Civetta / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgSkimap Civetta Skipass Civetta

Civetta

Taliansky región Veneto je spájaný skôr s veľkými prímorskými letoviskami ako Bibione či Lido di Jesolo, ktoré reprezentujú obľúbenú benátsku rivéru medzi milovníkmi dovolenkovania v Taliansku. Podstatne menšia skupina vie, že na severe regiónu ktorý zasahuje až do oblasti Dolomitov sa nachádzajú tri kvalitné lyžiarske strediská svetového významu. Jedným z nich je Civetta - oblasť ponúkajúca takmer 80 km zjazdoviek pre rodinnú lyžovačku. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Civetta.

Ubytovanie

Sporthotel EUROPA ****

Sporthotel EUROPA ****

Tradičný a elegantný rodinne vedený Sporthotel Europa má skvelú polohu priamo pri jazere v centre dedinky Alleghe. Je zrenovovaný, obklopuje ho krásna prírodná scenéria Dolomitov.

Apartmány REGINA

Apartmány REGINA

Príjemné apartmány Regina sa nachádzajú na romantickom mieste len 50m od brehu jazera na okraji mestečka v časti Masaré, asi 800m od centra dediny Alleghe.

Hotel ALLE ALPI ***

Hotel ALLE ALPI ***

Tradičný, rodinne vedený hotel Alle Alpi má centrálnu polohu v mestečku Alleghe. Jeho história siaha až do roku 1927, no nedávno bol renovovaný.
Zimný štadión je asi 100m od hotela.

Hotel COLDAI ***

Hotel COLDAI ***

Menší hotel Coldai sa nachádza v centre dedinky Alleghe v blízkosti lanovky, oproti zimnému štadiónu.

Skipas - Hotel ADRIANA ***

Skipas - Hotel ADRIANA ***

Nedávno renovovaný hotel Adriana sa nachádza na brehu jazera Alleghe.

Lyžiarske stredisko Civetta

je vhodné predovšetkým pre rodiny s deťmi, hlavné heslo: Civetta rodinná lyžovačka. Nadmorskou výškou neohúri (1000-2100m.n.m.), ale takmer všetky zjazdovky sú zabezpečené proti nepriazni počasia a nedostatočnej prirodzenej snehovej pokrývky technickým zasnežovaním.Z celkového počtu 80 km zjazdoviek je 32km ľahkých, 42km stredne náročných a iba 6 km ťažkých tratí. Aby neostali nespokojní ani náročnejší lyžiari, môžu si zalyžovať aspoň na 1,6 km zjazdovke Laghetto, ktorá je najťažšou pod skalným masívom Monte Civetta.

Nadmorská výška: 980 - 2.100 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 96% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 80 km, ľahké: 32 km, stredné: 42 km, ťažké: 6 km
Lanovky: celkom: 26, vleky: 12, sedačky:12, kabínky: 2,
Skibus: áno,
Skipas: (6 dní € 238,00-264,00) Civetta / Dolomiti Superski

Lyžovanie Civetta

Najdlhší zjazd (6km ľahký) si vychutnáte z vrcholu Monte Fertazza (2.100 m) cez Col dei Baldi až do cieľovej stanice Lanovky v Aleghe. Nočné lyžovanie pri umelom osvetlení (1,7km) sa nachádza v časti Zoldo.

Pozrite si ďalšie lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko.