Chalet ESPRIT / Saas Fee / Saastal / Švajčiarsko : lyžovanie vo Švajčiarsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Švajčiarsku - Davos, St. Moritz, Zermatt, Saastal, Wengen ...

first-minute zľava
Lokalita
Švajčiarsko / lyžiarska oblasť Saastal / Saas Fee
Novinka
Pre náročných
8 min k vlekom
Sauna
Internet Wi-fi
Naše hodnotenie
****+
Poloha
Luxusná chata Chalet Esprit sa nachádza v „car free“ (bez áut) stredisku Saas Fee, na brehu Lengi Muru na okraji lesného porastu a pritom len asi 6 minút od srdca strediska. Najrýchlejší priamy prístup do centra Saas Fee je po trochu strmých schodoch za cca 3 minúty, možné je ale tiež využiť elektrický taxi, ktorý pohodlne dopraví od chaty do centra po privátnej ceste. Chalet Esprit susedí s druhou podobnou chatou v ponuke, Chalet Chloe – možné skombinovať prenájom oboch v prípade väčšej skupinky do 16 osôb.
Pri príchode do rezortu, kde sa auto počas pobytu nepoužíva, budete privítaní na začiatku strediska, kde zaparkujete auto (ak ste ním prišli) a k chaletu Vás odvezie elektrický taxík.
Lyžovanie
Najbližšie vleky na Hannig asi 2min od domu. Experti môžu po voľnom teréne zlyžovať až k chate. Hlavné vleky a zjazdovky rezortu sú asi 10min chôdze od chaty – alebo krátku cestu taxíkom – lyže a lyžiarky môžu byť uložené v partnerskom obchode vedľa vyústenia svahu.
Ubytovanie
Trojpodlažný chalet celkom na ploche 180m2 poskytuje komfortné ubytovanie až pre 8 osôb v celkom 4 dvojlôžkových izbách, každá s vlastnou kúpeľňou. Chata má podlahové kúrenie a tiež možnosť individuálnej kontroly teploty v jednotlivých izbách. Podlažia sú prepojené dreveným schodiskom.
1. poschodie – tu je vstup do apartmánu, priestranná hala, ktorá vedie do otvorenej kuchyne s jedálňou a panoramatickými oknami s výhľadom na okolité hory; obývacia zóna je na vyvýšenom pódiu s pohodlnými sedačkami, útulný krb na drevo. Na tomto poschodí je tiež hosťovské WC a južne orientovaná terasa s veľkým stolom a posedením.
2. poschodie – spálňa typu Junior Suita s tradičnou drevenou posteľou, vysoký podkrovný strop, obývací kút s gaučom a vlastná kúpeľňa so sprchou. Oproti je ďalšia spálňa s 2 samostatnými lôžkami a svojou kúpeľňou.
Prízemie – tu sa nachádzajú ďalšie dve dvojlôžkové spálne s tradičnými drevenými manželskými lôžkami. Pár schodov nižšie je sauna so sprchou.
Chata je navrhnutá poprednými architektmi a využíva najlepšie materiály ako smrekovcové drevo, či podlahy zo šedej bridlice. Chata je nefajčiarska.
Stravovanie
Individuálne. Chalet Esprit je jedným z mála chaletov v Saas Fee, ktoré je možné využiť na prenájom bez stravovania ale tiež s 5* cateringovým servisom formou polpenzie 6 dní v týždni – viď ďalšie služby.
Možné je objednať si tiež len samostatné raňajky v balíku s upratovaním.
Vybavenie hotela a ďalšie služby
Chata Esprit je plne vybavená pre komfortný pobyt – osobný počítač a wi-fi bezdrôtové pripojenie na internet, veľká plochá obrazovka s DVD a káblovou / sat TV, práčovňa.
Pri objednaní polpenzie je v cene profesionálny personál so šéfkuchárom, ktorý Vám priamo v chate pripraví gurmánsku polpenziu, k čomu patrí aj otvorený bar a neobmedzená konzumácia vín 6 dní v týždni. Rozmaznávať Vás budú delikátnymi varenými alebo kontinentálnymi raňajkami – podľa želania, popoludňajším čajom, kanapkami pred večerou a trojchodovými gurmánskymi večerami s výberom vín šesť zo siedmych večerov. Pri objednaní cateringu je v cene aj denné upratovanie a výmena bielizne uprostred týždňa.
Ku caterigovému servisu patrí aj personál k dispozícii pre zjednanie ďalších služieb, ktoré by ste mohli využiť – výber správneho lyžiarskeho vybavenia v požičovni, vybavenie vyhrievanej úschovne lyží a lyžiarok pri lanovke, zakúpenie skipasov, rezervácia obedu, objednanie masáže, starostlivosť o deti a podobne.
Šport, relax, wellness
Vlastná sauna s priľahlou sprchou.
Rodina, deti
Detská postieľka na vyžiadanie zdarma.
Prístelka navyše na vyžiadanie za poplatok.
Extra
Zviera povolené iba na vyžiadanie vopred len vo vybraných chatách.
Dĺžka pobytu, nástup na pobyt
Štandardná dĺžka pobytu je 7 nocí. Nástupný deň je nedeľa. Ubytovanie je možné od 16,00 hod. Chatu je nutné uvoľniť do 10,00 hod.
V okrajových termínoch sezóny možné aj skrátené či atypické pobyty, na vyžiadanie.
V top termínoch ako je Silvester či Vianoce môže byť pobyt na min. 14 nocí.
Cena zahŕňa
• prenájom chaty na 7 nocí
• posteľnú bielizeň, uteráky
• balíček na privítanie
• drevo do krbu
• spotrebu energií, kúrenie
• wifi pripojenie na internet, káblovú TV a pod. (okrem prípadných telefónnych účtov)
• miestnu taxu a miestnu kartu „Bürgerpass“
• naplnenie chladničky na požiadanie (nezahŕňa cenu produktov a taxi)
• záverečné upratovanie
• asistenciu pri príchode a odchode vrátane taxikov
• telefonickú asistenčnú službu
• poistenie proti insolventnosti
Povinné doplatky
• Môže byť požadovaná vratná kaucia.
Možnosť doobjednať
• prístelka CHF 150,00 /týždeň pri ubytovaní bez stravy
• upratanie chaty CHF 45 /hodina
• raňajky + denné upratovanie CHF 2500 /týždeň
• komplexné cestovné poistenie ECP Plus € 2,15 /osoba /deň
Upozornenie
Cenovú ponuku ubytovania s cateringom Vám zašleme na požiadanie.
• VOPRED je možné na vyžiadanie rezervovať tiež tranfery, skipasy, lyžiarsku školu, prenájom lyžiarskeho vybavenia, rezervovať reštauráciu či Spa, Baby sitting a pod.
Tieto služby objednávajte pri rezervácii.

Vyžiadať cenu, požadovaný termín uveďte do poznámky

Zvolené ubytovanie: Chalet ESPRIT Zvolený dátum: 01.01. - 01.01.
Meno, Priezvisko Počet dospelých Poznámka
E-mail Počet detí
Telefón Mám záujem o zasielanie akciových ponúk a noviniek
Dospelí:
Deti do :
Deti do :
Cena:
Možnosť doobjednať:
Kontaktné udaje
Meno *
Priezvisko *
Ulica a číslo
Mesto
PSČ
Dátum narodenia *
E-mail *
Telefón *
* povinná položka