Val Gardena / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Val Gardena

Patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská na svete. Vlastné zjazdovky sú fantastické, k tomu prepojenie so susedným strediskom Alpe di Siuse už vytvára atraktívny päť hviezdičkový lyžiarsky areál. Vzdialenosť z Bratislavy približne 690 km je zvládnuteľná na jeden záťah. Stredisko je známe aj z pretekov Svetového pohára, v zjazdových disciplínach, ktoré sa tu každoročne konajú. Patrí k najnavštevovanejším v talianskych Dolomitoch. Najnovšiu ponuku lyžovačiek uvádzame na stránkach Reny.sk / lyžovanie Val Gardena.

Ubytovanie

Hotel ANTARES ****

Hotel ANTARES ****

Hotelový komplex Antares má centrálnu polohu v stredisku Selva Gardena v populárnej lyžiarskej oblasti Val Gardena, v nadmorskej výške 1.563 m.

Rezidencia ANTARES ***

Rezidencia ANTARES ***

Rezidencia Antares sa nachádza priamo v centre strediska Selva Gardena, v nadmorskej výške 1.563m.n.m.

Hotel CIR ***

Hotel CIR ***

Horský hotel Cir sa nachádza v nadmorskej výške 2.139m v časti Passo Gardena asi 7km od centra Selva a Corvara. Miesto s panoramatickým výhľadom je ideálnou spojnicou Corvary, Colfolosco, Val Badia a Selva di Val Gardena.

Rezidencia LORES

Rezidencia LORES

Rezidencia Lores sa nachádza v stredisku Selva Gardena, v nadmorskej výške 1.563m.n.m., v tichej časti, neďaleko centra. Klienti využívajú niektoré služby 600m vzdialeného hotela Antares.

Hotel OLYMPIA ***

Hotel OLYMPIA ***

Hotel Olympia má výhodnú polohu asi 300m od centra Selva Gardena s obchodmi a reštauráciami, neďaleko vlekov.

Hotel ALPINO PLAN ***

Hotel ALPINO PLAN ***

Hotel Alpino Plan sa nachádza 800m od centra Selva Gardeny, ale len 50m od najbližších obchodov, barov a reštaurácii.

Hotel MEISULES ***

Hotel MEISULES ***

Rodinne vedený hotel Meisules sa nachádza uprostred horskej scenérie v časti Plan de Grabla v nadmorskej výške 1.800m, asi 4km od centra Selva Gardena s obchodmi, barmi a reštauráciami. Jednoduché ubytovanie s výbornou polohou pre lyžovačku vo Val Gardena a na okruhu Sella Ronda.

Hotel ALASKA ***

Hotel ALASKA ***

Rodinne vedený hotel Alaska má výbornú polohu priamo na svahu v stredisku Selva Gardena, cca 500m od centra mesta a 300m od obchodov a reštaurácií.

Apartmány CESA MUSE

Apartmány CESA MUSE

Apartmány Cesa Muse majú výbornú polohu v centre Selva Gardena (Wolkenstein), 100m od obchodov a reštaurácií.

Arthotel ANTERLEGHES ****

Arthotel ANTERLEGHES ****

Príjemný, v decembri 2012 novo otvorený hotel Arthotel Anterleghes sa nachádza na začiatku mestečka Selva Gardena pri hlavnej ceste. S centrom ho spája nielen skibus, ale aj vlastný shuttle bus, ktorý klientov pohodlne prepraví podľa potreby

Hotel GARDENIA ****

Hotel GARDENIA ****

Rodinne vedený hotel Gardenia sa nachádza uprostred krásnej horskej scenérie Dolomitov v stredisku Selva Gardena (Wolkenstein), na jeho okraji v blízkosti svahov. Centrum Selva Gardena a tiež St. Christina s množstvom obchodov a vyžitia v dosahu pešej prechádzky.

Rezidencia Garni GARDEN ****

Rezidencia Garni GARDEN ****

Rezidencia Garni Garden sa nachádza v stredisku Selva Gardena (Wolkenstein) na jeho okraji v menšej časti Plan de Gralba v údolí Val Gardena, v blízkosti svahov a vlekov.
Využívanie všetkých autobusov v cene Val Gardena Mobilcard pre klientov rezidencie.

Hotel PROMENADE ***

Hotel PROMENADE ***

Celoročne otvorený rodinne vedený hotel Promenade má výhodnú polohu v stredisku Selva Gardena, 5 minút chôdze od centra a lyžiarskych svahov. Reštaurácie, bary a nákupné možnosti v blízkosti.

Hotel OSWALD ****

Hotel OSWALD ****

Tradičný hotel Oswald má výbornú polohu v centre Selva Gardena (Wolkenstein), neďaleko svahov. Hotel bol založený už v roku 1896 a rýchlo sa stal obľúbeným miestom stretnutia v Selva Gardena. Nákupné možnosti, bary a reštaurácie v blízkosti hotela. Nadmorská výška cca 1.536m.

Hotel MACIACONI ****

Hotel MACIACONI ****

Obľúbený hotel Maciaconi sa nachádza v mestečku Selva Gardena, no len pár krokov od centra Santa Cristina di Val Gardena. Nákupné možnosti v blízkosti hotela, spojenie do ďalších častí údolia miestnou dopravou a skibusom, ktoré stoja pred hotelom.

Hotel GRAN BAITA ****+

Hotel GRAN BAITA ****+

Hotel Gran Baita, jeden z top hotelov v Selva Gardena s 50-ročnou tradíciou sa nachádza neďaleko centra strediska a pritom vo veľkom parku zelene, priamo pri svahu s panoramatickým výhľadom na okolité Dolomity. Centrum Wolkenstein 2 minúty chôdze od hotela – množstvo butikov, kaviarní, barov. Hotel pozostáva z hlavnej budovy a patrí k nemu ešte priľahlá Villa Granbaita, asi 100m od hotela.

Hotel WOLKENSTEIN ***

Hotel WOLKENSTEIN ***

Tradičný hotel Wolkenstein má výbornú polohu v blízkosti centra St. Christina di Val Gardena, i keď oficiálne patrí ešte do Selva Gardena. Obchody, reštaurácie a bary v blízkosti hotela. Hotel je jednou z najstarších budov v údolí, dovolenkoval v ňom už Sigmund Freud. Má vyše 100-ročnú tradíciu (od roku 1906), no nedávno bol renovovaný.

Hotel ANGELO ****

Hotel ANGELO ****

Tradičný tirolský hotel Angelo sa nachádza len 150m od centra Ortisei lyžiarskeho strediska Val Gardena.

Rezidencia GRAN TUBLA ***

Rezidencia GRAN TUBLA ***

Rezidencia Gran Tubla má slnečnú polohu s panoramatickým výhľadom do údolia. Centrum Ortisei s obchodmi a reštauráciami cca 300m. Nadmorská výška 1.236m.

Sporthotel HELL ****

Sporthotel HELL ****

Sporthotel Hell sa nachádza cca 300m od pešej zóny centra strediska Ortisei, ktoré je dobre vybavené nákupnými centrami a reštauráciami. Najbližšie letisko asi 40km.

Hotel LA PERLA ****

Hotel LA PERLA ****

Obľúbený rodinne vedený Alpin & Vital Hotel La Perla so službami na vysokej úrovni, bazén a wellness a spojenie vlastným skibusom rovno ku svahom Val Gardena.
Hotel La Perla sa nachádza v stredisku Ortisei (St. Ulrich) asi 1km od centra, s ktorým je spojený aj vlastnou kyvadlovou dopravou. Obklopujú ho krásna prírodná scenéria a vrcholy štítov Sassolungo a Sassopiatto.

Hotel LUNA MONDSCHEIN ****

Hotel LUNA MONDSCHEIN ****

Príjemný obľúbený hotel Luna Mondschein s typickou atmosférou sa nachádza na pokojnom mieste v stredisku Ortisei obľúbeného lyžiarskeho strediska Val Gardena, len asi 300m od pešej zóny.

Hotel  PONTIVES ***

Hotel PONTIVES ***

Hotel Pontives je zariadený v typickom alpskom štýle a nachádza sa asi 3 km od centra Ortisei. Nadmorská výška rezortu je 1.236m.

Hotel DIGON ***+

Hotel DIGON ***+

Hotel Digon v Ortisei sa nachádza asi 1km od centra Ortisei (St. Ulrich), najväčšieho mesta lyžiarskeho strediska Val Gardena. Obchody, bary a reštaurácie asi 1km.

Hotel VILLA EMILIA ***

Hotel VILLA EMILIA ***

Hotel Villa Emilia má pokojnú polohu v blízkosti centra strediska Ortisei, v nadmorskej výške 1.236 m.

Hotel ALPENHEIM ****

Hotel ALPENHEIM ****

Príjemný hotel v krásnom prostredí južného Tirolska s wellness.
Hotel Alpenheim sa nachádza na slnečnej strane Ortisei (St. Urlich) v údolí Val Gardena neďaleko centra mesta. Nadmorská výška 1236.

Alpenhotel RAINELL ****

Alpenhotel RAINELL ****

Alpenhotel Rainell je nedávno zrekonštruovaný rodinný hotel v tirolskom štýle.
Nachádza sa v údolí Val Gardena, len 10 minút chôdze od centra mesta Ortisei, poskytuje krásne výhľady na Dolomity a mesto. Svojou polohou je hotel ideálnym východiskovým miestom pre lyžovanie a zimnú turistiku.

Hotel PINEI ****

Hotel PINEI ****

Nature & Spirit Hotel Pinei sa nachádza na pokojnom mieste s krásnym panoramatickým výhľadom na údolie Val Gardena, medzi mestečkami Ortisei a Castelrotto. Asi 5km od centra Ortisei s obchodmi a reštauráciami.

Rezidencia BOE

Rezidencia BOE

Rezidencia Boe sa nachádza na panoramatickom, slnečnom mieste v stredisku Santa Cristina, cca 500m od centra. Klienti využívajú niektoré služby 5km vzdialeného hotela Antares v stredisku Selva Gardena. Nadmorská výška rezortu 1.446m.

Hotel TOURING ***+

Hotel TOURING ***+

Hotel Touring renovovaný v roku 2011 sa nachádza priamo v centre mestečka Santa Cristina Val Gardena – výhodná poloha blízko obchodov, reštaurácií a živého centra. Tiež lyžiarske svahy sú v blízkosti.

Rezidencia CASA METZ ***

Rezidencia CASA METZ ***

Rezidencia Casa Metz má výhodnú polohu v stredisku Santa Cristina v údolí Val Gardena (1.428m.n.m.). Nachádza sa priamo v centre, neďaleko športového centra „Iman“ s vonkajším klziskom.

Hotel DIAMANT SPORT & WELLNESS ****

Hotel DIAMANT SPORT & WELLNESS ****

Elegantný hotel Diamant Sport & Wellness v srdci údolia Val Gardena v medzi strediskami S.Cristina a Ortisei, asi 2km od centra. Má príjemnú rodinnú atmosféru a kombinuje hotelový komfort s wellness centrom Vital Centre Dona Dindia uprostred horskej scenérie Dolomitov.

Rezidencia LA TAMBRA

Rezidencia LA TAMBRA

Rezidencia La Tambra postavená v tradičnom tyrolskom štýle s komfortnými apartmánmi sa nachádza v centre strediska Santa Cristina Val Gardena v nadmorskej výške 1428m.

Alpenhotel PLAZA ****

Alpenhotel PLAZA ****

Alpenhotel Plaza má výbornú polohu v mestečku S. Cristina Val Gardena, neďaleko centra a lyžiarskych svahov. Obchody, bary a reštaurácie v blízkom okolí hotela.

Lyžiarske stredisko Val Gardena

lyžiarske stredisko Val Gardena patrí medzi drahšie z ponuky lyžovania v Taliansku. Za vyššie ceny je ponúkaná primerane vyššia kvalita, v zmysle ubytovacích možností, kvality lyžovačky. Stredisko každoročne zaradené medzi poriadateľov pretekov o svetový pohár v lyžovaní. Aby sme neskončili pri 175 km miestnej lyžovačky, musíme pripočítať prepojenie do strediska Alta Badia a tiež Val di Fassa, ktoré pokračujú strediskom Arabba a Marmolada v kruhu okolo Gruppo Sella. Známy okruh Sella Ronda je tak pridanou hodnotou a súčasťou lyžiarskych tratí Val Gardeny. Spolu celý balík ponúka až 480 km súvislej lyžovačky. Prístupné na jeden skipass.

Nadmorská výška: 1.236 - 2.518 m n.m,
Sezóna: 30.11. - 06.04.,
Zasnežovanie: 90% zjazdoviek,
Zjazdovky: celkom: 175 km, ľahké: 52 km, stredné: 105 km, ťažké: 18 km
Lanovky: celkom: 82, vleky: 28, sedačky: 45, kabínky: 9,
Skibus: áno,
Skipas: Gardena-AlpeSiusi / Dolomiti Superski,
Ceny: 6 dní / € 261,00 - 290,00

Lyžovanie Val Gardena

Zosieťovanie cez okruh Sella Ronda vytvorilo dokonalú lyžiarsku oblasť Val Gardena - Val di Fassa - Arabba - Alta Badia, ktorá je vzorom, ba až štandardom udávajúcim trendy. Mnohé strediská sa snažia túto oblasť napodobniť, alebo sa aspoň priblížiť v niektorých parametroch.
Ostatné lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Taliansko