Cervinia - Valtournenche / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Cervinia - ValtournencheSkipass Cervinia - Valtournenche

Cervinia - Valtournenche

Lyžovačka v nádhernom prostredí pod alpským obrom Matterhorn ( 4.478m ) - taliansky "Cervino". Je prepojené so susedným Valtournenche a so známym švajčiarskym strediskom Zermatt. Znalcom lyžovania ho netreba predstavovať, žiadne nesplniteľné želanie, lyžovačka vďaka ľadovcu 365 dní v roku, raj zimných športov od detí až po profesionálov. Viac informácií aj ubytovaní v stredisku na lyžovanie Cervinia

Ubytovanie Cervinia - Valtournenche

Sporthotel SERTORELLI ****

Sporthotel SERTORELLI ****

Nedávno postavený Sporthotel Sertorelli sa nachádza v nadmorskej výške 2.050m na výbornom mieste v stredisku Cervinia. Do centra asi 2min chôdze.

Rezort SAINT HUBERTUS ****

Rezort SAINT HUBERTUS ****

Nedávno postavený (2009) unikátny rezort Saint Hubertus navrhnutý známym architektom Savin Couelle je postavený v súlade s aktuálnymi trendmi v bio technológiách, v harmónii s okolitou prírodou. Nachádza sa na okraji známeho vysokohorského strediska Cervinia, asi 150m od centra.

Rezidence PETIT TIBET

Rezidence PETIT TIBET

Rezidencia Petit Tibet sa nachádza na panoramatickom mieste v stredisku Cervinia v časti s názvom Cielo Alto, asi 800m od centra Breuil – Cervinia. Nadmorská výška strediska 2.050m.

Hotel SKI CLUB LO STAMBECCO ***

Hotel SKI CLUB LO STAMBECCO ***

Horský hotel Ski Club Lo Stambecco sa nachádza na úpätí Materhornu/ Cervino, priamo na lyžiarskych svahoch Plan Maison (2.550m.n.m) Dostanete sa k nemu výlučne lanovkou z Cervinie, denne medzi 08:30 – 16:30 hod, pre hotelových hostí zdarma. Do centra Cervinie to trvá lanovkou cca 10min.

Rezidencia CIELO ALTO

Rezidencia CIELO ALTO

Rezidencia Cielo Alto sa nachádza v lyžiarskej oblasti Breuil-Cervinia, v časti s názvom Cielo Alto, priamo oproti majestátnemu velikánovi Matterhorn/Cervino. Od centra mestečka Breuil-Cervinia je rezidencia vzdialená cca 800m. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Apartmány IL CERVINO

Apartmány IL CERVINO

Apartmány Il Cervino sa nachádzajú v rôznych apartmánových domoch v stredisku Breuil-Cervinia. Vzdialenosť od centra s reštauráciami, pizzeriami, barmi, supermarketom, bankou a pod. je cca od 300m – 2km. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel BREUIL ***

Hotel BREUIL ***

Hotel Breuil je situovaný v historickej časti mesta Breuil-Cervinia, s množstvom reštaurácií a obchodov v blízkosti. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel ASTORIA ***

Hotel ASTORIA ***

Kompletne zrenovovaný (2008) hotel Astoria má výhodnú centrálnu polohu pri pešej zóne strediska Breuil-Cervinia, cca 50m. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel BUCANEVE ****

Hotel BUCANEVE ****

Tradičný, komfortný hotel s rodinnou atmosférou sa nachádza v centre Breuil-Cervinia. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel MARMORE**

Hotel MARMORE**

Hotel Marmore sa nachádza v srdci Breuil-Cervinia, na hlavnej ulici plnej obchodov, butikov, barov a reštaurácií a cca 50m od Piazza della Chiesa. Autobusová stanica 50m. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel DA COMPAGNONI ***+

Hotel DA COMPAGNONI ***+

Tradičný, útulný hotel Da Compagnoni (pán Achille Compagnoni pokoriteľ K2) sa nachádza na pešej zóne v centre Breuil-Cervinia. V blízkosti sú banky, pošta, obchody, reštaurácie, prenájom lyží. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel CHATEAU DES DAMES **

Hotel CHATEAU DES DAMES **

Hotel Chateau Des Dames s rodinnou atmosférou sa nachádza v centre Breuil-Cervinia. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel EXCELSIOR PLANET ****

Hotel EXCELSIOR PLANET ****

Kompletne zrenovovaný hotel Excelsior Planet sa nachádza pár krokov od pešej zóny Breuil-Cervinia. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Hotel CHALET VALDOTAIN ***

Hotel CHALET VALDOTAIN ***

Horský hotel Chalet Valdotain je situovaný pred vstupom do strediska Breuil-Cervinia (cca 1,7 km) v nádhernom panoramatickom pokojnom prostredí prírodnej scenérie Lago Bleu, obklopený prastarými ihličnanmi. Ponúka krásny pohľad na majestátny Matterhorn/Cervino.

Hotel MEUBLE´FURGGEN ***

Hotel MEUBLE´FURGGEN ***

Hotel Meuble´Furggen sa nachádza na vrchu výbežku strediska Breuil-Cervinia, cca 800m od centra. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Rezidencia MAISON DES VACANCES ***

Rezidencia MAISON DES VACANCES ***

Rezidencia Maison des Vacances sa nachádza v rezorte známom ako „ La Grande Ourse“ v Cielo Alto, priamo oproti Matterhorn/Cervino, s krásnym výhľadom na mesto. Od centra mesta Breuil-Cervinia je vzdialená cca 1,5 km. Nadmorská výška rezortu je 2.050m.

Rezidencia CASTELLI

Rezidencia CASTELLI

Tradičná rezidencia s osobnou starostlivosťou rodiny majiteľov, výhodná poloha pre lyžovanie ale aj vychádzky v rámci centra Cervinia.
Rodinne vedená rezidencia Castelli sa nachádza priamo v centre mestečka Breuil Cervinia a len kúsok od lyžiarskych vlekov. Obchody a reštaurácie v blízkosti.

Rezidencia CERVINIA 2

Rezidencia CERVINIA 2

Rezidencia Cervinia Due sa nachádza na pokojnom slnečnom mieste, s krásnym výhľadom na okolité hory. Centrum strediska Breuil-Cervinia je asi 1km vzdialené. Reštaurácie sú v bezprostrednej blízkosti rezidencie.

Rezidencia CERVINO 2

Rezidencia CERVINO 2

Rezidencia Cervino 2 má výhodnú polohu na slnečnom mieste v nadmorskej výške 1.800m, priamo pri lyžiarskom svahu nad mestečkom Valtournenche lyžiarskej oblasti Cervinia prepojenej s Zermatt-om. Do centra Valtournenche je to 5 minút jazdy autom, asi 2,5km. Stredisko Cervinia ďalších 10km.

Hotel L´ANCIEN PAQUIER  ***

Hotel L´ANCIEN PAQUIER ***

Hotel L´Ancien Paquier je situovaný na pokojnom a slnečnom mieste v centre mestečka Valtournenche. Nadmorská výška rezortu je 1.524m.

Hotel DAMA BIANCA **

Hotel DAMA BIANCA **

Nedávno (2007) kompletne zrekonštruovaný útulný hotel Dama Bianca sa nachádza na pokojnom mieste, neďaleko centra mestečka Valtournenche a cca 15 min. od Breuil-Cervinia, 20min. od Saint Vincent. Nadmorská výška rezortu je 1.524m.

Rezidence BELLEVUE **

Rezidence BELLEVUE **

Rezidencia Bellevue sa nachádza v mestečku Antey Saint Andre (1.080 m.n.m) obklopená množstvom typických dediniek pod majestátnym štítom Matterhorn /Cervino.

Lyžiarske stredisko Cervinia - Valtournenche

vysokohorská lyžovačka si vyžaduje zdatnejšieho lyžiara, pokiaľ chcete vyskúšať ponuku 350 km zjazdoviek prepojeného taliansko-švajčiarskeho lyžiarskeho strediska s výškovým extrémom v Európe 3.900 m n.m. si vyžaduje poriadnu dávku kondičnej pred prípravy.

Nadmorská výška: 1.524 - 3.899 m n.m. , sezóna: celoročne, zasnežovanie: 48%
Zjazdovky: celkom: 146 km, ľahké: 41 km, stredné: 97 km, ťažké: 8 km
Lanovky: celkom: 24, vleky: 5, sedačky: 14, kabínky: 5, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Cervinia - Valtournenche

Ak ste si nevybrali z bohatej ponuky ubytovania v Cervinia, skúste si pozrieť ponúkané hotely na strane švajčiarskej Lyžovanie Zermatt, alebo si vyberte iné lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko.