Crans Montana / Švajčiarsko : lyžovanie vo Švajčiarsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Švajčiarsku - Davos, St. Moritz, Zermatt, Saastal, Wengen ...

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Crans MontanaSkipass Crans Montana

Crans Montana

zimný raj Crans - Montana - Aminona je určené na lyžovanie tak začiatočníkom, ako profíkom, 140 km 100%-ných zjazdoviek, navštevujú lyžiari z celého sveta, aj známe osobnosti. Vynikajúca lyžovačka infraštruktúra, stredisko usporiadáva pravidelne závody svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Ubytovanie Crans Montana

Hotel LE MONT PAISIBLE ***

Hotel LE MONT PAISIBLE ***

Príjemný pohodlný štýlový hotel Le Mont Paisible sa nachádza v známom zimnom stredisku Crans Montana v peknom tichom prostredí asi 1km od centra a nákupných možností. Nadmorská výška rezortu je 1500 m.

Hotel  DE LA FORET ***

Hotel DE LA FORET ***

Populárny, rodinne vedený hotel De la Foret sa nachádza na začiatku strediska Montana a ponúka nádherný výhľad na okolité hory. Centrum strediska Crans Montana s obchodmi je vzdialené asi 800 m. Železničná stanica je vzdialená 800 m, letisko v Geneve je vzdialené 150 km. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 1500 m.

Aparthotel HELVETIA ****

Aparthotel HELVETIA ****

Tradičný hotel s apartmánmi, moderným vybavením, výhľadom na panorámu Álp a wellness areálom.
Aparthotel Helvetia sa nachádza v blízkosti centra Crans Montana na slnečnej náhornej plošine nad údolím Rhôny v nadmorskej výške 1500m.

Hotel GUARDA GOLF *****

Hotel GUARDA GOLF *****

Hotel Guarda Golf sa nachádza v prestížnej lokalite mesta Crans Montana na slnečnej náhornej plošine nad údolím Rhôny v nadmorskej výške 1500m. Je v bezprostrednej blízkosti golfového ihriska, centrum dve minúty chôdze.

Hotel DES MASQUES ***

Hotel DES MASQUES ***

Útulný rodinne vedený hotel Des Masques sa nachádza na námestí (car-free) v centre strediska Anzére. Hotel vo walliskom štýle s množstvom dreva a kameňa. Stredisko Anzére (1.500mnm) je na druhej strane údolia Tiéne, asi 20 km od strediska Crans Montana.

Lyžiarske stredisko Crans Montana

Nadmorská výška: 1.500 - 3.000 m.n.m., sezóna: 15.11. - 19.04., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 140 km, ľahké: 55 km, stredné: 70 km, ťažké: 15 km
Lanovky: celkom: 28, vleky: 14, sedačky: 8, kabínky: 6, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Stredisko disponuje 140km kvalitne upravovaných zjazdoviek, tretina je zabezpečená technickým snehom, 28 lanoviek a vlekov, lyžovanie na ľadovci, počet slnečných dní je tu najvyššia v celom regióne Valis.
Množstvo profesionálnych inštruktorov, ktorí vás naučia všetky techniky carving, snowboard, telemark, pre deti i dobrých lyžiarov. Horské reštaurácie a bary majú rozdielne čaro a atmosféru slnečnej terasy, pozorujete umenie lyžiarov.
Zimná dovolenka v Crans-Montana, či už s rodinou, priateľmi, alebo sami poskytuje zaujímavý program. Pre návštevníka existuje veľké množstvo odborníkov, ktorí vás budú sprevádzať na dobrodružnej jazde z kopca.
Top tip: vyhnite sa únavné preprave vášho lyžiarskeho vybavenia. Využite možnosť prenájmu top výstroje a materiálu v športových strediskách.
Overte si údajne najkrajší panoramatický výhľad v Alpách na okolité štíty - Weisshorn 4.505, Dent Blanche 4.356m, Matterhorn 4.478m, Obergabelhorn 4.063m, Zinalrothorn 4.221m.

Snowpark, nočné lyžovanie, sánkovanie.

Anzère - asi 20km z Crans Montany na druhej strane údolia Tiene sa nachádza lyžiarske stredisko Anzère, na ktoré sa nemusíte len pozerať, ale odporúčame ho vyskúšať aspoň jednodňové lyžovačkou.

Bežky - pre milovníkov cross-country ponúka stredisko unikátny bežecký areál v ľadovcovej nadmorskej výške 3.000 Glacier Plaine Morte 3000. Množstvo ďalších bežeckých tratí vo výške 1500m, Golfový areál pokrytý snehom slúži bežkárom. Pre bežky 5-hviezdičiek.

Po lyžovačke - väčšina ľudí chce na dovolenke užiť aj zábavu a nočný život. V Crans Montana máte možnosti neobmedtzené, rôzne párty v baroch, reštauráciách s hudbou, živým DJ, kabarety, kluby, pre nočné vtáky až do raných hodín.

Pre rodiny - rodiny sú v Crans montane vítané, zvýhodnené skipasy, babysitting, fun park Bibi.

Svetový pohár v lyžovaní - Crans Montana - Tie najlepšie lyžiarky sveta sa stretávajú v Crans Montane a rozdajú si to s časomierou medzi bránkami rýchlych disciplín - zjazd, super-G, super kombinácia.

Lyžovanie Crans Montana

Viac možností lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská vo Švajčiarsku - Lyžovanie Švajčiarsko.