Val di Fiemme / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava
imgimgimgimgimgimgSkimap Val di Fiemme Skipass Val di Fiemme

Val di Fiemme

Slovenskí lyžiari hojne navštevujú lyžiarske stredisko Val di Fiemme, ktoré ponúka lyžiarske terény v správnom pomere pre začiatočníkov a malé deti, ale aj pre zdatných lyžiarov. Argumentom sú tiež výhodnejšie ceny. Zjazdovky sa nachádzajú v nadmorskej výške 860 - 2.415 m. Spoločne je prezentovaných 8-areálov: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S. Pietro. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Val di Fiemme.

Ubytovanie

Hotel LAGORAI ****

Hotel LAGORAI ****

Hotel Lagorai patrí medzi najlepšie v celej oblasti Val di Fiemme, nachádza sa na slnečnom a panoramatickom mieste nad údolím, v stredisku Cavalese. Od centra je vzdialený cca 800m, obchody, reštaurácie a bary 500m. Nadmorská výška rezortu je 1.000m.

Rezidencia LE PLEJADI

Rezidencia LE PLEJADI

Rezidencia Le Plejadi sa nachádza cca 1,5km od centra Cavalese, v lokalite Marco. Má pokojnú a slnečnú polohu s prekrásnym výhľadom na pohorie Lagorai. Nadmorská výška rezortu je 1.250m.

Hotel SPORTING ***

Hotel SPORTING ***

Hotel Sporting sa skladá z 2 budov a má výbornú polohu na zjazdovkách Cermis. Dostupný je iba lanovkou (08:15 – 16:30hod). Pre hostí hotela je k dispozícii zdarma parkovisko pri údolnej stanici lanovky Cermis. Centrum mesta Cavalese s reštauráciami, barmi a obchodmi je vzdialené cca 3km.

Rezidencia  CASA CAVALESE

Rezidencia CASA CAVALESE

Rezidencia Casa Cavalese sa skladá z dvoch budov a nachádza sa na okraji mestečka Cavalese. Má pokojnú a slnečnú polohu s panoramatickým výhľadom. Reštaurácie, bary a obchody cca 1km, centrum 1,5km.

Aparthotel DES ALPES

Aparthotel DES ALPES

Aparthotel rezidencia Des Alpes sa nachádza 1,5 km od centra Cavalese. Má pokojnú, slnečnú polohu s panoramatickým výhľadom.

Rezidencia DES ALPES

Rezidencia DES ALPES

Rezidencia Des Alpes sa nachádza 1,5 km od centra Cavalese. Má pokojnú, slnečnú polohu s panoramatickým výhľadom.

Hotel EUROTEL ***

Hotel EUROTEL ***

Príjemný hotel – chalet Eurotel sa nachádza uprostred horskej scenérie Alpe Cermis v nadmorskej výške 2.000m priamo na svahoch. Dostupný je iba lanovkou Cermis (premáva 08:15 – 16:00). Centrum Cavalese asi 3km.

Hotel GRÜNWALD ****

Hotel GRÜNWALD ****

Hotel Grünwald sa nachádza na pokojnom slnečnom mieste asi 300m od centra Cavalese s obchodmi, barmi a reštauráciami.

Hotel BELLA COSTA ****

Hotel BELLA COSTA ****

Hotel Bella Costa sa nachádza na panoramatickom mieste asi 1km od centra Cavalese v lyžiarskej oblasti Val di Fiemme.

Rezidencia NEGRITELLA ***

Rezidencia NEGRITELLA ***

Rezidencia Negritella sa nachádza priamo v historickom centre mestečka Cavalese v lyžiarskom stredisku Val di Fiemme – Obereggen. Obchody a reštaurácie sú v blízkosti rezidencie.

Aparthotel MAJESTIC ***

Aparthotel MAJESTIC ***

Aparthotel Majestic má výhodnú polohu asi 400m od centra Predazzo v stredisku Val di Fiemme. Obchody, reštaurácie a bary 200m. Nadmorská výška strediska 1018m.

Apartmány FORTUNA

Apartmány FORTUNA

Apartmány sa nachádzajú v mestečku Predazzo, od centra vzdialené 100m -1,5km. Nadmorská výška rezortu je 1.080m.

Hotel MONTANARA ***

Hotel MONTANARA ***

Hotel Montanara sa nachádza v severo-východnom okraji údolia, na sútoku riek Avisia a Travignolo, v populárnom stredisku Predazzo, len 500m od centra a obchodov.

Hotel TOURING ***

Hotel TOURING ***

Príjemný hotel Touring sa nachádza v centre mestečka Predazzo lyžiarskeho strediska Val di Fiemme. Obľúbené stredisko je súčasťou širšej oblasti Dolomiti Superski.

Hotel BELLARIA ***

Hotel BELLARIA ***

Elegantný rodinne vedený hotel Bellaria sa nachádza na okraji mestečka Predazzo, v nadmorskej výške 1.018 m a má pokojnú polohu. Vynikajúce východiskové miesto na lyžiarske výlety v údoliach Val di Fiemme a blízkeho Val di Fassa.

Hotel LIZ ***

Hotel LIZ ***

Hotel Liz sa nachádza na slnečnej pláni v Predazzo ( 1.080 m n.m.), len niekoľko minút chôdze od centra mesta a autobusovej stanice.

Rezidencia LAGORAI

Rezidencia LAGORAI

Rezidencia Lagorai sa nachádza na pokojnom, slnečnom a panoramatickom mieste, cca 500m od centra mestečka Tesero, ktoré je síce menšie a nie veľmi rušné, ale má centrálnu polohu vo Val di Fiemme. Nachádza sa medzi mestami Cavalese a Predazzo. Tesero tvorí spoločne zo zjazdovkami a vlekmi v Predazzo a Obereggen lyžiarske centrum Latemar, čo ponúka 43km zjazdoviek. Je vhodné aj pre bežkárske aktivity, nakoľko sa na okolitých tratiach konali v roku 1991 a 2003 Majstrovstvá sveta v lyžovaní na bežkách. Svetový pohár hostia aj vo februári 2013.

Hotel RIO STAVA ****

Hotel RIO STAVA ****

Dobre vybavený hotel s výbornými referenciami uprostred lyžiarskeho strediska Val di Fiemme. Parkhotel Rio Stava Family Resort, kompletne zrenovovaný v roku 2011, sa nachádza na pokojnom mieste asi 800m od centra dedinky Tesero a 5km od Cavalese.

Hotel Rezort VERONZA

Hotel Rezort VERONZA

Turistický komplex Hotel Rezort Veronza sa nachádza na slnečnom a panoramatickom mieste pri mestečku Carano. Od centra mesta Cavalese je cca 2km. Pozostáva z rezidenčnej a hotelovej časti.

Rezidencia CENTRO VACANZE VERONZA

Rezidencia CENTRO VACANZE VERONZA

Rezidenčný komplex Centro Vacanze Veronza sa nachádza na slnečnom a panoramatickom mieste pri mestečku Carano. Od centra mesta Cavalese je vzdialený cca 2km.

Hotel VILLA DI BOSCO ***

Hotel VILLA DI BOSCO ***

Nedávno postavený hotel Villa di Bosco s príjemnou rodinnou atmosférou a dobrou kuchyňou sa nachádza v lokalite Stava (Tesero), na úpätí legendárneho zoskupenia Latemar. Nadmorská výška rezortu 1.250m.

Sport Hotel PAMPEAGO ***

Sport Hotel PAMPEAGO ***

Zrenovovaný Sport hotel Pampeago sa nachádza v nadmorskej výške 1.975 m n.m., priamo na zjazdovke.

Hotel LATEMAR ***

Hotel LATEMAR ***

Rodinne vedený hotel Latemar sa nachádza v pokojnom prostredí asi 3 km od Cavalese vo výške 950 m n.m., v stredisku Castello di Fiemme.

Hotel ZANON ***

Hotel ZANON ***

Príjemný obľúbený hotel Zanon má strategickú polohu v údolí Val di Fiemme v dedinke Ziano di Fiemme medzi Cavalese a Predazzo. Centrum s obchodmi a reštauráciami asi 250m.

Hotel VILLA JOLANDA ***

Hotel VILLA JOLANDA ***

Rodinne vedený hotel Villa Jolanda sa nachádza v stredisku Ziano v nadmorskej výške 1000 m n.m. – oblasť Val di Fiemme.

Rezidencia VILLA PANDA

Rezidencia VILLA PANDA

Malá rezidencia Villa Panda má slnečnú polohu s výhľadom na údolie a Alpe Cermis. Nachádza sa v mestečku Daiano v nadmorskej výške 1.000 m n.m.

Lyžiarske stredisko Val di Fiemme

pozostáva z niekoľkých samoststných lyžiarskych oblastí väčších (Ski center Latemar, Alpe Cermis), menších (Oclini, Obereggen aj úplne miniatúrnych (Passo Lavaze, Nova Ponente).

Nadmorská výška: 860 - 2.415 m n.m.,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 98% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 110 km, ľahké: 38 km, stredné: 50 km, ťažké: 22 km
Lanovky: celkom: 45, vleky: 10, sedačky: 28, kabínky: 7,
Skibus: áno,
Skipas: Fiemme-Obereggen / Valle Silver / Dolomiti Superski,
Ceny: 6 dní / € 237,00 - 263,00

Lyžovanie Val di Fiemme

Mamutie možnosti ubytovania v údolí Val di Fiemme vytvorili z okolitých svahov známe a obľúbené lyžiarske stredisko. Množstvo hotelov, apartmánov a bývania na súkromí sa nachádza v mestečkách a dedinách Predazzo, Ziano, Panchia, Tesero, Cavalese, Varena, Daiano, Carano, Cavalese, Castello, Molina ležiacich na širokom dne údolia Val di Fiemme v nadmorskej výške cca 1000 m.

Ostatné lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko