Cortina d'Ampezzo / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Cortina d'Ampezzo Skipass Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Slávne lyžiarsko stredisko nesie honosný názov "kráľovná talianskych Dolomitov" - Cortina d'Ampezzo - zimné olympijské stredisko v rozľahlej kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Stredisko, ktoré bolo pred niekoľkými desaťročiami najmodernejšie, dnes jemne zaostáva za ambicióznejšími susedmi, ktorí investujú a modernizujú výraznejšie. Značka Cortina však naďalej zotrváva v srdciach milovníkov hôr. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Cortina d'Ampezzo

Ubytovanie

Hotel CRISTALLO *****

Hotel CRISTALLO *****

Tradičný elegantný hotel Cristallo má panoramatickú polohu na okraji strediska Cortina d´Ampezzo, asi 5 minút chôdze od centra. Možné využiť tiež kyvadlovú dopravu do centra – klientom k dispozícii zdarma. Hotel Cristallo patrí medzi hotely s označením The Leading Hotels of the World, prvý 5* hotel v Dolomitoch menej než hodinu jazdy z letiska v Benátkach.

Hotel VILLA ARGENTINA ***

Hotel VILLA ARGENTINA ***

Hotel Villa Argentina vhodný pre športovcov a rodiny pri svahu uprostred krásnej prírodnej scenérie Cortina d´Ampezzo.
Hotel Villa Argentina sa nachádza pri známom stredisku Cortina d´Ampezzo v časti Pocol, asi 4,5km od centra Cortiny. Najbližšie obchody a reštaurácie asi 100m.

Hotel MENARDI ***

Hotel MENARDI ***

Príjemný tradičný hotel Menardi neďaHotel Menardi sa nachádza asi 1,2km od centra Cortina d´Ampezzo, v dosahu pešej chôdze. Obchody a reštaurácie asi 400m.
Hotel pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy (depandance) – asi 30m od seba.leko centra Cortina d ´Ampezzo aj svahov.

Hotel ALASKA ****

Hotel ALASKA ****

Hotel Domina Home Alaska má výbornú polohu v stredisku Cortina d´ Ampezzo priamo v centre v blízkosti pešej promenády.

Hotel BELLEVUE ****

Hotel BELLEVUE ****

Elegantný hotel Bellevue sa nachádza priamo v centre obľúbeného, nie len lyžiarskeho strediska Cortina d´Ampezzo pri pešej zóne.

Hotel BARISETTI ***

Hotel BARISETTI ***

Menší príjemný hotel Barisetti sa nachádza asi 400m od centra známeho strediska Cortina d´Ampezzo.

Hotel PARC VICTORIA ****

Hotel PARC VICTORIA ****

Parc Hotel Victoria zariadený v tradičným tirolským nábytkom sa nachádza v centre strediska Cortina d´Ampezzo, v nadmorskej výške 1.237 m.

Hotel AQUILA ***

Hotel AQUILA ***

Hotel Aquila má výhodnú polohu priamo v centre mestečka Cortina d´ Ampezzo pri pešej zóne, blízko reštaurácií, obchodov a barov.

Hotel PANDA ***

Hotel PANDA ***

Príjemný menší hotel Panda s rodinnou atmosférou sa nachádza v centre obľúbeného mestečka Cortina d Ampezzo len pár metrov od pešej zóny s obchodmi a reštauráciami.

Hotel EUROPA ****

Hotel EUROPA ****

Hotel Europa sa nachádza len 5 minút chôdze od centra vychýreného strediska uprostred Dolomitov, Cortina d´Ampezzo. Zariadený je v tradičnom štýle. Obchody, reštaurácie a bary v dosahu krátkej pešej chôdze.

Hotel LAJADIRA ****

Hotel LAJADIRA ****

Nedávno renovovaný Lajadira Hotel & Spa sa nachádza v svetoznámom lyžiarskom stredisku Cortina d´Ampezzo, asi 1,5km od jeho centra (pešo za 15 minút). Počas celého dňa je zabezpečená kyvadlová doprava do centra a späť. Pozostáva z pôvodnej renovovanej a novej dobudovanej časti.

Hotel CRISTALLINO D´AMPEZZO ****

Hotel CRISTALLINO D´AMPEZZO ****

Hotel Cristallino sa nachádza v stredisku Cortina d´ Ampezzo, na okraji centra mesta s vlastnou záhradou, neďaleko krásnej miestnej prírody. Pešia zóna len 5 minút chôdze od hotela, obchody – nákupná ulica Corso Italia, reštaurácie, bary.
Majiteľka hotela Paola ochotne poskytne osvedčené tipy na trávenie zimnej aj letnej dovolenky v Cortine.

Hotel CORTINA ****

Hotel CORTINA ****

Jeden z najstarších hotelov v meste, hotel Cortina, sa nachádza v populárnom stredisku Cortina d´Ampezzo, zvanom tiež Kráľovná Dolomitov, priamo v centre na pešej promenáde. Obchody, reštaurácie, bary a všetko vybavenie strediska v pešej dostupnosti.

Hotel ANCORA ****

Hotel ANCORA ****

Tradičný Hotel Ancora sa nachádza v stredisku Cortina d Ampezzo, priamo v centre na pešej promenáde. Vynikajúca poloha na pobyt uprostred diania v stredisku a zároveň v blízkosti lyžiarskych svahov. Ancora je jedným z pôvodných hotelov v Cortine, uchováva si prvky tradičnej miestnej architektúry a dizajnu, s viacerými starožitnými kúskami nábytku.

Grand Hotel MISURINA ****

Grand Hotel MISURINA ****

Grand hotel Misurina sa nachádza v krásnom prostredí pri jazere Misurina v nadmorskej výške 1.750m, asi 8 km od svetoznámeho strediska Cortina d´Ampezzo.
Kyvadlová doprava do Cortiny v určených časoch za poplatok.

Rezidencia MISURINA ****

Rezidencia MISURINA ****

Rezidencia Misurina má krásnu panoramatickú polohu priamo pri jazere Misurina. Od svetoznámeho strediska Cortina d´Ampezzo je vzdialená len 8 km. Kyvadlová doprava do Cortiny v určených časoch za poplatok.

Lyžiarske stredisko Cortina d'Ampezzo

Nadmorská výška: 1.224 - 2.930 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 87% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 115 km, ľahké: 55 km, stredné: 50 km, ťažké: 10 km
Lanovky: celkom: 36, vleky: 7, sedačky: 24, kabínky: 5,
Skibus: áno,
Skipas:  Cortina / Dolomiti Supersk,
Ceny: (6 dní / € 262,00-291,00)

Lyžovanie Cortina d'Ampezzo

Kto nelyžoval v Cortine, nebol v Dolomitoch. Kto ju navštívil, ten chápe prívlastok "kráľovna" talianskych Dolomitov. Nádherné mesto v rovnako krásnej krajine je v zime naozaj niečim zvláštnym - neporovnateľným.

Pozrite aj ďalšie lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko.