Alpe di Siusi / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Alpe di Siusi

Známe tiež pod názvom Seiser Alm, patrí medzi najvyhľadávanejšie lyžiarske strediská v Taliansku. Postarali sa o to rozsiahle lyžiarske pláne, 60 km zjazdoviek s miernym sklonom, ktoré vyhovujú rodinnej lyžovačke a tiež slávnejšie susedné lyžiarske stredisko Val Gardena, s ktorým sú vzájomne prepojené lanovkami. Záujem medzinárodnej klientely rastie a lyžiarske stredisko Alpe di Siusi hojne navštevujú aj slovenskí a českí lyžiari, však prevládajúcou klientelou sú Taliani. Strediská Castelrotto, Compatch, Siusi allo Sciliar sú Z Bratislavy vzdialené približne 690 km. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Alpe di Siusi.

Ubytovanie Alpe di Siusi

Hotel SEISER ALM URTHALER *****

Hotel SEISER ALM URTHALER *****

Jedinečný hotel Seiser Alm Urthaler postavený v súlade s prírodou – čisto organicky, bez použitia chemických materiálov, vďaka sile dreva odolný voči radiácií – jediný svojho druhu nielen v Taliansku ale aj v Európe. Ideálne miesto pre zimnú ozdravnú dovolenku, nadmorská výška 2000m. Patrí do siete Malých luxusných hotelov sveta. Nachádza sa uprostred lyžiarskeho strediska Alpe di Siusi v časti Compatsch.

Hotel ALPINA DOLOMITES LODGE *****

Hotel ALPINA DOLOMITES LODGE *****

Nový 5* hotel Alpina Dolomites Lodge má výbornú polohu uprostred nádhernej prírodnej scenérie a lyžiarskeho strediska Alpe di Siusi v časti Compatsch. Postavený je tak, aby tvoril harmóniu s okolitou prírodou a aj svojou atmosférou prispieva k ozdravným účinkom prostredia.

Aparthotel KASTEL SEISERALM ***

Aparthotel KASTEL SEISERALM ***

Trojposchodový aparthotel Kastel Seiseralm pozostáva z 3 budov a nachádza sa na pokojnom mieste, cca 200m od centra Castelrotto / Kastelruth. Lekáreň 100m, obchody, bary, cukrárne a reštaurácie 200m. Bolzano železničná stanica 30km.

Hotel SALEGG ***

Hotel SALEGG ***

Hotel Salegg sa nachádza na okraji dedinky Siusi Allo Sciliar v oblasti Alpe di Siusi v nadmorskej výške 1000 m. Centrum je vzdialené asi 1 km. V blízkosti sa nachádzajú ruiny hradu Salegg, hotel je historická budova z roku 900, nedávno renovovaný.

Hotel DIANA ****

Hotel DIANA ****

Activ hotel Diana má centrálnu polohu v Siusi allo Sciliar (Seis am Schlern) len 100m od obchodov, reštaurácií a barov. Hotel Diana pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy, ktorá má 3* kategóriu, hostia ubytovaní v oboch častiach využívajú všetky služby hotela Diana.

Penzion PROFANTER ***

Penzion PROFANTER ***

Penzión v prírode vhodný pre odpočinok a relaxáciu s dostupnosťou lyžiarskeho strediska kyvadlovou dopravou.
Penzión Profanter sa nachádza 1,8 km od centra mesta Siusi na okraji lesa na panoramatickom mieste s výhľadom na Dolomity.

Hotel PERWANGER ***

Hotel PERWANGER ***

Hotel Perwanger sa nachádza medzi dedinami Fie allo Sciliar (Völs am Schlern) a Siusi v časti St. Costantino. Centrum asi 2km, bar a reštaurácia 1km, obchody 2km.

Apartmány PERWANGER ***

Apartmány PERWANGER ***

Apartmány Perwanger patria k rovnomennému hotelu, ktorý sa nachádza v časti St. Costantino medzi dedinkami Fie allo Sciliar (Völs am Schlern) a Siusi (Seis) v údolí pri stredisku Alpe di Siusi. Najbližšie centrum s obchodmi asi 2km, bar a reštaurácia 1km.

REZIDENCIA BAUMGARTNER **

REZIDENCIA BAUMGARTNER **

Rezidencia Baumgartner sa nachádza v centre mestečka Fie Allo di Sciliar v nadmorskej výške 850 m – oblasť Alpe di Siusi, ktoré je obkolesené panenskou prírodou. V blízkosti sa nachádza aj malé ale známe jazero Fie

Rezidencia SCHLUNHOF ***

Rezidencia SCHLUNHOF ***

Apartmány uprostred prírody s výhľadom na okolité hory.
Rezidencia Schlunhof sa nachádza na pokojnom a slnečnom mieste vo Fie allo Sciliar v Južnom Tirolsku.

Hotel WALDSEE ***

Hotel WALDSEE ***

Rodinne vedený hotel Waldsee sa nachádza uprostred krásnej scenérie na pokojnom mieste nad Fie allo Scilliar / Völs am Schlern pri jazere Fie. Pozostáva z hlavnej budovy Waldsee a priľahlej Seerose, asi 50m.

Lyžiarske stredisko Alpe di Siusi

je situované na širokej náhornej plošine, slnkom zaliate pláne ponúkajú zjazdovky strednej a ľahkej obtiažnosti, preto ho navštevujú hlavne rodiny a rekreační lyžiari. Alpe Siusi - Val Gardena a ich strediská Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba disponuje okolo 175km prvotriednych zjazdoviek a je súčasťou známeho lyžiarského kolotoča Sella Ronda, čo ešte zvyšuje atraktívnosť skiareálu. K dobrej lyžovačke prispejú prekrásne scenérie Dolomitov. Neprehliadnuteľný Sassolungo (3.181m) a Sassopiatto (2.956m) vyčnievajú nad okolitou krajinou ako dve tisícmetrové veže.

Nadmorská výška: 1.060 - 2.220 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 100% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 66 km, ľahké: 20 km, stredné: 42 km, ťažké: 4 km
Lanovky: celkom: 22, vleky: 4, sedačky: 16, kabínky: 2,
Skibus: áno
Skipas: (6 dní - € 260,00 - 290,00) Alpe Siusi / Dolomiti Superski

Lyžovanie Alpe di Siusi

Prevažujú mierne slnečné svahy, široké zjazdovky vhodné pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov, lyžovanie Alpe di Siusi je ideálne pre rodinnú zimnú dovolenku na lyžiach. Rozsiahle možnosti lyžovania do spojených stredísk Val Gardena, Alta Badia, Arabba-Marmolada, Val di Fassa, Sella Ronda zaujme aj najnáročnejších lyžiarov. Spestrením dovolenky sú nespočetné terény pre skitour, bežky, sánkovanie..

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko.