Borca di Cadore / Valle del Cadore / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Valle del Cadore > Borca di Cadore

Neveľká obec Borca di Cadore (940 m n.m.) sa nachádza v údolí Cadore (Valle Cadore), ktorým preteká rieka Boite. Obec patrí do provincie Belluno, regiónu Veneto. Žije tu približne 800 obyvateľov. Nad dedinou sa týči vrchol Antelao 3.263 m vysoký. V okolí sa nachádzajú lesy, pastviny, región je známy výrobou okuliarov. Známym rodákom je maliar Tizian, najvýznamnejšou pamiatkou románsky kostol. Významným zdrojom príjmov je cestovný ruch.

Ubytovanie Borca di Cadore

Hotel ANTELAO ****

Hotel ANTELAO ****

Novopostavený hotel Antelao Sport & Wellness sa nachádza v centre Borca di Cadore, len asi 10km od vychýreného strediska Cortina d´Ampezzo.

Lyžovanie Valle del Cadore

Hlavnou atrakciou a lákadlom pre turistou sú nádherné Dolomiti, ale najmä je lyžiarske stredisko. Príjemné rodinné lyžovanie San Vito di Cadore v prostredí nádherných hôr je vhodným riešením pre zimnú dovolenku v Taliansku "s poistkou". Miestne zjazdovky sú síce poistené zasnežovacím systémom na 100% napriek tomu v prípade nepriaznivých snehových podmienok a zlej zimy je lyžiarskou poistkou susedná Cortina d'Ampezzo. Lyžovanie Valle del Cadore ponúka 10 km zjazdoviek (4km modré, 5km červené, 1km čierne), dve lanovky a jeden vlek, ktoré prepravia 3.800 lyžiarov za hodinu.

Ďalšie lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Valle del Cadore