Saastal / Švajčiarsko : lyžovanie vo Švajčiarsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Švajčiarsku - Davos, St. Moritz, Zermatt, Saastal, Wengen ...

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SaastalSkipass Saastal

Saastal

Saas Grund, Saas Almagell, Saas Fee ponúkajú svojim návštevníkom atraktívnu lyžovačku. Nachádzajú sa v údolí s prekrásnym výhľadom na 18 štvortisícoviek – najvyšších vrchov Švajčiarska. Lyžovať môžete od slnečných zjazdoviek pre menej zdatných lyžiarov až po dobre čierne aj keď kratšie úseky, ľadovec do nadmorskej výšky 3.600 m.

Ubytovanie Saastal

Apartmány ALLALIN

Apartmány ALLALIN

Apartmány Allalin sa nachádzajú vo viacerých domoch (napr. Sarazena, Kontiki, Everest) v blízkosti centra Saas Fee. Najbližšie obchody 250-500m. Autobusová stanica 500m.
Stredisko je „car free“ – bez áut, miestne taxíky za poplatok, trolejbusy zdarma. Nadmorská výška strediska 1.800m.

Hotel DU GLACIER ****

Hotel DU GLACIER ****

Hotel Du Glacier, jeden z najstarších hotelov v Saas Fee bol znovuotvorený v roku 2005. Nachádza sa v centre v blízkosti obchodov. Železničná stanica Visp asi 30km (spojenie miestnou dopravou). Stredisko je „bez áut“, nutné zaparkovať auto na začiatku strediska v mestskej garáži, zdarma odvoz hotelovým elektrickým autom.

Hotel EDEN ***

Hotel EDEN ***

Hotel Eden má pokojnú centrálnu polohu v Saas-Fee asi 200m od obchodov v nadmorskej výške 1.800m.
Stredisko je „car free“ – bez áut, parkovanie na začiatku strediska, hotelový transfer zdarma.

Apartmány CENTRUM & SKICENTRUM

Apartmány CENTRUM & SKICENTRUM

Apartmány Centrum & Skicentrum - ubytovanie v apartmánoch v štýle chaty v dvoch komplexoch, všetky sa nachádzajú v blízkosti centra strediska Saas Fee v car-free zóne, je nutné zaparkovať auto na začiatku mesta v mestskej garáži. Z terminálu A zavolať na 7132 alebo 7133 a príde elektrické auto za poplatok. Nadmorská výška strediska je 1.800 m. Najbližšie obchody sú od jednotlivých domov vzdialené cca 100 m.

Chalet CHLOE

Chalet CHLOE

Luxusná samostatná chata Chalet Chloe stojí na exkluzívnom mieste na kopci Lengi Muru v car-free (bez áut) rezorte Saas Fee, neďaleko lesa, v blízkosti centra Saas Fee. Priamy prístup do centra je po trochu strmých schodoch za asi 3 minúty, alebo využijete elektrický taxi, ktorý Vás pohodlne dopraví po privátnej ceste. Chalet Chloe susedí s druhou podobnou chatou v ponuke, Chalet Esprit.
Pri príchode do rezortu, kde sa auto počas pobytu nepoužíva, budete privítaní na začiatku strediska, kde odstavíte svoje auto (ak ste ním prišli) a k chate Vás dovezie elektrický taxi.

Chalet ESPRIT

Chalet ESPRIT

Luxusná chata Chalet Esprit sa nachádza v „car free“ (bez áut) stredisku Saas Fee, na brehu Lengi Muru na okraji lesného porastu a pritom len asi 6 minút od srdca strediska. Najrýchlejší priamy prístup do centra Saas Fee je po trochu strmých schodoch za cca 3 minúty, možné je ale tiež využiť elektrický taxi, ktorý pohodlne dopraví od chaty do centra po privátnej ceste. Chalet Esprit susedí s druhou podobnou chatou v ponuke, Chalet Chloe – možné skombinovať prenájom oboch v prípade väčšej skupinky do 16 osôb.
Pri príchode do rezortu, kde sa auto počas pobytu nepoužíva, budete privítaní na začiatku strediska, kde zaparkujete auto (ak ste ním prišli) a k chaletu Vás odvezie elektrický taxík.

Hotel MARMOTTE ***

Hotel MARMOTTE ***

Tradičný horský hotel Marmotte v centre „car-free“ rezortu Saas Fee v nadmorskej výške 1800m. Obchody 50m.

Hotel ARTEMIS ***

Hotel ARTEMIS ***

Príjemný garni hotel Artemis má centrálnu no pokojnú polohu v car-free stredisku Saas Fee. Obchody v tesnej blízkosti. Nadmorská výška strediska 1800m.

Hotel KRISTALL – SAPHIR ***

Hotel KRISTALL – SAPHIR ***

Príjemný rodinne vedený hotel Kristall Saphir sa nachádza na okraji Saal Almagell, asi 300m od obchodov obklopený 18-timi 4-tisícovkami v nadmorskej výške 1.680m. Železničná stanica Visp asi 25km.

Hotel SPORT ***

Hotel SPORT ***

Menší rodinne vedený hotel Sport s príjemnou atmosférou sa nachádza v centre Saas Almagell, asi 300m od obchodov. Nadmorská výška strediska 1.680m.

Hotel BERGHEIMAT & MOONLIGHT ***

Hotel BERGHEIMAT & MOONLIGHT ***

Útulný, tradičný, rodinne vedený hotel Bergheimat und Moonlight pozostáva z dvoch budov – Bergheimat a Moonlight. Nachádza sa priamo v centre Saas Grund v blízkosti nákupných možností. Železničná stanica Visp asi 25km, nadmorská výška strediska 1.560m.

Hotel ALPHA ***

Hotel ALPHA ***

Rodinne vedený hotel Alpha sa nachádza v blízkosti centra mestečka Saas Grund v nadmorskej výške 1.560m. Obchody 100m, železničná stanica Visp 25km.

Hotel EDEN **

Hotel EDEN **

Nedávno zrenovovaný hotel Eden sa nachádza 500m od centra Saas Grund v nadmorskej výške 1.560m. Stredisko Saas Fee je vzdialené asi 3km.

Hotel MONTE ROSA ***

Hotel MONTE ROSA ***

Osobne vedený tradičný hotel Monte Rosa na idylickom pokojnom mieste s výhľadom na hory oblasti Saastal sa nachádza v centre Saas Grund. Monte Rosa je najstarší hotel v údolí Saas a je obklopený typickými švajčiarskymi domami. Železničná stanica Brig asi 34km, letisko Ženeva asi 250km. Nadmorská výška 1.560m.

Lyžiarske stredisko Saastal

Nadmorská výška: 1.800 - 3.600 m n.m., sezóna: 11. - 05., zasnežovanie: 40%
Zjazdovky: celkom: 145 km, ľahké: 39 km, stredné: 75 km, ťažké: 31 km
Lanovky: celkom: 40, vleky: 24, sedačky: 4, kabínky: 12, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Saastal

Viac možností lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská vo Švajčiarsku - Lyžovanie Švajčiarsko.