Arabba / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Arabba

Zimné stredisko Arabba patrí do významnej rodiny Sella Ronda, ktorú tvoria lyžiarske strediská Arabba, Alta Badia, Val Gardena a Val di Fassa. Všetky sú prístupné na spoločný skipass Dolomiti Superski a sú navzájom poprepájané zjazdovkami a vlekmi tak, že tvoria lyžiarsky okruh známy ako Sella Ronda. Je to 42 km skitour okolo skalnatého masívu Gruppo Sella. Zdolať túto najkrajšiu lyžiarsku túru na svete je snom každého rekreačného lyžiara. Marmolada s jej ľadovcom zaručujú perfektné zimné ale aj jarné lyžovanie na ľadovci. Viac informácií pre lyžiarov a možností ubytovania v stredisku Arabba uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Arabba.

Ubytovanie

Hotel EVALDO ***

Hotel EVALDO ***

Obľúbený hotel Evaldo sa nachádza uprostred Dolomitov, na pokojnom a slnečnom mieste, cca 300m od centra strediska Arabba. Nadmorská výška rezortu 1.602 m.

Rezidencia EVALDO

Rezidencia EVALDO

Rezidencia Evaldo sa nachádza asi 150 m od centra strediska Arabba. Je vzdialená asi 400m od hotela Evaldo. Nadmorská výška rezortu 1.602m.

Apartmány PRECOMUN

Apartmány PRECOMUN

Apartmány Precomun sa nachádzajú v obľúbenom lyžiarskom stredisku Arabba len 300m od centra, pri svahoch v časti Precomun.

Hotel MALITA ***

Hotel MALITA ***

Príjemný hotel Malita sa nachádza v centre malého mestečka Arabba, populárneho lyžiarskeho strediska.

Hotel GARNI SERENA ***

Hotel GARNI SERENA ***

Príjemný Garni Hotel Serena s ponukou ubytovania s raňajkami sa nachádza asi 600m od centra Arabba, na pokojnom a slnečnom mieste.

Rezidencia BAITA ANTLIA

Rezidencia BAITA ANTLIA

Rezidencia Baita Antlia sa nachádza v stredisku Arabba v centre a je ideálnym štartovacím miestom pre lyžovanie na okruhu Sella Ronda. Nadmorská výška rezortu je 1.612m.

Apartmány ALPENROSE

Apartmány ALPENROSE

Rezidencia Alpenrose sa nachádza v lyžiarskom stredisku Arabba, ktorá je súčasťou Dolomiti Superski a okruhu Sella Ronda. Apartmány patria k hotelu Alpenrose, od ktorého sú asi 100m. Centrum asi 700m.
Viac na stránke hotela: Hotel, Apartmány Alpenrose, Arabba

Hotel ALPENROSE ***

Hotel ALPENROSE ***

Obľúbený hotel Alpenrose sa nachádza v lyžiarskom stredisku Arabba, ktorá je súčasťou oblasti Dolomiti Superski s prepojením na okruh Sella Ronda. K hotelu Alpenrose patria aj apartmány, asi 100m od hotela. Centrum asi 600m.

Hotel PORTAVESCOVO ***

Hotel PORTAVESCOVO ***

Hotel Portavescovo má výbornú polohu v centre Arabba – v centrálnej časti a hneď pri svahu a vlekoch. Výborná voľba na lyžovanie v Arabba – Marmolada na okruhu Sella Ronda. Pri hoteli je trafika, servisné centrum, lekáreň, potraviny, pošta či banka.
K hotelu patria aj apartmány, niektoré v budove hotela, iné v blízkej budove priamo v centre.

Garni CHALET BARBARA ***

Garni CHALET BARBARA ***

Chalet Barbara je príjemný, v alpskom štýle zariadený garni penzión s výbornou polohou pri svahoch v obľúbenom lyžiarskom stredisku Arabba. Pokojné miesto na okraji dedinky, útulná atmosféra.

SPORTHOTEL ARABBA ****

SPORTHOTEL ARABBA ****

Hotel s panoramatickým výhľadom na pohorie Dolomity priamo u vlekov s wellness centrom.
Sporthotel Arabba sa nachádza v malom alpskom mestečku Arabba v srdci Dolomitov. Ponúka prístup na lyžiarske svahy hneď oproti vchodu. Nadmorská výška rezortu je 1602m.

Aparthotel SELLA RONDA

Aparthotel SELLA RONDA

Aparthotel Sella Ronda sa nachádza v stredisku Passo Campolongo len niekoľko minút jazdy od strediska Arabba na jednu stranu (3km) a renomovaného lyžiarskeho centra Corvara Alta Badia na druhú stranu (5km).

Rezidencia CAMPOLONGO ***

Rezidencia CAMPOLONGO ***

Rezidencia Campolongo sa nachádza v stredisku Passo Campolongo, dobrý východzí bod pre lyžovanie na okruhu Sella Ronda, medzi strediskami Arabba (3km) a Corvara (6km), kde sú aj najbližšie obchody.

Hotel GRIFONE ****

Hotel GRIFONE ****

Hotel Grifone sa nachádza v Passo Campolongo medzi strediskami Corvara (Alta Badia) a Arabba, v srdci Dolomitov.

Lyžiarske stredisko Arabba

Arabba (1.446 - 3.265 m) je známa ako súčasť lyžiarskeho okruhu Sella Ronda. Sama o sebe je Arabba výborné lyžiarske stredisko ideálne pre rekreačné lyžovačky. Možnosti neďalekého ľadovca Marmolada vylepšujú už aj tak výbornú reputáciu v kategórii lyžovanie v Taliansku. Lyžiarske stredisko ponúka 63km zjazdoviek a 27 lanoviek a vlekov. Ďalšie zjazdovky dostupné na lyžiach z Arabby sa nachádzajú v susedných lyžiarskych strediskách Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia. Skipas Dolomiti Superski je najväčším skipasom, platí v 16-tich strediskách na 480 vlekov a lanoviek, celkom k dispozícii skipasu Dolomiti Superski je 1.250 km upravených lyžiarskych tratí.

Nadmorská výška: 1.446 - 3.269 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 92% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 65 km, ľahké: 26 km, stredné: 30 km, ťažké: 9 km
Lanovky: celkom: 29, vleky: 6, sedačky: 16, kabínky: 7,
Skibus: áno,
Skipas: (6 dní € 246,00-273,00) Arabba-Marmolada / Dolomiti Superski

Podrobnejšie o lyžiarskom stredisku Arabba - lyžiarske stredisko Arabba.

Lyžovanie Arabba, zimná dovolenka

Lyžovanie Arabba svojim terénom patrí k najťažším strediskám v okolí. Skladba prevažne červených zjazdoviek s výborným tvrdým povrchom vyhovie športovo založeným lyžiarom. Lyžiarske svahy sú orientované prevažne na sever, kvalitný povrch preto vydrží aj v teplejších jarných termínoch. Najbližšie lyžiarske strediská v okolí sú Val di Fassa, Alta Badia, Val Gardena, ktoré sú navzájom pospájané okolo horského masívu Sella Ronda, čím vytvárajú najlepšie podmienky pre rekreačné lyžovanie. Arabba poskytuje tiež výborné podmienky pre freeride a lyžovanie na ľadovci Marmolada. Zimná dovolenka pre všetky kategórie milovníkov zasnežených hôr, zimná dovolenka Arabba poskytuje možnosti všetkých zimných športovo-rekreačných aktivít.

Ďalšie lyžiarske strediská v Taliansku nájdete na - Lyžovanie Taliansko.