San Martino di Castrozza / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgSkimap San Martino di Castrozza Skipass San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza / Passo Rolle - lyžiarske stredisko sa nachádza v unikátnom prírodnom prostredí na úpätí Pale di Martino a ponúka 44 zjazdových tratí s celkovou dĺžkou cez 60 km (ľahké-19km, stredné-33km, ťažké-8km) v prekrásnom prostredí dolomitov v nadmorskej výške 1.404 - 2.357m. Umelo zasnežovaných je viac ako 95% zjazdoviek čo je približne 55 km, úpravu zjazdoviek zabezpečuje každú noc 15 ratrakov. Na dopravu lyžiarov je tu 18 lanoviek a 7 vlekov s prepravnou kapacitou 30.000 osôb za hodinu. V stredisku sa nachádza množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a nájdete tu aj plaváreň, štadión s možnosťou korčuľovania či hrania hokeja, kryté tenisové kurty, športovú halu, bowling, bežecké trate.

Ubytovanie San Martino di Castrozza

Aparthotel SPORTING

Aparthotel SPORTING

Rezidencia Sporting Club s aparthotelom leží v priamom centre stredisko San Martino di Castrozza v nadmorskej výške 1.467 m a ponúka prekrásny výhľad na Dolomity.

Rezidencia RELAIS CLUB ***

Rezidencia RELAIS CLUB ***

Zrekonštruovaná rezidencia Relais Club leží v priamom centre strediska San Martino di Castrozza v nadmorskej výške 1 467 m.

Rezidencia SPORTING CLUB ***

Rezidencia SPORTING CLUB ***

Rezidencia Sporting Club leží v priamom centre strediska San Martino di Castrozza v nadmorskej výške 1 467 m.

Rezidencia LASTEI ***

Rezidencia LASTEI ***

Rezidencia Lastei sa nachádza na okraji strediska, len niekoľko krokov od centra strediska San Martino di Castrozza v nadmorskej výške 1 467 m

Lyžiarske stredisko San Martino di Castrozza

Nadmorská výška: 1.467 - 2.380 m n.m. , sezóna: 30.11. - 06.04., zasnežovanie: 98%
Zjazdovky: celkom: 60 km, ľahké: 25 km, stredné: 26 km, ťažké: 9 km
Lanovky: celkom: 18, vleky: 5, sedačky: 10, kabínky: 3, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Tognola - priamo v horskej lyžiarskej osade San Martino (1.467m) sa nachádzajú dva menšie vleky na červených zjazdovkách. Ostatné lyžiarske terény pripomínajú prírodný kotol, hlavná časť z nich sa nachádza na pláňach Punta Ces (2.227m), Cima Tognola (2.383m), Alpe Tognola (2.220m), ktoré sú vzájomne poprepájané vlekmi. Prevažujú červené, ale nájdu sa aj modré trate. Nad údolnou stanicou vo Fratazza si prídu na svoje aj fanúšikovia čiernej obtiažnosti.
Col Verde - smerom k štítom masívu Pale di Martino vedie zo San Martina kabinka do stanice s reštauráciou Col Verde, odkiaľ vedú nadol červená a modrá zjazdovka. Ďalej nahor pokračuje novovybudovaná vysokokapacitná kabínka (40os.) až do sedla pod štítom Rosetta (2.743m) do Altopiano dello Pale s možnosťami nádherných vysokohorských túr, ski-touringu, freeride.
Passo Rolle - naozaj strmou horskou cestou sa dostanete buď vlastným autom, alebo skibusom zo San Martina do priesmyku Passo Rolle (1.984m). Vďaka nadmorskej výške sa lyžuje na prírodnom snehu od novembra do apríla. Tu objavíte lyžiarsky areál so 4 sedačkami a 2 vlekmi, 14km zjazdoviek na nádherných svahoch, kde si prídu na svoje všetci vyznavači zjazdového lyžovania a snowboardu.
Stredisko očarí každého návštevníka, aj keď je ťažšie dostupné. Cesta zo San Martina do údolia končí v neďalekých dedinách strediska Val di Fiemme, kam sa oplatí odskočiť si počas pobytu aspoň na jednodňovú lyžovačku. Do Bellamonte cca 12km, Predazzo 21km.

Lyžovanie San Martino di Castrozza

Prírodné terény sú priaznivo usporiadané, priam si pýtajú aby sa začalo budovať prepojenie San Martino - Passo Rolle na lyžiach. To by možno vzniklo jedno z najsilnejších stredísk v ski-rezorte Dolomiti Superski. Dúfajme že sa takého projektu čoskoro dočkáme. Ďalšie lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko