****

Rodinný hotel v nedotknutej prírode pre aktívnu dovolenku.
Hotel Kristal sa nachádza v obci Ribčev Laz v blízkosti jazera Bohinj, na okraji prírodného parku Triglav.

Penzión CHALET BURJA ***

Penzión CHALET BURJA ***

Penzión priamo pri svahu so saunou, vhodný pre rodiny s deťmi.
Chalet Burja sa nachádza priamo uprostred lyžiarskeho strediska Vogel v nadmorskej výške 1537, pár minút chôdze od krásneho Bohinjského jazera. Centrum mesta s obchodmi, reštauráciami, barmi je vzdialené 4km, športový obchod je v dolnej stanici lanovky. Hotel je dostupný lanovkou.

Hotel TRIPIČ ***

Hotel TRIPIČ ***

Menší rodinný hotel blízko centra a aquaparku uprostred prírody.
Hotel Tripic sa nachádza v centre pokojnej dedinky Bohinjska Bistrica na autobusovej linke medzi mestami Blend a Bohijn. V blízkosti banky, pošta, obchody, kultúrny dom s kinom, autobusovej a vlakovej stanice, jazero Bohinj 5km.

Lyžiarske stredisko Vogel

Stredne veľké, však špičkové lyžiarske stredisko Vogel sa nachádza uprostred malebnej prírody Národného parku Triglav, nad najväčším jazerom v Slovinsku - Bohinjským. Celkom 22 km zjazdoviek a veľké množstvo terénov mimo udržiavanych tratí poskytujú ideálne podmienky pre každého lyžiara. Mladí kreatívci sa môžu v snowparku zdokonaliť vo freestyle. Pre deti je rezervovaný priestor v detskom parku, kde sa nachádzajú detské trate, detské kobercové vleky. Bežecké stopy sú v okolí jazera Bohinj. Najdlhša zjazdovka v Slovinsku sa volá Žagarjev a meria 7,5 km s prevýšením 1.740 m je nádherným zážitkom.

Nadmorská výška: 569 - 1.800 m n.m., sezóna: 05.12. - 12.04., zasnežovanie: áno
Zjazdovky: celkom: 22 km, ľahké: 9,5 km, stredné: 12,5 km, ťažké: 0 km
Lanovky: celkom: 8, vleky: 3, sedačky: 4, kabínky: 1, skibus: áno
Skipas: Vogel (6 dní) € 141,00

Lyžovanie Vogel

Lyžovanie Vogel ponúka zjazdovky červené a modré. Napriek absencii čiernych si na svoje prídu aj zdatní lyžiari, na ktorých tu čaká slovinská špecialita - najdlhšia zjazdovka 7,5 km červená, kde si určite ponamáhate stehenné svalstvo. Nádherná panoráma sa naskytne z vrcholovej stanice Šija 1.800 m n.m. Rekreačný charakter zjazdoviek predurčuje vhodnosť strediska pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov. Lyžovačka Vogel je ideálna pre rodiny. Zimná dovolenka sa dá spestriť turistikou a bežkami.

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Slovinsku – Lyžovanie Slovinsko.