Lenzerheide / Švajčiarsko : lyžovanie vo Švajčiarsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Švajčiarsku - Davos, St. Moritz, Zermatt, Saastal, Wengen ...

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap LenzerheideSkipass Lenzerheide

Lenzerheide

Lenzerheide je švajčiarske lyžiarske stredisko svetového významu. Pravidelne sa tu konajú finálové preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní mužov aj žien. Napriek tomu, že sa závody konajú koncom marca, bývajú tu ešte stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie a väčšinou aj krásne slnečné počasie. Nedávnym prepojením s výborným rodinným lyžiarskym strediskom Arosa získalo Lenzerheide ku svojim 150km zjazdoviek ďalších 70km na ktorých sa lyžuje s jedným skipasom.

Ubytovanie Lenzerheide

Apartmány PRIVA ALPINE LODGE

Apartmány PRIVA ALPINE LODGE

Nedávno otvorený (2013) horský rezort Priva Alpine Lodge ponúka ubytovanie v apartmánoch a nových chatách v svetoznámom stredisku Lenzerheide. Centrum strediska a lanovka len pár minút chôdze.

Berghotel TGANTIENI ***

Berghotel TGANTIENI ***

Horský hotel Tgantieni sa nachádza priamo na svahu lyžiarskeho strediska Lenzerheide, asi 5 minút autom do centra. Počas leta 2014 prešiel rekonštrukciou a dobudované boli viaceré izby, spoločenské priestory a sauna zóna. Z hotela je krásny výhľad na centrum Lenzerheide v údolí.

Apartmány SCHWEIZERHOF

Apartmány SCHWEIZERHOF

Apartmány Schweizerhof sa nachádzajú v komplexe hotela Schweizerhof na okraji švajčiarskeho strediska Lenzerheide, pravidelného dejiska pretekov finále svetového pohára v Alpskom lyžovaní. Potraviny, pekáreň, banka, pošta a hlavná autobusová stanica sú v dosahu pár minút pešej chôdze.

Resort VALBELLA INN ****+

Resort VALBELLA INN ****+

Rodinne vedený rezort Valbella Inn sa nachádza v stredisku Lenzerheide v časti Valbella s jazerom, ktoré je v zime prírodným klziskom. Pozostáva z hlavnej a novootvorenej (2013) vedľajšej budovy s wellnessom. V časti Valbella je pošta, kiosk, potraviny a reštaurácie.

Hotel WALDHAUS ***

Hotel WALDHAUS ***

Hotel Waldhaus postavený v rustikálnom štýle sa nachádza pri jazere Heid v stredisku Lenzerheide, časť Valbella v nadmorskej výške 1.500m Centrálna poloha v rámci údolia.

Lyžiarske stredisko Lenzerheide

Nadmorská výška: 1.194 - 2.865 m n.m., sezóna: december - apríl, zasnežovanie: 40%
Zjazdovky: celkom: 155 km, ľahké: 75 km, stredné: 60 km, ťažké: 20 km
Lanovky: celkom: 30, vleky: 16, sedačky: 12, kabínky: 2, skibus
Skipas: (6 dní) CHF 332

Lyžovanie Lenzerheide

Viac možností lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská vo Švajčiarsku - Lyžovanie Švajčiarsko.