Sestriere / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SestriereSkipass Sestriere

Sestriere

Vialattea svetoznáma lyžiarska oblasť sa nachádza v stredne vysokých Alpách Valle di Susa ( lyžiarske terény ležia vo výškach od 1.350-2.800 m.n.m.) Ski resort združuje 4 piemontské strediská: Sestriere, Sauze d´ Oulx, Sansicario, Cesana a jedno na francúzskej strane - Montgenevre.

Ubytovanie Sestriere

Hotel CRISTALLO ****

Hotel CRISTALLO ****

Nedávno postavený hotel Cristallo má výhodnú polohu v centre známeho Sestriere, v blízkosti lyžiarskej školy a vlekov. V tejto lyžiarskej oblasti sa konali zimné Olympijské hry Turín 2006.

Rezidencia CLUB PALACE 1 a 2

Rezidencia CLUB PALACE 1 a 2

Moderný komplex Rezidencia Club Palace 1 e 2 pozostáva z dvoch budov vzdialených od seba cca 800m. Nachádza sa na panoramatickom mieste v stredisku Sestriere v srdci ski-areálu Sestriere/Via Lattea. V tejto lyžiarskej oblasti sa konali zimné Olympijské hry 2006. Nadmorská výška rezortu 2.035m. Od centra je vzdialený cca 400m.

Hotel ROSEO SESTRIERE ****

Hotel ROSEO SESTRIERE ****

Tradičný hotel Roseo Sestriere s históriou od roku 1930 má exkluzívnu polohu v nadmorskej výške 2.035m priamo pri svahu asi 800m od centra Sestriere. Do centra premáva z hotela aj kyvadlová doprava zdarma.

Hotel BIANCANEVE ***

Hotel BIANCANEVE ***

Hotel Biancaneve je situovaný na pokojnom a slnečnom mieste svahov Sestriere, s panoramatickým výhľadom na svahy skiareálu Sestriere/Via Lattea. V tejto lyžiarskej oblasti sa konali zimné Olympijské hry 2006. Nadmorská výška rezortu 2.035m. Od centra je vzdialený cca 400m.

Hotel SKI CLUB I CAVALIERI ***

Hotel SKI CLUB I CAVALIERI ***

Moderný rezidenčný komplex Ski Club I Cavalieri sa nachádza na panoramatickom slnečnom mieste, cca 500 m od centra Sestriere, v nadmorskej výške 2.024 m. Rezort, kde sa konali zimné olympijské hry 2006, ponúka šport, relax i zábavu.

Lyžiarske stredisko Sestriere - Vialattea

Nadmorská výška: 1.350 – 2.800 m n.m., sezóna: 11. - 04., zasnežovanie: ___
Zjazdovky: celkom: 400 km, ľahké: 96 km, stredné: 220 km, ťažké: 84 km
Lanovky: celkom: 65, vleky: 30, sedačky: 29, kabínky: 6, skibus: ___
Skipas: (6 dní) ___

Lyžovanie Sestriere - Vialattea

v čase najväčšieho rozmachu jednej z najväčších automobiliek v Taliansku prišiel nápad vybudovať pre svojich zamestnancov vlastné lyžiarske stredisko. V lone prírody vzniklo rovnako prestížne lyžiarske stredisko ako samotná automobilka. Charakteristické budovy hotelov a rezidencií s okrúhlym pôdorysom už v súčasnosti nepatria spoločnosti, ktorá ich vybudovala. Stredisko bolo usporiadateľom zimných Olympijských hier 2006. Rozšírenie lyžiarskej ponuky na celkových 400 km spolu s okolitými Sanze d´ Oulx, Sansicario, Cesana a Montgenevre radí Vialattea do prvej päťky najväčších súvislých (na lyžiach dostupných) lyžiarskych stredísk.

Ďalšie lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko