Paganella / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Paganella

Na hore Paganella nad mestom Trento sa nachádza rovnomenné lyžiarske stredisko rodinného charakteru. Podobne ako ostatné prímestské lyžiarske strediská, nemá ani Paganella o klientelu núdzu. Pritom nepatrí k žiadnym alpským veľmociam. Spolu 50km upravených tratí, z ktorých sú takmer všetky červené, býva hlavne počas víkendov preplnených domácou lyžiarskou klientelou.

Ubytovanie Paganella

Rezidencia VIOLA A VILLA VIOLA

Rezidencia VIOLA A VILLA VIOLA

Rezidencie Viola a Villa Viola sa nachádzajú v mestečku Andalo – najvýhodnejšia poloha vzhľadom k vlekom v stredisku Paganella. Rezidencia Viola je asi 300m od centra, Villa Viola priamo v centre.

Hotel DAL BON ***

Hotel DAL BON ***

Rodinne vedený hotel Dal Bon leží priamo v centre mesta Andalo, 50m od obchodov a reštaurácii. Železničná stanica asi 20km, letisko asi 150km.

Hotel ANGELO ***

Hotel ANGELO ***

Hotel Angelo sa nachádza asi 300m od centra mestečka Andalo s obchodmi, barmi a reštauráciami v lyžiarskom stredisku Paganella.

Hotel SPLENDID ***

Hotel SPLENDID ***

Hotel Splendid s priateľskou atmosférou sa nachádza na pokojnom mieste asi 300m od centra príjemného menšieho mestečka Andalo. Obchody a reštaurácie 300m.

Lyžiarske stredisko Paganella

Trento je najväčšie mesto (hlavné mesto regionu Trentino) v okolí. Preto stačia tunajší obyvatelia, ktorí sú takmer všetci znalí lyžovania, aby zaplnili všetky svahy cez víkendy v soboty a nedele. Andalo je z Trenta vzdialené necelých 40km, nad naprotivnými svahmi údolia sa nachádzajú vrcholky Dolomiti Brenta v plnej kráse, čo dokonale dokresľuje lyžiarsku atmosféru. Z vrcholu Paganella (2.125 m.n.m.) je nádherný výhľad na všetky strany.

Diaľnica sa nachádza priamo pod horou, ale na opačnej strane ako lyžiarsky areál. Nikoho, kto prechádza diaľnicou by nenapadlo, že sa na Paganelle lyžuje, nevidieť totiž žiadne stopy po lanovkách či zjazdovkách. Až odbočka z brennerskej diaľnice smerom na Mezzolombardo (220m.n.m.) dá tušiť horskú cestu s poriadnym stúpaním, kedy sa po 15 km vyšplháte do Fai Della Paganella (1.000m.n.m.) Už v tejto prvej dedinke pod Paganellou sa dá nastúpiť na lanovku, ktorá sa nachádza asi 800m od centra a cez dve medzistanice vedie až na samotný vrchol. Väčšina návštevníkov však pokračuje ďalších 5 km cestou po úbočí hory až do samotného "srdca" strediska - mestečka Andalo (1.000m.n.m.).

Ak sa rozhodnete nezastaviť ani v Andalo a budete pokračovať v jazde ďalších 5km, dorazíte do malebného Molveno pri jazere rovnakého názvu. Miestna zjazdovka má iba 1,5km, ale býva romantickým spestrením lyžovačky Paganella na preplnených svahoch počas víkendov. Práve pre kľudnejší ráz mnohí využívajú Molveno.

Nadmorská výška: 1.030 m - 2.125 m, sezóna: 22.11. - 06.04., zasnežovanie: 82%
Zjazdovky: celkom: 35 km, ľahké: 13 km, stredné: 21 km, ťažké: 1 km
Lanovky: celkom: 14, vleky: 0, sedačky: 12, kabínky: 2, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Paganella

najbližšie lyžiarske strediská: Monte Bondone, Folgarida, Madonna Campiglio ... viac info - Lyžovanie Taliansko