Cervinia-Valtournenche / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Cervinia-ValtournencheSkipass Cervinia-Valtournenche

Cervinia-Valtournenche

Lyžovačka v nádhernom horskom prostredí pod alpským obrom Matterhorn 4.478 m, ktorý v Taliansku volajú Cervino, je zážitkom na celý život. Stredisko Breuil Cervinia je spojené lanovkami a zjazdovkami so susedným strediskom Valtournenche aj so známym švajčiarskym strediskom Zermatt. Znalcom lyžovania toto zoskupenie netreba zvlášť predstavovať. Tu neexistujú žiadne nesplniteľné želania. Lyžovačka na 350 km prevažne červených zjazdoviek je vďaka ľadovcu možná 365 dní v roku, rozsiahle priestory pre freeride, raj zimných športov pre deti aj profesionálov. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Cervinia.

Ubytovanie

Sporthotel SERTORELLI ****

Sporthotel SERTORELLI ****

Nedávno postavený Sporthotel Sertorelli sa nachádza v nadmorskej výške 2.050m na výbornom mieste v stredisku Cervinia. Do centra asi 2min chôdze.

Rezort SAINT HUBERTUS ****

Rezort SAINT HUBERTUS ****

Nedávno postavený (2009) unikátny rezort Saint Hubertus navrhnutý známym architektom Savin Couelle je postavený v súlade s aktuálnymi trendmi v bio technológiách, v harmónii s okolitou prírodou. Nachádza sa na okraji známeho vysokohorského strediska Cervinia, asi 150m od centra.

Rezidence PETIT TIBET

Rezidence PETIT TIBET

Rezidencia Petit Tibet sa nachádza na panoramatickom mieste v stredisku Cervinia v časti s názvom Cielo Alto, asi 800m od centra Breuil – Cervinia. Nadmorská výška strediska 2.050m.

Hotel SKI CLUB LO STAMBECCO ***

Hotel SKI CLUB LO STAMBECCO ***

Horský hotel Ski Club Lo Stambecco sa nachádza na úpätí Materhornu/ Cervino, priamo na lyžiarskych svahoch Plan Maison (2.550m.n.m) Dostanete sa k nemu výlučne lanovkou z Cervinie, denne medzi 08:30 – 16:30 hod, pre hotelových hostí zdarma. Do centra Cervinie to trvá lanovkou cca 10min.

Rezidencia CIELO ALTO

Rezidencia CIELO ALTO

Rezidencia Cielo Alto sa nachádza v lyžiarskej oblasti Breuil-Cervinia, v časti s názvom Cielo Alto, priamo oproti majestátnemu velikánovi Matterhorn/Cervino. Od centra mestečka Breuil-Cervinia je rezidencia vzdialená cca 800m. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Apartmány IL CERVINO

Apartmány IL CERVINO

Apartmány Il Cervino sa nachádzajú v rôznych apartmánových domoch v stredisku Breuil-Cervinia. Vzdialenosť od centra s reštauráciami, pizzeriami, barmi, supermarketom, bankou a pod. je cca od 300m – 2km. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel BREUIL ***

Hotel BREUIL ***

Hotel Breuil je situovaný v historickej časti mesta Breuil-Cervinia, s množstvom reštaurácií a obchodov v blízkosti. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel ASTORIA ***

Hotel ASTORIA ***

Kompletne zrenovovaný (2008) hotel Astoria má výhodnú centrálnu polohu pri pešej zóne strediska Breuil-Cervinia, cca 50m. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel BUCANEVE ****

Hotel BUCANEVE ****

Tradičný, komfortný hotel s rodinnou atmosférou sa nachádza v centre Breuil-Cervinia. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel MARMORE**

Hotel MARMORE**

Hotel Marmore sa nachádza v srdci Breuil-Cervinia, na hlavnej ulici plnej obchodov, butikov, barov a reštaurácií a cca 50m od Piazza della Chiesa. Autobusová stanica 50m. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel DA COMPAGNONI ***+

Hotel DA COMPAGNONI ***+

Tradičný, útulný hotel Da Compagnoni (pán Achille Compagnoni pokoriteľ K2) sa nachádza na pešej zóne v centre Breuil-Cervinia. V blízkosti sú banky, pošta, obchody, reštaurácie, prenájom lyží. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel CHATEAU DES DAMES **

Hotel CHATEAU DES DAMES **

Hotel Chateau Des Dames s rodinnou atmosférou sa nachádza v centre Breuil-Cervinia. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel EXCELSIOR PLANET ****

Hotel EXCELSIOR PLANET ****

Kompletne zrenovovaný hotel Excelsior Planet sa nachádza pár krokov od pešej zóny Breuil-Cervinia. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel CHALET VALDOTAIN ***

Hotel CHALET VALDOTAIN ***

Horský hotel Chalet Valdotain je situovaný pred vstupom do strediska Breuil-Cervinia (cca 1,7 km) v nádhernom panoramatickom pokojnom prostredí prírodnej scenérie Lago Bleu, obklopený prastarými ihličnanmi. Ponúka krásny pohľad na majestátny Matterhorn/Cervino.

Hotel MEUBLE´FURGGEN ***

Hotel MEUBLE´FURGGEN ***

Hotel Meuble´Furggen sa nachádza na vrchu výbežku strediska Breuil-Cervinia, cca 800m od centra. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Rezidencia MAISON DES VACANCES ***

Rezidencia MAISON DES VACANCES ***

Rezidencia Maison des Vacances sa nachádza v rezorte známom ako „ La Grande Ourse“ v Cielo Alto, priamo oproti Matterhorn/Cervino, s krásnym výhľadom na mesto. Od centra mesta Breuil-Cervinia je vzdialená cca 1,5 km. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Rezidencia CASTELLI

Rezidencia CASTELLI

Tradičná rezidencia s osobnou starostlivosťou rodiny majiteľov, výhodná poloha pre lyžovanie ale aj vychádzky v rámci centra Cervinia.
Rodinne vedená rezidencia Castelli sa nachádza priamo v centre mestečka Breuil Cervinia a len kúsok od lyžiarskych vlekov. Obchody a reštaurácie v blízkosti.

Rezidencia CERVINIA 2

Rezidencia CERVINIA 2

Rezidencia Cervinia Due sa nachádza na pokojnom slnečnom mieste, s krásnym výhľadom na okolité hory. Centrum strediska Breuil-Cervinia je asi 1km vzdialené. Reštaurácie sú v bezprostrednej blízkosti rezidencie.

Rezidencia CERVINO 2

Rezidencia CERVINO 2

Rezidencia Cervino 2 má výhodnú polohu na slnečnom mieste v nadmorskej výške 1.800m, priamo pri lyžiarskom svahu nad mestečkom Valtournenche lyžiarskej oblasti Cervinia prepojenej s Zermatt-om. Do centra Valtournenche je to 5 minút jazdy autom, asi 2,5km. Stredisko Cervinia ďalších 10km.

Hotel L´ANCIEN PAQUIER  ***

Hotel L´ANCIEN PAQUIER ***

Hotel L´Ancien Paquier je situovaný na pokojnom a slnečnom mieste v centre mestečka Valtournenche. Nadmorská výška rezortu je 1.524m.

Hotel DAMA BIANCA **

Hotel DAMA BIANCA **

Nedávno (2007) kompletne zrekonštruovaný útulný hotel Dama Bianca sa nachádza na pokojnom mieste, neďaleko centra mestečka Valtournenche a cca 15 min. od Breuil-Cervinia, 20min. od Saint Vincent. Nadmorská výška rezortu je 1.524m.

Rezidence BELLEVUE **

Rezidence BELLEVUE **

Rezidencia Bellevue sa nachádza v mestečku Antey Saint Andre (1.080 m.n.m) obklopená množstvom typických dediniek pod majestátnym štítom Matterhorn /Cervino.

Lyžiarske stredisko Cervinia - Valtournenche

Vysokohorské lyžovanie v Cervinii si vyžaduje zdatnejšieho lyžiara. Pokiaľ chcete vyskúšať ponuku 350 km zjazdoviek prepojeného taliansko-švajčiarskeho lyžiarskeho strediska s výškovým extrémom v Európe 3.900 m n. m. počas viacdňovej lyžovačky, vyžaduje si to poriadnu dávku kondičnej prípravy.

Nadmorská výška: 1.524 - 3.899 m n.m.,
Sezóna: celoročne,
Zasnežovanie: 48% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 146 km, ľahké: 41 km, stredné: 97 km, ťažké: 8 km
Lanovky: celkom: 24, vleky: 5, sedačky: 14, kabínky: 5,
Skibus: áno,
Skipas: (6 dní € 222,00-242,00) Cervinia / Matterhorn

Lyžovanie Cervinia - Valtournenche

Lyžovanie Cervinia-Valtournenche-Zermatt je vhodné pre športovo založených lyžiarov.
Ak ste si nevybrali z bohatej ponuky ubytovania v Cervinia, skúste si pozrieť ponúkané hotely na stránkach švajčiarskeho strediska - Lyžovanie Zermatt, alebo si vyberte iné lyžiarske stredisko v Taliansku - Lyžovanie Taliansko.