Marmolada / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgSkimap Marmolada Skipass Marmolada

Marmolada

Ľadovec Marmolada 3.269 m.n.m. poskytuje lyžiarske terény, ktoré patria vďaka vysokému percentu zjazdoviek strednej a vyššej náročnosti k špičke nielen v Taliansku, ale v celej Európe. Centrálne mestečko Malga Ciapela je cieľom milovníkov skialpinizmu, freeride, aj lyžiarov - turistov. Najdlhšia zjazdovka Bellunese meria 12 km s výškovým prevýšením 1.800 m patrí k najkrajším zjazdovkám v Dolomitoch. Viac informácií pre lyžiarov a aktuálne ponuky ubytovania uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Marmolada.

Ubytovanie

Hotel PRINCIPE MARMOLADA ***

Hotel PRINCIPE MARMOLADA ***

Obľúbený hotel Principe Marmolada (1.450m.n.m) sa nachádza v centre lokality Malga Ciapela, ktorá patrí ku Rocca Pietore. Vzdialenosť od centra asi 5km, v Rocca Pietore je už aj lekáreň a pod.

Hotel MALGA CIAPELA **

Hotel MALGA CIAPELA **

Útulný hotel Malga Ciapela má strategickú polohu v dedinke Malga Ciapela, na úpätí horského masívu Marmolada. Je východzím miestom na ľadovec Marmolada i na vleky, ktoré sa napájajú na stredisko Arabba a okruh Sella Ronda. Nadmorská výška rezortu je 1.446 m n.m.

Hotel PINETA ****

Hotel PINETA ****

Hotel Pineta sa nachádza v údolí vedúcom k ľadovcu Marmolada v dedinke Rocca Pietore v časti Col di Rocca. Obchody asi 500m, centrum 1,5km, reštaurácia pri hoteli.

Hotel PATRI **

Hotel PATRI **

Hotel sa nachádza na strategickej pozícii na úpätí masívu Marmolada, v blízkosti Passo Padon (spojenie s Arabbou) a 5km od Alleghe.

Rezidencia SOL & NEF ***

Rezidencia SOL & NEF ***

Novopostavená rezidencia (2009) Sol & Nef je v centre horskej dedinky Sottoguda, na ceste medzi Malga Ciapela (Marmolada) a Arabba. Je ideálnym východiskovým bodom k lyžovaniu v oblasti Marmolada / Arabba / Sella Ronda. Nadmorská výška rezortu 1.250m.

Rezidencia MARMOLADA **

Rezidencia MARMOLADA **

Menšia rezidencia Marmolada má výbornú polohu na pokojnom a slnečnom mieste na úpätí ľadovca Marmolada v stredisku Bosco Verde. Výborná poloha rezidencie – možnosť lyžovania na ľadovci Marmolada, v Arabba / Sella Ronda a tiež blízko k lyžiarskym svahom Civetta. Všetky lyžiarske areály v okolí sú zahrnuté do skipass Dolomiti Superski. Nadmorská výška rezortu 1.200m.

Lyžiarske stredisko Marmolada

Nadmorská výška: 1.446 - 3.269 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 92% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 65 km, ľahké: 26 km, stredné: 30 km, ťažké: 9 km
Lanovky: celkom: 29, vleky: 6, sedačky: 16, kabínky: 7,
Skibus: áno,
Skipass: miestny / Dolomity Superski
Ceny: 6 dní / € 246,00 - 273,00

Lyžovanie Marmolada

ako jediný ľadovec je Marmolada čerešničkou na torte v najväčšom zoskupení lyžiarskych stredísk na svete - Dolomiti Superski. Bez ľadovca by celkových 1250 km zjazdoviek dvanástich stredísk nemalo ten punc aký majú. Aj keď je Marmolada vybavená staršími technickými zariadeniami, 12 km zjazd do údolia z nadmorskej výšky 3.269 m patrí k príjemým zážitkom.

Ďalšie možnosti lyžovačky - Lyžovanie Taliansko