La Thuile / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap La ThuileSkipass La Thuile

La Thuile

História lyžiarskeho strediska siaha do čias, keď sa lyžovalo telemarkom, v 60. rokoch boli vybudované pokrokové sedačkové lanovky, kabínky, vleky v Les Suches, nasledovali Chaz Dura, Cerellaz a Belvedere, až boli dosiahnuté dnešné rozmery strediska a spojenie so susedným La Rosiere vo Francúzsku mu dáva punc takmer 5-tich hviezdičiek. Top zimná dovolenka na horách. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie La Thuile.

Ubytovanie

Hotel LE MIRAMONTI ****

Hotel LE MIRAMONTI ****

Hotel Le Miramonti s wellness-om sa nachádza uprostred krásnej prírodnej scenérie a priamo v centre strediska La Thuile. Postavený je v tradičnom alpskom štýle s množstvom dreva a kameňa, ktoré hotelu dodávajú ráz luxusnej horskej chaty. Letisko Ženeva 100km, Milano Malpensa 190km, Turín 140km, Chamonix 35km (všetky do 2 hodín jazdy).

Hotel PLANIBEL ****

Hotel PLANIBEL ****

Hotel Planibel sa nachádza v nadmorskej výške 1.450m v medzinárodnom stredisku La Thuile, pár metrov od stanice lanovky a 30m od lyžiarskej školy.

Rezidencia PLANIBEL ****

Rezidencia PLANIBEL ****

Rezidenčný komplex s apartmánmi v typickom alpskom štýle sa nachádza na úpätí najväčšieho ľadovca v Grajských Alpách (národný park Gran Paradiso ) - ľadovca Rutor (3.486m), ktorý je súčasťou horského pásma Monte Bianco (najvyššia hora Monte Bianco 4.807m.n.m). Nadmorská výška rezortu je 1.441m.

Hotel CHALET EDEN ****

Hotel CHALET EDEN ****

Hotel Chalet Eden sa nachádza v centre strediska La Thuile, priamo pri svahu. Hotel tvorí tradičná kamenná stavba, typická pre túto časť regiónu Aosta.

Hotel NIRA MONTANA *****

Hotel NIRA MONTANA *****

Úplne nový (otvorenie 05.12.2014) luxusný 5* hotel Nira Montana sa nachádza v jednom z najvyššie položených lyžiarskych stredísk Európy, v La Thuile, medzinárodnom stredisku prepojenom s La Rosiere na francúzskej strane. Je prvým 5* hotelom v stredisku, nachádza sa pár krokov od lyžiarskych svahov. Hotel bude členom Design Hotels.

Lyžiarske stredisko La Thuile

Nadmorská výška: 1.176 - 2.641 m n.m., sezóna: 13.12. - 24.04.,
Zasnežovanie: 25% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 160 km, ľahké: 55 km, stredné: 83 km, ťažké: 22 km
Lanovky: celkom: 37, vleky: 15, sedačky: 21, kabínky: 1,
Skibus: áno,
Skipas: 6 dní / € 231,00 / Espace San Bernardo

Lyžovanie La Thuile

spojeniu lyžiarskych stredísk La Thuile (Taliansko) a La Rosiere (Francúzsko) sa spoločným názvom hovorí Espace San Bernardo. Oblasť červených zjazdoviek vyhovuje stredne zdatným, ale svoje trate si nájdu aj začínajúci lyžiari aj majstri oblúka.

Viac stredísk - Lyžovanie Taliansko