Alta Badia / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Alta Badia

Rozsiahla lyžiarska oblasť s lyžiarskymi strediskami Corvara, Colfosco, La Villa, Pedraces, San Cassiano, Wolkenstein (prepojenie v Sella-ronda) ponúka 130 km kvalitných upravených zjazdoviek a vyše 50 moderných lanoviek. Ak zahrnieme všetky lyžiarske zjazdovky, ktoré sú prístupné vďaka spojeniu 4 lyžiarskych stredísk v okruhu Sella Ronda (Alta Badia, Arabba, Val Gardena, Val di Fassa), tak máme k dispozícii približne 500 km lyžiarskych tratí. Viac informácií aj možností ubytovania v stredisku Alta Badia uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Alta Badia.

Ubytovanie

Apartmány a rezidencie FORTUNA

Apartmány a rezidencie FORTUNA

Apartmány a rezidencie sa nachádzajú v mestečku Corvara (1.568 m n.m.), v blízkosti sú supermarkety, lyžiarska škola, požičovňa lyžiarok a lyží, pizzerie, reštaurácie, banky, butiky a pod. Apartmány je možné zabezpečiť tiež v ďalších mestečkách oblasti Alta Badia – Colfosco, La Villa či Badia /San Leonardo.

Hotel GREIF ****

Hotel GREIF ****

Hotel Greif v alpskom štýle sa nachádza v nadmorskej výške 1.568 m. Od centra Corvara je vzdialený asi 500 m. Bol čiastočne zrekonštruovaný a rozšírený o novú časť s wellnessom.

Rezidencia SALVAN ***

Rezidencia SALVAN ***

Rezidencia Salvan má výhodnú polohu v obľúbenom lyžiarskom stredisku Alta Badia(Dolomiti Superski), asi 400m od centra Corvara. Krásna okolitá horská scenéria Dolomitov.

Hotel MIRAMONTI ****

Hotel MIRAMONTI ****

Hotel Miramonti patriaci do siete hotelov Domina Home sa nachádza v mestečku Corvara obľúbeného lyžiarskeho strediska Alta Badia, jedného zo stredísk okruhu Sella Ronda. Hotel je asi 500m od centra, obklopený krásnou prírodnou scenériou. Nadmorská výška strediska 1.600m.

Hotel ARKADIA ***+

Hotel ARKADIA ***+

Hotel Arkadia sa nachádza na okraji strediska Corvara, 100m od centra, na pokojnom mieste no v blízkosti vlekov.

Art Hotel CAPELLA ****+

Art Hotel CAPELLA ****+

Rodinne vedený hotel Art Capella s dlhoročnou tradíciou sa nachádza v stredisku Corvara v časti Colfosco priamo pri svahu s prepojením na okruh Sella Ronda. K hotelu patria aj dve priľahlé budovy depandance – Capella (asi 80m) a Ciasa Giovani (oproti hotelu).

Apartmány a rezidencie FORTUNA

Apartmány a rezidencie FORTUNA

Apartmány a rezidencie Fortuna sa nachádzajú v mestečku La Villa obľúbeného lyžiarskeho strediska Alta Badia, ktoré je súčasťou Dolomiti Superski s prepojením na okruh Sella Ronda.

Rezidencia ASTORIA

Rezidencia ASTORIA

Rezidencia Astoria sa nachádza v oblasti Alta Badia, pár minút chôdze od centra strediska La Villa, v nadmorskej výške 1.430 m.n.m..

Hotel REZIA ***+

Hotel REZIA ***+

Príjemný, rodinne vedený hotel Penzión Rezia zrenovovaný v roku 2009 sa nachádza asi 500m od centra mestečka La Villa, asi 5km od Corvara v nadmorskej výške 1.433m.

Hotel LA VILLA ***+

Hotel LA VILLA ***+

Hotel s rezidenciou La Villa bol kompletne zrenovovaný v roku 2006 s výnimkou baru, ktorý si zachoval tradičnú podobu. Nachádza sa pár metrov od centra mestečka La Villa vo svetoznámom lyžiarskom stredisku Alta Badia.

Hotel LADINIA ***

Hotel LADINIA ***

Rodinne vedený hotel Ladinia má výbornú polohu v centre La Villa a len pár metrov od lyžiarskych svahov strediska Alta Badia. Vedie ho rodina Varallo, niekdajšieho zjazdového lyžiara, ktorý štartoval aj za národný tím na olympiáde v Sapporo v zjazde.

Sporthotel TERESA ****

Sporthotel TERESA ****

Sporthotel Teresa, postavený v tradičnom štýle sa nachádza v Pedraces, na úpätí hory Sasso Santa Croce, 3km od centra La Villa a 8km od strediska Corvara.

Apartmány a rezidencie PEDRACES

Apartmány a rezidencie PEDRACES

Apartmány sa nachádzajú v rôznych rezidenciách v rezorte Pedraces/San Leonardo. V blízkosti sú supermarkety, lyžiarske školy, požičovne lyží a lyžiarok a ďalšie obchody ako pizzerie, reštaurácie, banky, butiky.

Hotel CIME BIANCHE **

Hotel CIME BIANCHE **

Rodinný hotel Cime Bianche sa nachádza v srdci Alta Badia na pokojnom a slnečnom mieste, cca 300 m (5 min. pešo) od historického centra mestečka San Cassiano. Nadmorská výška rezortu je 1.537 m n.m.

Hotel CIASA SALARES ****

Hotel CIASA SALARES ****

Príjemný horský hotel Ciasa Salares s útulnou atmosférou je vedený rodinou Wieser už od 60tych rokov. Hotel je známy najmä svojou kuchyňou a vínnou pivnicou.

Lyžiarske stredisko Alta Badia

Lyžiarske stredisko Alta Badia patrí k najlepším v zoskupení Dolomiti Superski, ale aj v celom Taliansku. Lyžiarske stredisko Alta Badia býva pravidelne zaradené do FIS world-cup série. Alta Badia poriada najprestížnejší obrovský slalom mužov v rámci svetového pohára.

Nadmorská výška: 1.324 - 2.778 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04,
Zasnežovanie: 75% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 130 km, ľahké: 70 km, stredné: 53 km, ťažké: 7 km
Lanovky: celkom: 52, vleky: 12, sedačky: 30, kabínky: 10,
Skibus: áno
Skipas: (6 dní - € 260,00 - 290,00) Alta Badia / Dolomiti Superski

Lyžovanie Alta Badia

V bezprostrednom okolí strediska Alta Badia leží niekoľko rovnako zaujímavých lyžiarskych stredísk - Arabba, Val Gardena, Val di Fassa, ktoré sú prepojené lanovkami a vlekmi okolo horského masívu Gruppo Sella a vytvárajú najznámejšiu skitour Sella Ronda, kde sa nachádzajú lyžiarske terény všetkých obtiažností, t.j. pre začiatočníkov, pokročilých aj zdatných lyžiarov.

Ďalšie možnosti lyžovačky, ktoré ponúkajú lyžiarske strediská v Taliansku Lyžovanie Taliansko.